City of Markham Pan Am Centre - Site License           5/18/2019 - 8:12 PM
       Dr. Ralph Hicken Swim International - 5/16/2019 to 5/19/2019        
 
 Event 216  Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 FNQ  'A'                            2:15.00    2:09.85  
     1) Bérubé, Thomas 12             2) Alpajaro, Nathaniel 12       
     3) Rusu, Eduard-Daniel 12        4) Alipio, Christopher 12       
                 32.87      1:08.28 (35.41)
        1:42.02 (33.74)     2:09.85 (27.83)
  2 CLUB WARRIORS  'A'                  2:21.07    2:20.04  
     1) Dong, Merlyn 12               2) Rusu, Alexandru 11           
     3) Jayabahu, Dylan 11            4) Yarusevych, Michael 12       
                 35.31      1:15.38 (40.07)
        1:49.67 (34.29)     2:20.04 (30.37)
  3 MSSAC  'A'                          2:27.78    2:24.56  
     1) Prodan, Chris 11              2) Ironside, Connor 12          
     3) Luzuriaga, Sebastian 12       4) Chan, Seamus 12              
                 38.52      1:20.74 (42.22)
        1:55.58 (34.84)     2:24.56 (28.98)
  4 MST~  'A'                           2:24.44    2:25.50  
     1) Du, Samuel Jinyang 11         2) Tonarini, Alex 12            
     3) Liu, Eric Yee Ming 11         4) Wang, Kevin 12               
                 34.35      1:19.67 (45.32)
        1:54.37 (34.70)     2:25.50 (31.13)
  5 BAD  'A'                            2:27.16    2:30.40  
     1) Gemmell, Lucas 11             2) Mezei, Greyson 12            
     3) Radic, George 11              4) Toews, Liam 11               
                 39.46      1:19.34 (39.88)
        1:56.20 (36.86)     2:30.40 (34.20)
  6 YORK  'A'                           2:34.70    2:38.15  
     1) Luu, Jayden 12                2) Straka, Kai 12               
     3) Le, Dan Hoang 12              4) Torrejon, Mathew 12          
                 40.79      1:28.99 (48.20)
        2:03.02 (34.03)     2:38.15 (35.13)
  7 MSSAC  'B'                          2:42.28    2:38.92  
     1) Pineiro, Lucas 12             2) Hill, Matthew 11             
     3) Zhang, Sean 11                4) Dietz, Brian 12              
                 38.87      1:27.48 (48.61)
        2:07.00 (39.52)     2:38.92 (31.92)
  8 TORCH  'A'                          2:49.29    2:45.76  
     1) George, Evan 12               2) Hingada, Hiro 11             
     3) Lau, Austin 12                4) Chow, Sequoiah 11            
                 45.03      1:31.71 (46.68)
        2:09.88 (38.17)     2:45.76 (35.88)
  9 TRENT-ON  'A'                       2:47.84    2:51.99  
     1) Cecile, Aaren 12              2) Dunkin, Griffith 11          
     3) Harris-Barton, Tanner 11      4) Garside, Logan 12            
                 46.30      1:38.57 (52.27)
      2:51.99 (1:13.42)                    
 
                     Combined Team Scores - Through Event 216                     
 
  1. Équipe Québec Team                167   2. Club Warriors                    79.5
  3. Mallards Swim Team                 76   4. Barrie Trojan Swim Club            75
  5. Ramac Aquatic Club               67.5   6. Burlington Aquatic Devilrays       65
  7. PhilSwimLeagueCanada               63   8. Mississauga Aquatic              44.5
  9. Ottawa Swim Club                   43  10. Swimming Dragons                 32.5
 11. Torch Swimming                     18  12. Collingwood Clippers Swim Club     12
 13. Crest Swimming                      7  14. Chatham Y Pool Sharks               6
 15. Sudbury Laurentian Swim Club        3  16. York Swim Club                      2
 16. Ducks Swimming                      2  16. Trent Swim Club                     2
 19. Muskoka Aquatic Club                1  19. W. Ross Macdonald Swimming          1