Etobicoke Swim Club                            2019-02-17 - 5:18 PM
2019 Ontario Winter Festival Championships - 2019-02-16 to 2019-02-1
 
 Event 214  Boys 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 CW  'A'                             2:23.03    2:19.99  
     1) Dong, Merlyn 11               2) Rusu, Alexandru 11           
     3) Jayabahu, Dylan 11            4) Jackson, Reid 11             
                 35.07      1:14.47 (39.40)
        1:48.70 (34.23)     2:19.99 (31.29)
  2 COBRA  'A'                          2:32.31    2:22.15  
     1) Singh, Jaiveer 11             2) Wang, Jack 10                
     3) Mejia Batres, Franco G 11     4) Armorer, Damon T 11          
                 35.66      1:15.51 (39.85)
        1:49.36 (33.85)     2:22.15 (32.79)
  3 OAK  'A'                            2:30.96    2:22.73  
     1) Chari, Vik 11                 2) Wang, Adam 10                
     3) Shi, Alex 11                  4) Lee, Alex Seokhoon 10        
                 34.94      1:16.87 (41.93)
        1:49.65 (32.78)     2:22.73 (33.08)
  4 NYAC  'A'                           2:25.70    2:24.13  
     1) Gort, Toby 11                 2) Vinizki, Zac 10              
     3) Jacobs, Colin A 10            4) Kim, Eun-Woo 11              
                 35.28      1:18.59 (43.31)
        1:54.26 (35.67)     2:24.13 (29.87)
  5 NKB  'A'                            2:28.41    2:24.78  
     1) Eibner, Nathaniel 11          2) Lee, Yuto 11                 
     3) Fitzgerald, Quinn 10          4) Pollard, Lucas 11            
                 38.80      1:15.52 (36.72)
        1:53.20 (37.68)     2:24.78 (31.58)
  6 WAC  'A'                            2:29.16    2:25.40  
     1) Cortese, Logan W 11           2) Lei, Leo 10                  
     3) Vourakes, Colum 11            4) Barta, Aaron 11              
                 36.69      1:17.91 (41.22)
        1:55.87 (37.96)     2:25.40 (29.53)
  7 MST~  'A'                           2:27.36    2:25.42  
     1) Du, Samuel Jinyang 11         2) Wu, Lukan 11                 
     3) Wang, Matthew J 10            4) Liu, Eric Yee Ming 10        
                 33.78      1:15.61 (41.83)
        1:56.46 (40.85)     2:25.42 (28.96)
  8 TSC  'A'                            2:32.32    2:26.52  
     1) Harrison, Jaques R 11         2) Cescon, Ben D 10             
     3) Cumming, Travis 11            4) Moynan, Ethan 11             
                 37.92      1:19.68 (41.76)
        1:55.14 (35.46)     2:26.52 (31.38)
  9 RHAC  'A'                           2:32.50    2:27.80  
     1) Chen, Lucas 11                2) Vorobiev, Max 11             
     3) Sadoughi, Arshaum 11          4) Zhang, Tyler 11              
                 36.58      1:17.76 (41.18)
        1:54.83 (37.07)     2:27.80 (32.97)
 10 LAC  'A'                            2:29.20    2:29.88  
     1) Shearer, Ewan 11              2) Ball, Ryan 11                
     3) Look-Hong, Xavier 10          4) Kartoglu, Tolga 11           
                 34.31      1:18.45 (44.14)
        1:58.42 (39.97)     2:29.88 (31.46)
 11 HAC  'A'                            2:37.74    2:30.49  
     1) Tian, Alan 10                 2) Mok, Joshua 11               
     3) Anderson, Will 10             4) Urbanovic, Alex 10           
                 38.66      1:17.85 (39.19)
        1:57.90 (40.05)     2:30.49 (32.59)
 12 NEW  'A'                            2:29.81    2:31.14  
     1) Amaral, Lucas 11              2) Guo, Jacob 11                
     3) Pagiamtzis, Adonis 11         4) Kuznetsov, Daniil 11         
                 36.70      1:17.52 (40.82)
        1:57.12 (39.60)     2:31.14 (34.02)
 13 RAMAC  'A'                          2:34.41    2:32.51  
     1) Ovis, Gregory 11              2) Rogovoy, Maxim 10            
     3) Rapoport, Eric 10             4) Filip, Anthony 11            
                 37.40      1:21.30 (43.90)
        1:57.78 (36.48)     2:32.51 (34.73)
 14 MSSAC  'A'                          2:43.37    2:33.19  
     1) Prodan, Chris 11              2) Miekus, Mark 11              
     3) Florea, Alexander 9           4) Santamaria, Nigel 11         
                 38.03      1:18.15 (40.12)
        2:00.29 (42.14)     2:33.19 (32.90)
 15 GO  'A'                             2:43.30    2:35.32  
     1) Van Straaten, Euan 11         2) Gana, Omar 10                
     3) Balaa, Kamal 11               4) Chaires, Colton 10           
                 36.15      1:26.26 (50.11)
        2:00.92 (34.66)     2:35.32 (34.40)
 16 ESWIM  'A'                          2:33.28    2:37.24  
     1) Yao, Felix 10                 2) MacNeil, Noah 10             
     3) McInerney, William 11         4) Skavinski, Nicholas 10       
                 42.80      1:07.76 (24.96)
        2:04.42 (56.66)     2:37.24 (32.82)
 17 WEST  'A'                           2:41.55    2:38.02  
     1) Carswell, Riley 11            2) Wei, Harry 10                
     3) Podar, Brian 10               4) Lackovic, Nikola 9           
                 37.56      1:24.86 (47.30)
        2:06.62 (41.76)     2:38.02 (31.40)
 18 CYPS  'A'                           2:41.30    2:39.65  
     1) Schinkelshoek, Gavin 9        2) Schinkelshoek, Cameron 11    
     3) Sasseville-PSPI, Gabe 10      4) Matteis, Noah 11             
                 43.31      1:24.82 (41.51)
        2:06.25 (41.43)     2:39.65 (33.40)
 19 BAD  'A'                            2:37.58    2:39.74  
     1) Toews, Liam 11                2) Mansoor, Mark 9              
     3) Radic, George 11              4) Mansoor, Matthew 10          
                 41.14      1:30.60 (49.46)
        2:05.47 (34.87)     2:39.74 (34.27)
 20 TSC  'B'                            2:42.08    2:45.94  
     1) Chen, Gabe S 10               2) Cescon, Andrew H 9           
     3) Moots, Jacob A 11             4) Zarita, Jibril 10            
                 41.56      1:28.46 (46.90)
      2:45.94 (1:17.48)                    
 21 NEW  'B'                            2:48.19    2:46.16  
     1) Barkan, Danny 10              2) Walker, Raine 11             
     3) Rusu, Robert 10               4) Mordukhai, Timofey 10        
                 39.80      1:23.65 (43.85)
        2:11.93 (48.28)     2:46.16 (34.23)
 22 WAAC  'A'                           2:32.93    2:48.20  
     1) Tolson, Jack 11               2) Campbell, Silas 11           
     3) Poeluev, Simon 11             4) Mann, Zachary 10             
                 41.50      1:28.86 (47.36)
        2:09.16 (40.30)     2:48.20 (39.04)