Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 3:24 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 213  Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    2:16.26    2:15.19         18  
     1) Reci, Tyra 11                 2) r:0.72 Yao, Adora 11         
     3) r:0.35 Bezanson, Maya 11      4) r:0.45 Statkevicius, Slvia 11
    r:+0.57  35.03      1:15.36 (40.33)
        1:46.08 (30.72)     2:15.19 (29.11)
  2 NYAC  'A'                     2:23.37    2:15.52         14  
     1) Lipton, Harper 11             2) r:0.56 Arhontoudis, Ava 10   
     3) r:0.74 Shackell, Maggie 11    4) r:0.42 Parker, Ainsley 11    
    r:+0.65  33.84      1:13.45 (39.61)
        1:45.37 (31.92)     2:15.52 (30.15)
  3 MST~  'A'                     2:22.70    2:17.40         12  
     1) Wang, Angela Jiachen 11       2) r:0.15 Han, Jiarui 11        
     3) r:0.14 Cruz, Kimberly 11      4) r:0.35 Lu, Victoria 11       
    r:+0.70  35.68      1:13.63 (37.95)
        1:46.47 (32.84)     2:17.40 (30.93)
  4 BTSC  'A'                     2:20.03    2:20.59         10  
     1) Rose, Andie G 11              2) r:0.47 Oravsky, Laila 11     
     3) r:0.26 Denes, Julia 11        4) r:0.23 McDermott, Maddie 11  
    r:+0.64  37.13      1:17.19 (40.06)
        1:49.06 (31.87)     2:20.59 (31.53)
  5 LAC  'A'                      2:20.49    2:20.64          8  
     1) Lu, Esther 11                 2) r:0.23 Yang, Maggy 11        
     3) Burton, Isabelle 11           4) Park, Emma 11                
    r:+0.61  34.01      1:12.61 (38.60)
        1:47.88 (35.27)     2:20.64 (32.76)
  6 WAC  'A'                      2:19.99    2:23.05          6  
     1) Lovell, Katelyn M 11          2) r:0.52 Duvall, Abby 11       
     3) r:0.60 Mesic, Emilija 11      4) r:0.33 Hutchison, Taya 11    
    r:+0.68  36.07      1:17.36 (41.29)
        1:49.56 (32.20)     2:23.05 (33.49)
  7 TSC  'A'                      2:28.60    2:24.04          4  
     1) Prekop, Aimee C 11            2) r:0.39 Bondarenko, Zhenia 11 
     3) r:0.66 Vicente, Savannah 11   4) r:0.28 Pitt, Alex 11         
    r:+0.63  36.47      1:19.74 (43.27)
        1:54.22 (34.48)     2:24.04 (29.82)
  8 ESWIM  'B'                    2:26.59    2:24.77          2  
     1) Rogers, Olive 10              2) r:0.39 Wyncoll, Siena 11     
     3) Pobol, Emma 10                4) Leno, Avery 11               
    r:+0.78  36.85      1:26.53 (49.68)
        2:00.07 (33.54)     2:24.77 (24.70)
  9 OAK  'A'                      2:42.87    2:25.56        
     1) Turton-Sugden, Emma 10        2) r:0.29 Edgar, Victoria 10    
     3) r:0.45 Kissuk, Sophie 11      4) r:0.08 Albert, Micah 11      
    r:+0.61  36.87      1:16.93 (40.06)
        1:52.99 (36.06)     2:25.56 (32.57)
 10 RHAC  'A'                     2:28.40    2:26.12        
     1) Du, Shu Tong 10               2) r:0.00 Neda, Catalina 11     
     3) Gomez, Gala 11                4) Iermak, Kateryna 10          
    r:+0.65  36.25      1:17.23 (40.98)
        1:51.93 (34.70)     2:26.12 (34.19)
 11 BAD  'A'                      2:30.22    2:26.74        
     1) Kenny, Cassandra 10           2) Mezei, Gemma 9               
     3) r:0.46 Donnelly, Megan 11     4) r:0.28 Chan, Taylor 11       
    r:+0.60  39.95      1:23.16 (43.21)
        1:56.61 (33.45)     2:26.74 (30.13)
 12 COBRA  'A'                    2:31.46    2:27.50        
     1) Reed, Auralie D 10            2) Vieira, Alexandra C 11       
     3) r:0.28 Meads, Zoey 11         4) r:0.29 Do, Madison 11        
             42.19      1:20.98 (38.79)
        1:56.42 (35.44)     2:27.50 (31.08)
 13 DUCKS  'A'                         NT    2:30.65        
     1) Gao, Sarah M 11               2) r:0.17 Zhang, Yutong 11      
     3) r:0.31 Sprogis, Isabella 11   4) Colalillo, Sofia A 11        
    r:+0.56  38.93      1:19.50 (40.57)
        1:55.65 (36.15)     2:30.65 (35.00)
 14 TORCH  'A'                    2:36.84    2:32.25        
     1) Ho, Tiyana K 10               2) r:0.29 Shambrook, Claire 11  
     3) Opara, Adaora I 10            4) r:-0.10 Ghatta, Melika 11    
    r:+0.56  40.07      1:23.33 (43.26)
        2:00.69 (37.36)     2:32.25 (31.56)
 15 SWOTT  'A'                    2:34.18    2:33.82        
     1) Pulsifer, Isla 11             2) r:0.57 Anderson, Charlotte 10
     3) r:0.53 Chiumera, Isabella 11  4) r:0.41 Boswell, Christy 11   
    r:+0.65  40.18      1:23.40 (43.22)
        2:00.27 (36.87)     2:33.82 (33.55)
 -- GO  'A'                       2:24.20         DQ        
     1) Zou, Lillian 11               2) r:0.43 Bouaziz, Dalia 10     
     3) Hardie, Isla 11               4) r:0.37 Charapova, Katya 11   
    r:+0.66  36.44      1:19.61 (43.17)
        1:55.99 (36.38)          DQ (30.51)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 213                     
 
  1. Etobicoke Swimming                948   2. North York Aquatic Club         308.5
  3. Cobra Swim Club                   213   4. Oakville Aquatic Club             182
  5. Toronto Swim Club                 177   6. Markham Aquatic Club              139
  7. Burlington Aquatic Devilrays      136   8. London Aquatic Club             115.5
  9. Orcas Swimming of Burlington      110  10. Mallards Swim Team                105
 11. Ramac Aquatic Club               98.5  12. Club Warriors                    94.5
 13. Richmond Hill Aquatic Club         92  14. Barrie Trojan Swim Club            90
 15. Ajax Aquatic Club                  77  15. Granite Gators Swim Team           77
 17. Windsor Aquatic Club               75  18. Garden City Aquatic Club           74
 19. Scarborough Swim Club              66  20. Torch Swimming                     64
 21. Mississauga Aquatic                61  22. Chatham Y Pool Sharks              45
 23. Lakeshore Swim Club              40.5  24. Pickering Swim Club                40
 24. Windsor Essex Swim Team            40  26. Swimming Dragons                   39
 26. Brantford Aquatic Club             39  26. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 29. Greater Ottawa Kingfish SC         33  30. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 30. Guelph Marlin Aq Club              32  32. Nepean Kanata Barracudas           28
 33. Upper Canada Swim Club             27  34. Kingston Blue Marlins              26
 35. Wilmot Aquatic Aces              22.5  36. Newmarket Stingrays                22
 37. Cornwall Sea Lions                 20  37. J Dolphins Swimming Club           20
 39. Milton Marlin Swim Team            19  40. Hamilton Aquatic Club              18
 41. Ottawa Y Olympians                 16  42. Orangeville Otters Swim Club       15
 43. Uxbridge Swim Club                 14  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Collingwood Clippers Swim Club     10  45. Muskoka Aquatic Club               10
 47. Crest Swimming                      8  48. W. Ross Macdonald Swimming          7
 48. Roc Swimming                        7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Belleville Youth Swim Team          5  51. Valley East Waves                   5
 51. Kapswim                             5  54. Sault Surge Aquatic Team            4
 54. Petawawa Predators                  4  56. Clarington Swim Club                3
 56. Ernestown Barracuda Swim Club       3  58. The Dorado Stars Swim Club          2
 58. Ingersoll Speed Sharks              2  60. Swim Ottawa                         1
 60. Killer Whale Swim Team              1