City of Markham Pan Am Centre - Site License           5/18/2019 - 8:11 PM
       Dr. Ralph Hicken Swim International - 5/16/2019 to 5/19/2019        
 
 Event 108  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rapoport, Eric         10 RAMAC               35.18      34.63    5  
  2 Jian, Alex             10 MST~                36.90      37.05    2  
  3 Tong, Aidan            10 MST~                37.03      38.03    1  
  4 Paterson, Liam         10 CCSC                41.02      39.97  
  5 Florea, Alexander      10 MSSAC               40.93      41.02  
  6 Ovis, Joshua           10 RAMAC               45.36      41.18  
  7 Crawford, Reid         10 CCSC                45.91      41.54  
  8 Petrascu, Lucas         9 RAMAC               42.71      42.11  
  9 liu, Martin            10 RHSD                40.40      42.86  
 10 Mizdrak, Aleksandar    10 MSSAC               51.00      45.81  
 11 Hara, Mason             9 MSSAC               50.28      47.13  
 12 Tran, Landon            9 TORCH               44.45      47.54  
 13 Nekrasov, Petr         10 RAMAC                  NT      53.21  
 14 Shah, Tej              10 MSSAC               56.00      57.50  
 15 Munteanu, Lucas         9 MST~                56.62      58.04  
 15 Schultz, Cooper         8 RAMAC               58.50      58.04  
 17 Sutton, Shane          10 BTSC                59.54      58.52  
 18 Ibrahim, Youssef        9 MSSAC             1:03.65    1:02.06  
 19 Chow, Sedakah           8 TORCH               56.21    1:02.87  
 20 Sun, Jeff              10 MSSAC             1:09.44    1:04.37  
 -- Xu, Haocheng            9 MST~                50.57         NS  
 
 Event 108  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 jin, Jiayou            11 RHSD                40.66      35.19    5  
  2 Jayabahu, Dylan        11 CLUB WARRIORS       34.60      35.35    2  
  3 Millar, Ben            11 BTSC                36.64      35.39    1  
  4 Liu, Eric Yee Ming     11 MST~                35.76      35.43  
  5 Rusu, Alexandru        11 CLUB WARRIORS       38.18      37.16  
  6 Sahr, Adamm            11 RHSD                39.09      37.45  
  7 Marhamat, Ryan         11 RAMAC               44.52      39.17  
  8 Yang, Tian Yi          11 MST~                41.79      40.26  
  9 Gray, Duncan           11 MUSAC               54.97      41.84  
 10 Huang, William         11 OTTSC               39.54      42.80  
 11 McGinnis, Jack         11 MSSAC               50.44      43.84  
 12 Chow, Sequoiah         11 TORCH               42.91      44.80  
 13 Akhmedjanov, Ayaz      11 RAMAC               48.50      45.82  
 14 Ali, Aayan             11 TORCH                  NT      47.55  
 15 Zhao, Jinrui           11 RHSD                43.11      47.97  
 16 Mamonkin, Steaven      11 RAMAC               49.50      48.79  
 17 Simion, Dan            11 RAMAC               57.75      50.31  
 18 Clinton, Cameron       11 MSSAC               55.53      51.29  
 19 Norian, Austin         11 TORCH             2:04.11      53.06  
 20 Kelly, Conor           11 BAD                 52.82      54.83  
 21 Abdalla, Baker         11 MSSAC               53.95      55.90  
 22 Jimbouev, Andrew       11 MST~              1:06.07    1:02.75  
 23 Meleka, Marc           11 MSSAC               56.59    1:03.76  
 24 Raman, Aditya          11 MSSAC             1:04.96    1:05.79  
 -- Felipe, Erik           11 BTSC                38.13         NS  
 -- Abdelhamid, Yousef     11 MSSAC               45.00         NS  
 
 Event 108  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Alipio, Christopher    12 FNQ                 31.35      31.24    5  
  2 Miekus, Mark           12 MSSAC               34.67      32.49    2  
  3 Rusu, Eduard-Daniel    12 FNQ                 34.91      33.24    1  
  4 Ironside, Connor       12 MSSAC               34.27      33.56  
  5 Wang, Kevin            12 MST~                36.40      33.79  
  6 Dong, Merlyn           12 CLUB WARRIORS       34.71      34.29  
  7 Jiang, Hanbang         12 RHSD                36.09      34.71  
  8 Zhao, Yiming           12 FNQ                 35.68      34.78  
  9 Usher, Gavin           12 BTSC                35.32      34.95  
 10 Sutton, Scotty         12 BTSC                36.85      35.75  
 11 Luzuriaga, Sebastian   12 MSSAC               35.06      35.97  
 12 Filip, Anthony         12 RAMAC               38.73      36.40  
 13 Han, David             12 BTSC                42.67      37.05  
 14 Lau, Austin            12 TORCH               38.03      37.43  
 15 Gefter, Daniel         12 RAMAC               44.80      39.34  
 16 Pineiro, Lucas         12 MSSAC               39.38      39.70  
 17 Ovis, Gregory          12 RAMAC               42.54      41.03  
 18 Schultz, Spencer       12 RAMAC               51.88      41.50  
 19 Cecile, Aaren          12 TRENT-ON            44.49      43.29  
 20 Garside, Logan         12 TRENT-ON            49.54      44.91  
 21 Derakhshan, Erik       12 MSSAC               56.23      51.40  
 22 Vlachos, William       12 RAMAC             1:04.58    1:00.70  
 -- George, Evan           12 TORCH               54.93         NS  
 -- Osipenkov, Andrey      12 RAMAC               48.53         NS  
 -- Shobeir, Cyrus         12 BTSC                45.01         NS  
 
                Combined Team Scores - Through Event 108                 
 
  1. Équipe Québec Team                125   2. Barrie Trojan Swim Club            66
  3. Club Warriors                    55.5   4. Ramac Aquatic Club               48.5
  5. Ottawa Swim Club                   43   6. Mallards Swim Team                 41
  7. Mississauga Aquatic              38.5   8. Burlington Aquatic Devilrays       38
  9. PhilSwimLeagueCanada               34  10. Swimming Dragons                 26.5
 11. Torch Swimming                     12  12. Collingwood Clippers Swim Club     10
 13. Crest Swimming                      7  14. Chatham Y Pool Sharks               5
 15. Sudbury Laurentian Swim Club        3  16. Trent Swim Club                     2
 16. Ducks Swimming                      2  18. W. Ross Macdonald Swimming          1
 18. Muskoka Aquatic Club                1