City of Markham Pan Am Centre - Site License           5/18/2019 - 8:11 PM
       Dr. Ralph Hicken Swim International - 5/16/2019 to 5/19/2019        
 
 Event 118  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rapoport, Eric         10 RAMAC             1:22.54    1:20.14    5  
  2 Tong, Aidan            10 MST~              1:27.27    1:28.68    2  
  3 Paterson, Liam         10 CCSC              1:32.40    1:29.69    1  
  4 Zhu, Jonathan          10 MSSAC             2:00.00    1:32.38  
  5 Rogovoy, Maxim         10 RAMAC                  NT    1:32.56  
  6 Zhang, David Xiduo     10 MST~              1:34.35    1:33.99  
  7 Florea, Alexander      10 MSSAC             1:34.45    1:36.53  
  8 Lobanov, Daniel        10 MST~              1:48.85    1:37.58  
  9 Ye, Kayin               9 MST~              1:45.00    1:41.36  
 10 liu, Martin            10 RHSD              1:49.18    1:42.09  
 11 Gostlin, Misha         10 YORK              1:48.90    1:47.17  
 12 Chen, Andrew           10 MST~              2:00.00    1:47.72  
 13 Ovis, Joshua           10 RAMAC                  NT    1:48.49  
 14 Toews, Jonah            9 BAD                    NT    1:50.00  
 15 Tran, Landon            9 TORCH                  NT    1:50.62  
 16 Hara, Mason             9 MSSAC             2:30.00    1:51.87  
 17 Mahmud, Yaamin          9 MSSAC             1:53.88    1:55.11  
 18 ye, Jonathan           10 RHSD              2:04.01    1:55.88  
 19 Caraballo, Daniel      10 BTSC              2:00.78    1:57.83  
 20 Yam, Richard            9 MST~              1:57.91    1:59.63  
 21 Nekrasov, Petr         10 RAMAC                  NT    2:02.10  
 22 Shah, Tej              10 MSSAC             2:05.00    2:05.92  
 23 Chow, Sedakah           8 TORCH             2:25.14    2:30.66  
 -- Jian, Alex             10 MST~              1:23.94         DQ  
 -- Ding, Daniel Jiaqi     10 MST~              2:00.00         NS  
 -- Xu, Haocheng            9 MST~              1:57.16         NS  
 -- Mizdrak, Aleksandar    10 MSSAC             2:01.00         NS  
 -- Santos Isento, Paulo   10 MST~              1:42.08         NS  
 
 Event 118  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Jayabahu, Dylan        11 CLUB WARRIORS     1:19.17    1:21.16    5  
  2 Radic, George          11 BAD               1:20.76    1:21.30    2  
  3 jin, Jiayou            11 RHSD              1:29.05    1:21.57    1  
  4 Wang, Matthew          11 MST~              1:20.86    1:22.93  
  5 Millar, Ben            11 BTSC              1:24.09    1:23.25  
  6 Liu, Eric Yee Ming     11 MST~              1:29.19    1:23.50  
  7 Sahr, Adamm            11 RHSD              1:19.45    1:24.93  
                 46.24      1:24.93 (38.69)
  8 Matteis, Noah          11 CYPS              1:23.21    1:25.88  
  9 Harris-Barton, Tanner  11 TRENT-ON          1:21.02    1:25.90  
 10 Brozda, Lukasz         11 MSSAC             1:26.59    1:27.81  
 11 Telky, Liam            11 CREST             1:32.66    1:28.54  
 12 Zhang, Sean            11 MSSAC             1:42.83    1:33.67  
 13 Lian, Austin           11 MST~              1:32.24    1:34.33  
 14 Hingada, Hiro          11 TORCH             1:36.76    1:35.30  
 15 Yang, Tian Yi          11 MST~              1:44.15    1:38.09  
 16 Green, Haiden          11 CCSC              1:41.60    1:39.89  
 17 lan, Richard           11 RHSD              1:47.55    1:44.14  
 18 McGinnis, Jack         11 MSSAC             1:59.00    1:45.06  
 19 Huang, William         11 OTTSC             1:44.23    1:45.90  
 20 Mamonkin, Steaven      11 RAMAC             1:44.13    1:46.33  
 21 Akhmedjanov, Ayaz      11 RAMAC                  NT    1:47.60  
 22 Han, Daniel            11 MSSAC             1:51.66    1:52.22  
 23 Zhao, Brendan Zhi Yu   11 MST~              1:40.00    1:52.58  
 24 ye, Gavin              11 RHSD              2:03.45    1:52.64  
 -- Felipe, Erik           11 BTSC              1:30.01         NS  
 -- Wu, Lukan              11 MST~              1:26.94         NS  
 -- Abdelhamid, Yousef     11 MSSAC             2:01.00         NS  
 
 Event 118  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rusu, Eduard-Daniel    12 FNQ               1:15.19    1:11.60    5  
                 46.24      1:11.60 (25.36)
  2 Le, Dan Hoang          12 YORK              1:12.23    1:12.67    2  
                 46.24      1:12.67 (26.43)
  3 Alipio, Christopher    12 FNQ               1:17.79    1:13.05    1  
                 46.22      1:13.05 (26.83)
  4 Ironside, Connor       12 MSSAC             1:16.60    1:15.45  
                 46.24      1:15.45 (29.21)
  5 Wang, Kevin            12 MST~              1:20.06    1:16.13  
                 46.24      1:16.13 (29.89)
  6 Usher, Gavin           12 BTSC              1:16.99    1:17.53  
  7 Sutton, Scotty         12 BTSC              1:19.03    1:18.83  
                 46.24      1:18.83 (32.59)
  8 Luzuriaga, Sebastian   12 MSSAC             1:21.53    1:19.77  
  9 Filip, Anthony         12 RAMAC             1:23.90    1:22.24  
 10 Chan, Seamus           12 MSSAC             1:20.00    1:26.60  
                 48.69      1:26.60 (37.91)
 11 Lau, Austin            12 TORCH             1:29.98    1:27.58  
 12 Arciero, Thomas        12 MSSAC             1:30.96    1:32.67  
 13 Jiang, Hanbang         12 RHSD              1:25.45    1:33.30  
 14 Ovis, Gregory          12 RAMAC             1:40.72    1:33.67  
 15 Luu, Jayden            12 YORK              1:30.00    1:33.76  
 16 Matthews, Benjamin     12 CREST             1:33.19    1:33.93  
 17 Cheng, Jacob           12 MST~              1:39.16    1:38.03  
 18 Torrejon, Mathew       12 YORK              1:32.18    1:38.75  
 19 Shobeir, Cyrus         12 BTSC              1:45.90    1:41.95  
 20 George, Evan           12 TORCH                  NT    1:42.64  
 21 Straka, Kai            12 YORK              1:34.00    1:43.43  
 22 Woo, Donovan           12 MST~              1:48.75    1:47.15  
 23 Hunt, Trestan          12 CLUB WARRIORS     1:42.92    1:48.28  
 24 Garside, Logan         12 TRENT-ON          1:52.76    1:50.20  
 25 Derakhshan, Erik       12 MSSAC             1:45.00    1:55.57  
 26 Cecile, Aaren          12 TRENT-ON          1:45.00    1:56.30  
 -- Etemadi, Sam           12 MST~              1:35.24         NS  
 -- Osipenkov, Andrey      12 RAMAC                  NT         NS  
 
                Combined Team Scores - Through Event 118                 
 
  1. Équipe Québec Team                167   2. Club Warriors                    79.5
  3. Mallards Swim Team                 76   4. Barrie Trojan Swim Club            75
  5. Ramac Aquatic Club               67.5   6. Burlington Aquatic Devilrays       65
  7. PhilSwimLeagueCanada               63   8. Mississauga Aquatic              44.5
  9. Ottawa Swim Club                   43  10. Swimming Dragons                 32.5
 11. Torch Swimming                     18  12. Collingwood Clippers Swim Club     12
 13. Crest Swimming                      7  14. Chatham Y Pool Sharks               6
 15. Sudbury Laurentian Swim Club        3  16. York Swim Club                      2
 16. Ducks Swimming                      2  16. Trent Swim Club                     2
 19. Muskoka Aquatic Club                1  19. W. Ross Macdonald Swimming          1