City of Markham Pan Am Centre - Site License           5/18/2019 - 8:11 PM
       Dr. Ralph Hicken Swim International - 5/16/2019 to 5/19/2019        
 
 Event 209  Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 FNQ  'E'                            4:32.00    4:35.61  
     1) Pietrantonio, Alexia 14       2) Vézina, Corinne 14           
     3) Mercure, Élodie 14            4) Courtemanche, Anaee 13       
                 33.41    1:08.01 (1:08.01)
        1:44.12 (36.11)   2:24.61 (1:16.60)
        2:56.10 (31.49)   3:32.63 (1:08.02)
        4:02.48 (29.85)   4:35.61 (1:02.98)
  2 MSSAC  'A'                          4:40.11    4:51.09  
     1) Burczyk, Emilia 13            2) Suntoke, Farha 14            
     3) Wasik, Adriana 14             4) Bansal, Noor 14              
                 35.64    1:13.44 (1:13.44)
        1:52.45 (39.01)   2:38.57 (1:25.13)
        3:10.55 (31.98)   3:46.97 (1:08.40)
        4:17.74 (30.77)   4:51.09 (1:04.12)
  3 CLUB WARRIORS  'A'                  4:55.82    5:01.53  
     1) Kim, Ellie 13                 2) Stewart, Kieran 14           
     3) Wagner, Hannah 14             4) Wong, Tara 13                
                 38.80    1:20.16 (1:20.16)
        1:59.21 (39.05)   2:43.60 (1:23.44)
        3:18.26 (34.66)   3:57.95 (1:14.35)
        4:28.00 (30.05)   5:01.53 (1:03.58)
  4 TRENT-ON  'A'                       4:52.67    5:06.50  
     1) Mullen, Macy 14               2) Garside, Mackenzie 14        
     3) Mullen, Maxeen 14             4) Deck, Danica 14              
                 37.29    1:16.80 (1:16.80)
        1:57.61 (40.81)   2:44.64 (1:27.84)
        3:18.66 (34.02)   4:00.89 (1:16.25)
        4:31.23 (30.34)   5:06.50 (1:05.61)
  5 MSSAC  'B'                          4:50.35    5:07.92  
     1) Petri, Isabela 13             2) Coolen, Meredith 14          
     3) Toderel, Sierra 13            4) Lukasik, Abigail 14          
                 37.80    1:18.30 (1:18.30)
        1:58.53 (40.23)   2:44.51 (1:26.21)
        3:18.90 (34.39)   4:00.07 (1:15.56)
        4:32.44 (32.37)   5:07.92 (1:07.85)
  6 DUCKS  'A'                          4:49.66    5:16.04  
     1) Kennedy-Munsterman, Matraca 1 2) Sprogis, Ava 14              
     3) Colalillo, Isabella 14        4) Bucshpun, Eleanor 14         
                 37.35    1:17.03 (1:17.03)
        1:57.11 (40.08)   2:43.05 (1:26.02)
        3:17.99 (34.94)   3:59.69 (1:16.64)
        4:35.16 (35.47)   5:16.04 (1:16.35)
  7 BAD  'B'                            5:15.31    5:33.23  
     1) Violin, Gabriella 13          2) Bucik, Samantha 13           
     3) Toews, Jayden 13              4) Ojala, Kaari 13              
                 36.73    1:15.28 (1:15.28)
        2:01.03 (45.75)   2:54.02 (1:38.74)
        3:34.14 (40.12)   4:24.36 (1:30.34)
        4:56.82 (32.46)   5:33.23 (1:08.87)
 -- MST~  'A'                           5:02.69         NS  
 
                     Combined Team Scores - Through Event 209                     
 
  1. Équipe Québec Team                167   2. Club Warriors                    79.5
  3. Mallards Swim Team                 76   4. Barrie Trojan Swim Club            75
  5. Ramac Aquatic Club               67.5   6. Burlington Aquatic Devilrays       65
  7. PhilSwimLeagueCanada               63   8. Mississauga Aquatic              44.5
  9. Ottawa Swim Club                   43  10. Swimming Dragons                 32.5
 11. Torch Swimming                     18  12. Collingwood Clippers Swim Club     12
 13. Crest Swimming                      7  14. Chatham Y Pool Sharks               6
 15. Sudbury Laurentian Swim Club        3  16. York Swim Club                      2
 16. Ducks Swimming                      2  16. Trent Swim Club                     2
 19. Muskoka Aquatic Club                1  19. W. Ross Macdonald Swimming          1