Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 208  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 CW  'A'                       2:06.62    2:03.97         18  
     1) Dong, Merlyn 11               2) r:0.31 Jayabahu, Dylan 11    
     3) r:0.43 Pirvu, Spencer 10      4) r:0.18 Rusu, Alexandru 11    
    r:+0.75  29.21      1:01.21 (32.00)
        1:34.25 (33.04)     2:03.97 (29.72)
  2 COBRA  'A'                    2:06.22    2:04.27         14  
     1) Mejia Batres, Franco G 11     2) r:0.48 Singh, Jaiveer 11     
     3) r:0.23 Armorer, Damon 11      4) r:0.24 Wang, Jack 10         
    r:+0.78  29.76        59.46 (29.70)
        1:32.24 (32.78)     2:04.27 (32.03)
  3 OAK  'A'                      2:07.41    2:05.81         12  
     1) Chari, Vik 11                 2) r:0.34 Shi, Alex 11          
     3) r:0.51 Wang, Adam 10          4) r:0.27 Lee, Alex Seokhoon 10 
    r:+0.59  31.03      1:01.43 (30.40)
        1:33.40 (31.97)     2:05.81 (32.41)
  4 WAC  'A'                      2:10.82    2:07.22         10  
     1) Barta, Aaron 11               2) r:0.39 Cortese, Logan 11     
     3) r:0.29 Vourakes, Colum 11     4) r:0.26 Lei, Leo 10           
    r:+0.58  30.40      1:01.18 (30.78)
        1:34.28 (33.10)     2:07.22 (32.94)
  5 RHAC  'A'                     2:14.10    2:08.31          8  
     1) Chen, Lucas 11                2) Vorobiev, Max 11             
     3) r:0.19 Zhang, Tyler 11        4) r:0.29 Sadoughi, Arshaum 11  
    r:+0.66  31.56      1:03.87 (32.31)
        1:36.78 (32.91)     2:08.31 (31.53)
  6 LAC  'A'                      2:10.83    2:09.02          6  
     1) Kartoglu, Tolga 11            2) r:0.58 Maar, David 10        
     3) r:0.02 Ball, Ryan 11          4) r:0.29 Shearer, Ewan 11      
    r:+0.61  31.70      1:07.20 (35.50)
        1:39.24 (32.04)     2:09.02 (29.78)
  7 NYAC  'A'                     2:08.29    2:09.40          4  
     1) Jacobs, Colin A 10            2) r:0.60 Lee, Luke 10          
     3) r:0.16 Gort, Toby 11          4) r:0.55 Kim, Eun-Woo 11       
    r:+0.49  33.34      1:06.18 (32.84)
        1:37.85 (31.67)     2:09.40 (31.55)
  8 NEW  'A'                      2:12.64    2:09.93          2  
     1) Amaral, Lucas 11              2) r:0.59 Kuznetsov, Daniil 11  
     3) r:0.60 Guo, Jacob 11          4) r:0.49 Pagiamtzis, Adonis 11 
    r:+0.69  30.95      1:03.75 (32.80)
        1:36.64 (32.89)     2:09.93 (33.29)
  9 MST~  'A'                     2:13.23    2:10.05        
     1) Liu, Eric Yee Ming 10         2) r:0.38 Wu, Lukan 11          
     3) Wang, Matthew J 10            4) r:0.43 Du, Samuel Jinyang 11 
    r:+0.73  32.14      1:05.34 (33.20)
        1:38.72 (33.38)     2:10.05 (31.33)
 10 TSC  'A'                      2:12.49    2:11.72        
     1) Harrison, Jaques R 11         2) r:0.35 Cescon, Ben 10        
     3) r:0.34 Moots, Jacob 11        4) r:0.57 Moynan, Ethan 11      
    r:+0.76  33.45      1:06.14 (32.69)
        1:39.74 (33.60)     2:11.72 (31.98)
 11 MSSAC  'A'                    2:22.98    2:12.34        
     1) Pineiro, Lucas C 11           2) r:0.76 Santamaria, Nigel 11  
     3) r:0.05 Miekus, Mark 11        4) r:0.85 Prodan, Chris 11      
    r:+0.58  33.06      1:07.54 (34.48)
        1:37.02 (29.48)     2:12.34 (35.32)
 12 NKB  'A'                      2:11.42    2:12.99        
     1) Pollard, Lucas 11             2) Beltran, Iker 10             
     3) Fitzgerald, Quinn 10          4) r:0.47 Lee, Yuto 11          
             33.25      1:08.62 (35.37)
        1:41.84 (33.22)     2:12.99 (31.15)
 13 BAD  'A'                      2:14.93    2:14.29        
     1) Radic, George 11              2) r:0.29 Mansoor, Matthew 10   
     3) r:-0.11 Mansoor, Mark 9       4) r:0.44 Toews, Liam 11        
    r:+0.63  30.83      1:05.64 (34.81)
        1:40.26 (34.62)     2:14.29 (34.03)
 14 GGST  'A'                     2:14.57    2:14.35        
     1) Hibbert, Samuel 11            2) r:0.43 Brent, Liam 11        
     3) Malcolm, Evan 10              4) Wood, James 10               
    r:+0.44  29.91      1:02.74 (32.83)
        1:38.18 (35.44)     2:14.35 (36.17)
 15 HAC  'A'                      2:14.89    2:14.88        
     1) Urbanovic, Alex 10            2) r:0.23 Anderson, Will 10     
     3) r:0.50 Tian, Alan 10          4) r:0.53 Mok, Joshua 11        
    r:+0.68  35.04      1:08.17 (33.13)
        1:44.14 (35.97)     2:14.88 (30.74)
 16 WEST  'A'                     2:16.63    2:16.32        
     1) Carswell, Riley 11            2) r:0.49 Lackovic, Nikola 9    
     3) r:0.25 Podar, Brian 10        4) r:0.37 Wei, Harry 10         
    r:+0.70  31.77      1:08.15 (36.38)
        1:42.59 (34.44)     2:16.32 (33.73)
 17 OOSC  'A'                     2:15.85    2:17.44        
     1) Blackwell, Matthew 10         2) Milone, Daniel 11            
     3) Chiu, Theodore 11             4) Shaw, Kellan 11              
             32.43      1:07.30 (34.87)
        1:45.17 (37.87)     2:17.44 (32.27)
 18 RAMAC  'A'                    2:17.43    2:17.55        
     1) Filip, Anthony 11             2) r:0.76 Rapoport, Eric 10     
     3) r:0.68 Rogovoy, Maxim 10      4) r:0.63 Ovis, Gregory 11      
    r:+0.81  34.57      1:09.72 (35.15)
        1:44.63 (34.91)     2:17.55 (32.92)
 19 TSC  'B'                      2:19.68    2:17.88        
     1) Dinaj, Tie 10                 2) r:0.34 Slater, Zev 11        
     3) r:0.67 Redfern, Jake 11       4) r:0.47 Cumming, Travis 11    
    r:+0.70  34.86      1:08.85 (33.99)
        1:44.74 (35.89)     2:17.88 (33.14)
 20 CYPS  'A'                     2:21.08    2:18.11        
     1) Schinkelshoek, Cameron 11     2) r:0.55 Sasseville-PSPIGabe 10
     3) r:0.62 Schinkelshoek, Gavin 9 4) r:0.26 Matteis, Noah 11      
    r:+0.85  30.86      1:07.31 (36.45)
        1:44.54 (37.23)     2:18.11 (33.57)
 21 GO  'A'                       2:17.56    2:19.78        
     1) Van Straaten, Euan 11         2) r:0.62 Chaires, Colton 10    
     3) r:0.56 Gana, Omar 10          4) r:0.38 Burke, Gavin 10       
    r:+0.65  33.72      1:08.16 (34.44)
        1:44.88 (36.72)     2:19.78 (34.90)
 22 ESWIM  'A'                    2:16.21    2:19.83        
     1) Skavinski, Nicholas 10        2) r:0.41 Yao, Felix 10         
     3) McInerney, William 11         4) MacNeil, Noah 10             
    r:+0.58  33.23      1:25.54 (52.31)
        1:57.37 (31.83)     2:19.83 (22.46)
 23 TSC  'C'                      2:35.22   x2:31.45        
     1) Zarita, Jibril 10             2) r:0.96 Cescon, Andrew 9      
     3) r:0.00 Chen, Gabe 10          4) r:0.94 Mendoza Ochoa, arlo 10
    r:+0.84  37.77      1:17.99 (40.22)
        1:53.45 (35.46)     2:31.45 (38.00)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 208                     
 
  1. Etobicoke Swimming                795   2. North York Aquatic Club         260.5
  3. Cobra Swim Club                   185   4. Oakville Aquatic Club             159
  5. Toronto Swim Club                 144   6. Burlington Aquatic Devilrays      113
  7. Markham Aquatic Club              111   8. Orcas Swimming of Burlington      110
  9. Ramac Aquatic Club               98.5  10. London Aquatic Club              94.5
 11. Club Warriors                    84.5  12. Mallards Swim Team                 84
 13. Richmond Hill Aquatic Club         80  14. Barrie Trojan Swim Club            74
 15. Ajax Aquatic Club                  69  16. Windsor Aquatic Club               65
 17. Garden City Aquatic Club           59  18. Torch Swimming                     55
 19. Mississauga Aquatic                52  19. Granite Gators Swim Team           52
 21. Chatham Y Pool Sharks              45  22. Lakeshore Swim Club              40.5
 23. Pickering Swim Club                40  23. Scarborough Swim Club              40
 25. Brantford Aquatic Club             39  25. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 27. Swimming Dragons                   38  28. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 29. Windsor Essex Swim Team            29  30. Guelph Marlin Aq Club              27
 30. Upper Canada Swim Club             27  32. Greater Ottawa Kingfish SC         25
 33. Wilmot Aquatic Aces              22.5  34. Kingston Blue Marlins              22
 34. Nepean Kanata Barracudas           22  36. J Dolphins Swimming Club           20
 36. Newmarket Stingrays                20  36. Cornwall Sea Lions                 20
 39. Milton Marlin Swim Team            19  40. Hamilton Aquatic Club              18
 41. Ottawa Y Olympians                 16  42. Orangeville Otters Swim Club       15
 43. Uxbridge Swim Club                 14  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Collingwood Clippers Swim Club     10  45. Muskoka Aquatic Club               10
 47. Crest Swimming                      8  48. Roc Swimming                        7
 48. W. Ross Macdonald Swimming          7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Valley East Waves                   5  51. Kapswim                             5
 51. Belleville Youth Swim Team          5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Ernestown Barracuda Swim Club       3
 56. Clarington Swim Club                3  58. Ingersoll Speed Sharks              2
 58. The Dorado Stars Swim Club          2  60. Killer Whale Swim Team              1
 60. Swim Ottawa                         1