Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 207  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    1:58.28    1:57.25         18  
     1) Bezanson, Maya 11             2) Statkevicius, Sylvia 11      
     3) Reci, Tyra 11                 4) Yao, Adora 11                
  2 NYAC  'A'                     2:05.90    2:01.26         14  
     1) Parker, Ainsley 11            2) r:0.41 Miksa, Adele 10       
     3) r:0.42 Uy, Grace 11           4) r:0.83 Shackell, Maggie 11   
    r:+0.78  31.37      1:01.68 (30.31)
        1:32.49 (30.81)     2:01.26 (28.77)
  3 WAC  'A'                      2:03.43    2:02.77         12  
     1) Duvall, Abby G 11             2) r:0.47 Mesic, Emilija 11     
     3) r:0.50 Hutchison, Taya 11     4) r:0.63 Lovell, Katelyn 11    
    r:+0.80  30.29      1:00.79 (30.50)
        1:31.58 (30.79)     2:02.77 (31.19)
  4 TSC  'A'                      2:07.10    2:04.33         10  
     1) Vicente, Savannah D 11        2) r:0.58 Prekop, Aimee 11      
     3) r:0.60 Tigert, Leah 10        4) r:0.58 Pitt, Alex 11         
    r:+0.75  31.26      1:02.84 (31.58)
        1:33.88 (31.04)     2:04.33 (30.45)
  5 MST~  'A'                     2:08.00    2:05.02          8  
     1) Lu, Victoria 11               2) r:0.80 Wang, Angela Jichen 11
     3) r:0.98 Cruz, Kimberly 11      4) r:0.67 Han, Jiarui 11        
    r:+0.97  31.79      1:02.90 (31.11)
        1:34.67 (31.77)     2:05.02 (30.35)
  6 BTSC  'A'                     2:07.17    2:06.93          6  
     1) McDermott, Maddie E 11        2) r:0.28 Oravsky, Laila 11     
     3) r:0.24 Bunnaman, Carly 11     4) r:0.34 Denes, Julia 11       
    r:+0.67  31.54      1:04.50 (32.96)
        1:36.60 (32.10)     2:06.93 (30.33)
  7 BAD  'A'                      2:09.93    2:07.46          4  
     1) Chan, Taylor 11               2) r:0.30 Donnelly, Megan 11    
     3) r:0.69 Mezei, Gemma 9         4) r:0.52 Cooke, Keira 10       
    r:+0.81  29.92      1:00.14 (30.22)
        1:33.84 (33.70)     2:07.46 (33.62)
  8 GO  'A'                       2:06.87    2:09.36          2  
     1) Charapova, Katya 11           2) r:0.28 Zou, Lillian 11       
     3) r:0.48 Hardie, Isla 11        4) Hollo, Annika 10             
    r:+0.74  32.20      1:03.90 (31.70)
        1:39.95 (36.05)     2:09.36 (29.41)
  9 LAC  'A'                      2:08.69    2:11.24        
     1) Yang, Maggy 11                2) r:0.68 Burton, Isabelle 11   
     3) r:0.54 Park, Emma 11          4) r:0.51 Lu, Esther 11         
    r:+0.73  32.56      1:07.90 (35.34)
        1:40.28 (32.38)     2:11.24 (30.96)
 10 DUCKS  'A'                         NT    2:11.36        
     1) Sprogis, Isabella M 11        2) r:0.59 Zhang, Yutong 11      
     3) r:0.44 Gao, Sarah 11          4) r:0.55 Colalillo, Sofia 11   
    r:+0.85  32.04      1:04.32 (32.28)
        1:37.17 (32.85)     2:11.36 (34.19)
 11 MSSAC  'A'                    2:12.30    2:11.88        
     1) Pereira, Alessia 11           2) r:0.85 Hocevar, Natalie 11   
     3) r:0.38 Ironside, Sophie 10    4) r:0.55 Vuong, Haillie 11     
             32.59      1:05.25 (32.66)
        1:39.63 (34.38)     2:11.88 (32.25)
 12 OAK  'A'                      2:16.08    2:11.93        
     1) Edgar, Victoria 10            2) r:0.99 Kissuk, Sophie 11     
     3) r:0.86 Albert, Micah 11       4) r:0.97 Toews, Bevin 11       
    r:+0.99  32.97      1:05.89 (32.92)
        1:38.07 (32.18)     2:11.93 (33.86)
 13 RHAC  'A'                     2:13.25    2:11.98        
     1) Gomez, Gala 11                2) r:0.83 Iermak, Kateryna 10   
     3) r:0.22 Du, Shu Tong 10        4) r:0.41 Neda, Catalina 11     
    r:+0.83  32.33      1:07.13 (34.80)
        1:38.58 (31.45)     2:11.98 (33.40)
 14 TORCH  'A'                    2:17.82    2:12.39        
     1) Shambrook, Claire V 11        2) r:0.49 Opara, Adaora 10      
     3) r:0.61 Ho, Tiyana 10          4) r:0.57 Ghatta, Melika 11     
    r:+0.72  31.92      1:04.60 (32.68)
        1:40.25 (35.65)     2:12.39 (32.14)
 15 ESWIM  'B'                    2:10.62    2:12.40        
     1) Pobol, Emma 10                2) r:0.34 Rogers, Olive 10      
     3) r:0.42 Robichaud, Amelie 10   4) r:0.59 Wyncoll, Siena 11     
    r:+0.82  32.69      1:05.09 (32.40)
        1:38.80 (33.71)     2:12.40 (33.60)
 16 SWOTT  'A'                    2:13.03    2:13.76        
     1) Anderson, Charlotte 10        2) r:0.26 Pulsifer, Isla 11     
     3) r:0.40 Boswell, Christy 11    4) r:0.56 Chiumera, Isabella 11 
    r:+0.96  34.37      1:06.91 (32.54)
        1:40.56 (33.65)     2:13.76 (33.20)
 17 COBRA  'A'                    2:16.27    2:14.18        
     1) Do, Madison 11                2) r:0.02 Meads, Zoey 11        
     3) r:0.07 Reed, Auralie 10       4) r:0.61 Vieira, Alexandra 11  
             31.82      1:03.18 (31.36)
        1:42.84 (39.66)     2:14.18 (31.34)
 18 NEW  'A'                      2:15.29    2:18.05        
     1) Young Tenn, Haleigh 11        2) r:0.35 Taivassalo, Kesa 11   
     3) r:0.08 Evans, Alexandra 11    4) r:0.42 Thorne, Claire 10     
    r:+0.96  32.76      1:08.07 (35.31)
        1:43.46 (35.39)     2:18.05 (34.59)
 19 TSC  'B'                      2:19.45    2:18.06        
     1) Lanthier, Lyla J 11           2) r:0.42 Camps, Ava 10         
     3) r:0.63 Marcovitz, Ava 10      4) r:0.47 Barnes, Maddie 10     
    r:+0.84  33.60      1:09.41 (35.81)
        1:45.06 (35.65)     2:18.06 (33.00)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 207                     
 
  1. Etobicoke Swimming                795   2. North York Aquatic Club         256.5
  3. Cobra Swim Club                   171   4. Oakville Aquatic Club             147
  5. Toronto Swim Club                 144   6. Burlington Aquatic Devilrays      113
  7. Markham Aquatic Club              111   8. Orcas Swimming of Burlington      110
  9. Ramac Aquatic Club               98.5  10. London Aquatic Club              88.5
 11. Mallards Swim Team                 84  12. Barrie Trojan Swim Club            74
 13. Richmond Hill Aquatic Club         72  14. Ajax Aquatic Club                  69
 15. Club Warriors                    66.5  16. Garden City Aquatic Club           59
 17. Windsor Aquatic Club               55  17. Torch Swimming                     55
 19. Mississauga Aquatic                52  19. Granite Gators Swim Team           52
 21. Chatham Y Pool Sharks              45  22. Lakeshore Swim Club              40.5
 23. Pickering Swim Club                40  23. Scarborough Swim Club              40
 25. Brantford Aquatic Club             39  25. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 27. Swimming Dragons                   38  28. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 29. Windsor Essex Swim Team            29  30. Guelph Marlin Aq Club              27
 30. Upper Canada Swim Club             27  32. Greater Ottawa Kingfish SC         25
 33. Wilmot Aquatic Aces              22.5  34. Kingston Blue Marlins              22
 34. Nepean Kanata Barracudas           22  36. J Dolphins Swimming Club           20
 36. Cornwall Sea Lions                 20  38. Milton Marlin Swim Team            19
 39. Hamilton Aquatic Club              18  39. Newmarket Stingrays                18
 41. Ottawa Y Olympians                 16  42. Orangeville Otters Swim Club       15
 43. Uxbridge Swim Club                 14  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Collingwood Clippers Swim Club     10  45. Muskoka Aquatic Club               10
 47. Crest Swimming                      8  48. Roc Swimming                        7
 48. W. Ross Macdonald Swimming          7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Valley East Waves                   5  51. Kapswim                             5
 51. Belleville Youth Swim Team          5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Ernestown Barracuda Swim Club       3
 56. Clarington Swim Club                3  58. Ingersoll Speed Sharks              2
 58. The Dorado Stars Swim Club          2  60. Killer Whale Swim Team              1
 60. Swim Ottawa                         1