Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 205  Girls 11 & Under 400 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    4:52.72    4:52.22         18  
     1) Statkevicius, Sylvia 11       2) r:0.62 Yao, Adora 11         
     3) r:0.13 Bezanson, Maya 11      4) r:0.52 Reci, Tyra 11         
    r:+0.64  36.01    1:14.36 (1:14.36)
        1:54.92 (40.56)   2:39.89 (1:25.53)
        3:10.69 (30.80)   3:47.67 (1:07.78)
        4:18.25 (30.58)   4:52.22 (1:04.55)
  2 NYAC  'A'                     5:04.52    4:54.77         14  
     1) Lipton, Harper 11             2) r:0.51 Arhontoudis, Ava 10   
     3) r:0.86 Shackell, Maggie 11    4) r:0.65 Parker, Ainsley 11    
    r:+0.66  36.01    1:12.75 (1:12.75)
        1:53.17 (40.42)   2:38.49 (1:25.74)
        3:11.21 (32.72)   3:48.90 (1:10.41)
        4:20.38 (31.48)   4:54.77 (1:05.87)
  3 BTSC  'A'                     5:01.63    5:08.85         12  
     1) Rose, Andie G 11              2) r:0.39 Oravsky, Laila 11     
     3) r:0.26 Denes, Julia 11        4) r:0.21 McDermott, Maddie 11  
    r:+0.73  38.15    1:19.19 (1:19.19)
        2:00.41 (41.22)   2:47.19 (1:28.00)
        3:20.18 (32.99)   4:01.63 (1:14.44)
        4:33.86 (32.23)   5:08.85 (1:07.22)
  4 LAC  'A'                      5:09.73    5:09.39         10  
     1) Lu, Esther 11                 2) r:0.36 Yang, Maggy 11        
     3) r:0.60 Burton, Isabelle 11    4) r:0.32 Park, Emma 11         
    r:+0.66  35.77    1:14.49 (1:14.49)
        1:55.31 (40.82)   2:40.30 (1:25.81)
        3:15.91 (35.61)   3:59.76 (1:19.46)
        4:32.87 (33.11)   5:09.39 (1:09.63)
  5 GO  'A'                       5:16.37    5:09.78          8  
     1) Zou, Lillian 11               2) r:0.62 Bouaziz, Dalia 10     
     3) r:0.54 Hardie, Isla 11        4) r:0.60 Charapova, Katya 11   
    r:+0.73  37.51    1:16.12 (1:16.12)
        1:58.12 (42.00)   2:44.84 (1:28.72)
        3:21.20 (36.36)   4:04.25 (1:19.41)
        4:36.71 (32.46)   5:09.78 (1:05.53)
  6 TSC  'A'                      5:16.29    5:10.48          6  
     1) Pitt, Alex A 11               2) r:0.64 Bondarenko, Zhenia 11 
     3) r:-0.79 Vicente, Savannah 11  4) r:0.97 Tigert, Leah 10       
    r:+0.69  35.75    1:13.47 (1:13.47)
        1:57.03 (43.56)   2:51.07 (1:37.60)
        3:22.39 (31.32)   4:03.51 (1:12.44)
        4:35.14 (31.63)   5:10.48 (1:06.97)
  7 WAC  'A'                      5:13.06    5:15.82          4  
     1) Levack, Melanie 11            2) r:0.31 Lovell, Katelyn 11    
     3) r:0.38 Mesic, Emilija 11      4) r:0.42 Duvall, Abby 11       
             38.01    1:18.76 (1:18.76)
        2:02.66 (43.90)   2:54.48 (1:35.72)
        3:27.86 (33.38)   4:09.31 (1:14.83)
        4:40.08 (30.77)   5:15.82 (1:06.51)
  8 ESWIM  'B'                    5:14.99    5:19.19          2  
     1) Rogers, Olive 10              2) r:0.46 Wyncoll, Siena 11     
     3) r:0.40 O'Regan, Ridley 11     4) r:0.24 Pobol, Emma 10        
    r:+0.85  37.39    1:16.89 (1:16.89)
        2:00.21 (43.32)   2:48.52 (1:31.63)
        3:23.62 (35.10)   4:06.22 (1:17.70)
        4:40.94 (34.72)   5:19.19 (1:12.97)
  9 OAK  'A'                      5:28.28    5:20.75        
     1) Toews, Bevin 11               2) r:0.36 Edgar, Victoria 10    
     3) r:0.26 Kissuk, Sophie 11      4) r:0.40 Albert, Micah 11      
    r:+0.78  39.57    1:22.07 (1:22.07)
        2:02.95 (40.88)   2:49.89 (1:27.82)
        3:26.97 (37.08)   4:10.71 (1:20.82)
        4:44.30 (33.59)   5:20.75 (1:10.04)
 10 COBRA  'A'                    5:28.68    5:23.09        
     1) Reed, Auralie D 10            2) r:0.66 Vieira, Alexandra 11  
     3) r:0.00 Meads, Zoey 11         4) r:0.58 Do, Madison 11        
    r:+0.75  42.98    1:29.79 (1:29.79)
        2:09.06 (39.27)   2:55.34 (1:25.55)
        3:31.28 (35.94)   4:14.71 (1:19.37)
        4:47.17 (32.46)   5:23.09 (1:08.38)
 11 RHAC  'A'                     5:28.88    5:30.17        
     1) Gomez, Gala 11                2) r:0.45 Du, Shu Tong 10       
     3) r:0.46 Iermak, Kateryna 10    4) r:0.45 Neda, Catalina 11     
    r:+0.67  37.98    1:18.29 (1:18.29)
        1:59.01 (40.72)   2:46.31 (1:28.02)
        3:25.21 (38.90)   4:17.67 (1:31.36)
        4:51.95 (34.28)   5:30.17 (1:12.50)
 12 NEW  'A'                      5:43.10    5:34.98        
     1) Taivassalo, Kesa 11           2) r:0.74 Evans, Alexandra 11   
     3) r:0.76 Young Tenn, Haleigh 11 4) r:0.46 Russell, Caitlyn 10   
    r:+0.68  39.65    1:22.38 (1:22.38)
        2:05.03 (42.65)   2:52.38 (1:30.00)
        3:30.99 (38.61)   4:18.11 (1:25.73)
        4:54.41 (36.30)   5:34.98 (1:16.87)
 13 SWOTT  'A'                    5:39.89    5:42.48        
     1) Chiumera, Isabella 11         2) r:0.33 Pulsifer, Isla 11     
     3) r:0.53 Anderson, Charlotte 10 4) r:0.20 Boswell, Christy 11   
    r:+0.63  39.67    1:22.08 (1:22.08)
        2:05.69 (43.61)   2:54.30 (1:32.22)
        3:36.84 (42.54)   4:26.51 (1:32.21)
        5:02.18 (35.67)   5:42.48 (1:15.97)
 14 TSC  'B'                      5:38.19    5:42.86        
     1) Barnes, Maddie 10             2) r:0.44 Marcovitz, Ava 10     
     3) r:0.31 Lanthier, Lyla 11      4) r:0.64 Prekop, Aimee 11      
    r:+0.83  40.21    1:23.03 (1:23.03)
        2:12.83 (49.80)   3:09.70 (1:46.67)
        3:47.67 (37.97)   4:32.50 (1:22.80)
        5:04.88 (32.38)   5:42.86 (1:10.36)
 15 MSSAC  'A'                    5:40.72    5:49.78        
     1) Pereira, Alessia 11           2) r:0.57 Vuong, Haillie 11     
     3) r:0.42 Ironside, Sophie 10    4) r:0.48 Hocevar, Natalie 11   
    r:+0.66  40.12    1:24.05 (1:24.05)
        2:11.40 (47.35)   3:04.36 (1:40.31)
        3:46.02 (41.66)   4:36.57 (1:32.21)
        5:10.30 (33.73)   5:49.78 (1:13.21)
 -- DUCKS  'A'                         NT         DQ        
     1) Gao, Sarah M 11               2) Zhang, Yutong 11             
     3) Sprogis, Isabella M 11        4) Colalillo, Sofia A 11        
    r:+0.66  40.02    1:21.12 (1:21.12)
        2:04.41 (43.29)   2:52.63 (1:31.51)
        3:32.88 (40.25)   4:21.66 (1:29.03)
        4:56.44 (34.78)        DQ (1:16.96)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 205                     
 
  1. Etobicoke Swimming                777   2. North York Aquatic Club         228.5
  3. Cobra Swim Club                   153   4. Oakville Aquatic Club             145
  5. Toronto Swim Club                 124   6. Markham Aquatic Club              111
  7. Orcas Swimming of Burlington      110   8. Burlington Aquatic Devilrays      109
  9. Ramac Aquatic Club               98.5  10. London Aquatic Club              88.5
 11. Mallards Swim Team                 76  12. Ajax Aquatic Club                  69
 13. Barrie Trojan Swim Club            68  14. Richmond Hill Aquatic Club         64
 15. Garden City Aquatic Club           59  16. Torch Swimming                     55
 17. Club Warriors                    54.5  18. Mississauga Aquatic                52
 18. Granite Gators Swim Team           52  20. Chatham Y Pool Sharks              45
 21. Lakeshore Swim Club              40.5  22. Pickering Swim Club                40
 22. Scarborough Swim Club              40  24. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 24. Brantford Aquatic Club             39  26. Swimming Dragons                   38
 27. Windsor Aquatic Club               37  28. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 29. Windsor Essex Swim Team            29  30. Guelph Marlin Aq Club              27
 30. Upper Canada Swim Club             27  32. Greater Ottawa Kingfish SC         23
 33. Wilmot Aquatic Aces              22.5  34. Kingston Blue Marlins              22
 34. Nepean Kanata Barracudas           22  36. J Dolphins Swimming Club           20
 36. Cornwall Sea Lions                 20  38. Milton Marlin Swim Team            19
 39. Hamilton Aquatic Club              18  40. Ottawa Y Olympians                 16
 41. Orangeville Otters Swim Club       15  42. Newmarket Stingrays                14
 42. Uxbridge Swim Club                 14  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Collingwood Clippers Swim Club     10  45. Muskoka Aquatic Club               10
 47. Crest Swimming                      8  48. Roc Swimming                        7
 48. W. Ross Macdonald Swimming          7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Valley East Waves                   5  51. Kapswim                             5
 51. Belleville Youth Swim Team          5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Ernestown Barracuda Swim Club       3
 56. Clarington Swim Club                3  58. Ingersoll Speed Sharks              2
 58. The Dorado Stars Swim Club          2  60. Killer Whale Swim Team              1
 60. Swim Ottawa                         1