City of Markham Pan Am Centre - Site License           5/18/2019 - 8:11 PM
       Dr. Ralph Hicken Swim International - 5/16/2019 to 5/19/2019        
 
 Event 116  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rusu, Alexandru        11 CLUB WARRIORS     3:16.17    3:10.32    5  
                                1:31.97 ( )
      3:10.32 (1:38.35)                    
  2 Wang, Matthew          11 MST~              3:11.37    3:18.19    2  
                                1:34.16 ( )
      3:18.19 (1:44.03)                    
  3 Sahr, Adamm            11 RHSD              3:18.90    3:20.80    1  
                                1:36.97 ( )
      3:20.80 (1:43.83)                    
  4 Lalonde, Louis         11 MSSAC             3:24.75    3:24.86  
                                1:40.45 ( )
      3:24.86 (1:44.41)                    
  5 Hingada, Hiro          11 TORCH             3:22.49    3:25.14  
                                1:40.45 ( )
      3:25.14 (1:44.69)                    
  6 Gray, Duncan           11 MUSAC             3:36.48    3:25.53  
               1:39.65    3:25.53 (1:45.88)
  7 Zhang, Daniel          11 CLUB WARRIORS     3:26.70    3:28.46  
               1:41.33    3:28.46 (1:47.13)
  8 Prodan, Chris          11 MSSAC             3:23.26    3:33.57  
                                1:44.09 ( )
      3:33.57 (1:49.48)                    
  9 Lian, Austin           11 MST~              3:36.09    3:35.44  
               1:44.42    3:35.44 (1:51.02)
 10 Hill, Matthew          11 MSSAC             3:34.43    3:36.87  
               1:45.74    3:36.87 (1:51.13)
 11 Chen, Austin           11 MST~              3:47.05    3:41.08  
               1:46.06    3:41.08 (1:55.02)
 12 Toews, Liam            11 BAD               3:35.28    3:43.40  
               1:46.53    3:43.40 (1:56.87)
 13 Akhmedjanov, Ayaz      11 RAMAC             4:05.23    3:46.58  
               1:48.65    3:46.58 (1:57.93)
 14 Gazala, Alexander      11 MST~              3:40.00    3:47.62  
               1:48.09    3:47.62 (1:59.53)
 15 ye, Gavin              11 RHSD              4:01.45    3:49.70  
               1:51.94    3:49.70 (1:57.76)
 16 Han, Daniel            11 MSSAC             3:32.41    3:50.79  
               1:49.72    3:50.79 (2:01.07)
 17 Mamonkin, Steaven      11 RAMAC             3:52.43    3:54.84  
               1:56.01    3:54.84 (1:58.83)
 18 Chow, Sequoiah         11 TORCH                  NT    4:01.05  
               1:58.49    4:01.05 (2:02.56)
 19 Dunkin, Griffith       11 TRENT-ON          4:01.70    4:02.44  
               1:59.38    4:02.44 (2:03.06)
 20 Zhao, Brendan Zhi Yu   11 MST~              4:03.77    4:02.91  
               2:00.86    4:02.91 (2:02.05)
 21 Kelly, Conor           11 BAD               3:31.22    4:03.06  
               1:59.67    4:03.06 (2:03.39)
 22 Boggs, Henry           11 MSSAC             4:00.00    4:03.26  
               2:01.76    4:03.26 (2:01.50)
 23 Kuziora, Philip        11 MSSAC             3:55.91    4:04.47  
               1:58.78    4:04.47 (2:05.69)
 24 Li, Patrick            11 MSSAC             4:05.00    4:17.81  
               2:04.75    4:17.81 (2:13.06)
 25 Dempster, Ben          11 BTSC                   NT    4:34.87  
               2:12.91    4:34.87 (2:21.96)
 26 Simion, Dan            11 RAMAC                  NT    4:46.10  
               2:15.59    4:46.10 (2:30.51)
 27 Meleka, Marc           11 MSSAC                  NT    4:59.83  
               2:30.46    4:59.83 (2:29.37)
 -- Green, Haiden          11 CCSC              3:40.74         DQ  
 -- Abdelhamid, Yousef     11 MSSAC             4:02.00         NS  
 
 Event 116  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Alpajaro, Nathaniel    12 FNQ               2:53.32    2:48.33    5  
                                1:20.00 ( )
      2:48.33 (1:28.33)                    
  2 Mezei, Greyson         12 BAD               3:03.73    3:05.31    2  
                                1:30.26 ( )
      3:05.31 (1:35.05)                    
  3 Schinkelshoek, Camero  12 CYPS              3:15.09    3:10.11    1  
                                1:31.04 ( )
      3:10.11 (1:39.07)                    
  4 Yarusevych, Michael    12 CLUB WARRIORS     3:11.50    3:13.64  
                                1:34.35 ( )
      3:13.64 (1:39.29)                    
  5 Chan, Seamus           12 MSSAC             3:31.18    3:18.50  
               1:37.46    3:18.50 (1:41.04)
  6 Schultz, Spencer       12 RAMAC             3:27.56    3:23.67  
               1:37.95    3:23.67 (1:45.72)
  7 Tonarini, Alex         12 MST~              3:39.95    3:24.27  
               1:36.88    3:24.27 (1:47.39)
  8 Shi, Anze              12 MST~              3:33.98    3:29.02  
               1:41.77    3:29.02 (1:47.25)
  9 Gefter, Daniel         12 RAMAC             3:28.29    3:29.04  
               1:40.83    3:29.04 (1:48.21)
 10 Mackenzie, Dominic     12 OTTSC             3:26.10    3:36.16  
               1:43.00    3:36.16 (1:53.16)
 11 Ovis, Gregory          12 RAMAC             3:43.36    3:37.14  
               1:44.86    3:37.14 (1:52.28)
 12 Sutton, Scotty         12 BTSC              3:43.90    3:38.52  
               1:44.52    3:38.52 (1:54.00)
 13 Ottodinoto, Alexander  12 BTSC              4:07.70    3:45.10  
               1:49.30    3:45.10 (1:55.80)
 14 wu, Richard Zheyuan    12 RHSD              3:51.36    3:45.34  
               1:46.90    3:45.34 (1:58.44)
 15 Grimshaw, Kieran       12 MSSAC             3:45.53    3:46.10  
               1:50.90    3:46.10 (1:55.20)
 16 Guo, Steven            12 MSSAC             3:55.00    4:09.87  
               1:59.66    4:09.87 (2:10.21)
 17 Wang, ken              12 RHSD              3:50.45    4:12.07  
               1:59.89    4:12.07 (2:12.18)
 18 Guo, Linc              12 MST~              4:14.24    4:16.88  
               2:06.22    4:16.88 (2:10.66)
 -- Wang, ben              12 RHSD              3:45.45         NS  
 -- Osipenkov, Andrey      12 RAMAC                  NT         NS  
 
                Combined Team Scores - Through Event 116                 
 
  1. Équipe Québec Team                161   2. Club Warriors                    73.5
  3. Mallards Swim Team                 73   4. Barrie Trojan Swim Club            70
  5. Burlington Aquatic Devilrays       62   6. Ramac Aquatic Club               60.5
  7. PhilSwimLeagueCanada               56   8. Ottawa Swim Club                   43
  9. Mississauga Aquatic              42.5  10. Swimming Dragons                 31.5
 11. Torch Swimming                     13  12. Collingwood Clippers Swim Club     11
 13. Crest Swimming                      7  14. Chatham Y Pool Sharks               6
 15. Sudbury Laurentian Swim Club        3  16. Trent Swim Club                     2
 16. Ducks Swimming                      2  18. W. Ross Macdonald Swimming          1
 18. Muskoka Aquatic Club                1