Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 204  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    1:45.98    1:44.77         18  
     1) Malakhovets, Max 13           2) r:0.34 Zhang, Kevin 13       
     3) r:0.36 Halicki, Eryk 13       4) r:0.22 Hinov, Alexander 13   
    r:+0.60  25.64        52.09 (26.45)
        1:18.28 (26.19)     1:44.77 (26.49)
  2 COBRA  'A'                    1:50.70    1:48.47         14  
     1) Stojanovic, Jacob 13          2) r:0.28 Selva, Marcus 13      
     3) r:0.67 Spurrell, Cale 12      4) r:0.19 VandeVooren, Jayden 12
    r:+0.73  25.54        53.19 (27.65)
        1:21.88 (28.69)     1:48.47 (26.59)
  3 OAK  'A'                      1:54.55    1:50.36         12  
     1) Van Niekerk, Ruben 13         2) r:0.15 Todorov, Vincent 13   
     3) Mihajlovski, Alexander 13     4) r:0.10 Shang, Henry 12       
    r:+0.70  27.91        59.01 (31.10)
        1:23.16 (24.15)     1:50.36 (27.20)
  4 NYAC  'A'                     1:51.29    1:51.03         10  
     1) Gort, Jacob 13                2) r:0.29 Brock, Holden 12      
     3) r:0.37 Yang, Paul 12          4) r:0.33 Lee, Dominic 12       
    r:+0.62  27.75        56.26 (28.51)
        1:23.66 (27.40)     1:51.03 (27.37)
  5 SCAR  'A'                     1:51.60    1:51.17          8  
     1) Cisse, Karim M 13             2) r:0.37 Narine Singh, Tkash 13
     3) r:0.33 Bilewicz, Jonathan 13  4) r:0.29 Okugawa, Kosei 13     
    r:+0.63  26.86        54.99 (28.13)
        1:23.22 (28.23)     1:51.17 (27.95)
  6 PICK  'A'                     1:56.33    1:51.63          6  
     1) Sykes, Benji 13               2) r:0.53 Carta, Ean 12         
     3) r:0.23 Hughes, Graydon 13     4) r:0.23 Harvie, David 13      
    r:+0.68  26.87        56.34 (29.47)
        1:23.91 (27.57)     1:51.63 (27.72)
  7 ESWIM  'B'                    1:51.73    1:51.96          4  
     1) Daley, Elijah 12              2) r:0.31 Harris, Aiden 13      
     3) r:0.45 Hou, Jeffrey 13        4) r:0.44 Maher, Kevin 13       
    r:+0.69  27.89        55.19 (27.30)
        1:23.68 (28.49)     1:51.96 (28.28)
  8 AAC  'A'                      1:53.64    1:52.56          2  
     1) Gursoy, Daniel 13             2) r:0.23 Xiao, Ryan 12         
     3) r:0.21 Gui, Corey 13          4) r:0.17 Khajuria, Brodie 13   
    r:+0.71  28.93        57.88 (28.95)
        1:25.67 (27.79)     1:52.56 (26.89)
  9 RHAC  'A'                     1:54.61    1:53.18        
     1) Chen, James 13                2) r:0.34 Soloviev, Victor 12   
     3) r:0.30 Ashouri, Avesta 13     4) r:0.37 Huang, Rick 13        
    r:+0.62  27.09        56.73 (29.64)
        1:25.54 (28.81)     1:53.18 (27.64)
 10 WEST  'A'                     1:53.68    1:53.20        
     1) Lackovic, Alexandar 13        2) r:0.74 Fraser, Jack 13       
     3) Taylor, Michael 13            4) Lazure, Gaspar 13            
             27.53        55.64 (28.11)
        1:23.91 (28.27)     1:53.20 (29.29)
 11 GHAC  'A'                     1:57.16    1:53.37        
     1) Vooro, Max W 13               2) Wu, Patrick Y 13             
     3) r:0.14 Wu, Kevin 13           4) r:0.18 Rutherford-Parirson 13
    r:+0.75  31.77        56.98 (25.21)
        1:26.24 (29.26)     1:53.37 (27.13)
 12 BTSC  'A'                     1:56.30    1:54.12        
     1) Trichilo, Keaton J 12         2) r:0.24 Usher, Gavin 12       
     3) r:0.11 Debroux, William 13    4) r:0.39 Vilchez, Jordi 13     
    r:+0.73  28.22        57.69 (29.47)
        1:26.47 (28.78)     1:54.12 (27.65)
 13 NKB  'A'                      1:55.48    1:54.50        
     1) Yan, Andrew 13                2) r:0.31 Borden, Jace 12       
     3) r:0.29 Bevington, Andrew 13   4) r:0.28 Cocking, Jack 13      
    r:+0.71  28.35        55.98 (27.63)
        1:25.34 (29.36)     1:54.50 (29.16)
 14 KBM  'A'                      1:56.40    1:54.70        
     1) Neder Serafini, Andrei A 12   2) r:0.29 Winterborn, Ben 13    
     3) r:0.22 Keay, Patrick 12       4) r:0.25 Mordasiewicz, Jicho 13
    r:+0.81  28.61        57.48 (28.87)
        1:27.53 (30.05)     1:54.70 (27.17)
 15 GMAC  'A'                     1:57.29    1:54.84        
     1) Weber, Maxwell 13             2) r:0.40 Bradwin, Max 13       
     3) r:0.34 Gilmore, Alessandro 12 4) r:0.51 De La Merced, Zriah 13
    r:+0.80  28.80        58.27 (29.47)
        1:27.60 (29.33)     1:54.84 (27.24)
 16 BAD  'A'                      1:57.65    1:55.00        
     1) Lang, Joshua 13               2) r:0.08 MacNeil, Haidan 13    
     3) r:0.16 Reyes, Javier 13       4) r:0.26 Lyon, Noah 13         
    r:+0.65  27.90        57.35 (29.45)
        1:26.21 (28.86)     1:55.00 (28.79)
 17 ESWIM  'C'                    1:55.62   x1:55.65        
     1) Kwinter, Russell 12           2) r:0.51 Glazer, David 12      
     3) r:0.39 Wang, Derek 12         4) r:0.50 Duong, Kaedin 12      
    r:+0.51  28.82        57.78 (28.96)
        1:26.91 (29.13)     1:55.65 (28.74)
 18 CW  'A'                       1:57.14    1:55.92        
     1) Lu, Jack 13                   2) Ciorogariu, Cristian 13      
     3) r:0.54 Landry, Luc 13         4) Hodson, Evan 12              
             27.67        56.41 (28.74)
        1:29.78 (33.37)     1:55.92 (26.14)
 19 DUCKS  'A'                    2:03.42    1:56.61        
     1) Da Ponte, Tyler C 13          2) r:0.44 Rasmussen, Simon 13   
     3) r:0.42 Alonso Suters, nder 13 4) r:0.22 LeGallais, Tyler 13   
    r:+0.68  27.86        57.55 (29.69)
        1:27.05 (29.50)     1:56.61 (29.56)
 20 TSC  'A'                      2:01.31    1:57.55        
     1) Chen, Austin 13               2) r:0.40 Kim, Aiden 12         
     3) r:0.29 Yoon, Nathan 12        4) r:0.43 Rabe, Lorenzo 13      
    r:+0.70  28.54        58.17 (29.63)
        1:29.41 (31.24)     1:57.55 (28.14)
 21 OAK  'B'                      2:01.84    1:58.55        
     1) Zhang, Aidan 12               2) r:0.45 Zhou, William Liang 13
     3) Patodia, Aman 13              4) Page, Luke 13                
             29.36        58.75 (29.39)
        1:29.14 (30.39)     1:58.55 (29.41)
 22 NKB  'B'                      2:04.07    1:59.11        
     1) Vivas-Moncada, Julian 13      2) r:0.44 Brown, Cole 12        
     3) r:0.28 Pilieci, Alex 12       4) r:0.32 Lai Meng, Andry 13    
    r:+0.49  29.85      1:00.55 (30.70)
        1:29.90 (29.35)     1:59.11 (29.21)
 23 ROCS  'A'                     2:00.47    1:59.13        
     1) Risk, Olivier 13              2) r:0.29 Laliberte, Tyler 12   
     3) r:0.18 Ait Mamar, Ryan 12     4) r:0.37 Pawlak, Jacob 12      
    r:+0.55  29.16      1:00.02 (30.86)
        1:30.18 (30.16)     1:59.13 (28.95)
 24 MUSAC  'A'                    2:00.98    2:00.16        
     1) Rix, Samuel 13                2) r:0.33 Kuusk, Matthew 13     
     3) r:0.65 Mitchell, James 12     4) r:0.26 Spiers, Aidan 13      
    r:+0.63  30.70      1:00.86 (30.16)
        1:32.42 (31.56)     2:00.16 (27.74)
 25 MSSAC  'A'                    2:05.29    2:00.49        
     1) Powalowski, Mateusz 13        2) r:0.30 Ngo, Darin 12         
     3) r:0.21 Mann, Evan 13          4) r:0.46 Ironside, Connor 12   
    r:+0.63  28.41        59.05 (30.64)
        1:28.06 (29.01)     2:00.49 (32.43)
 26 UCRO  'A'                     2:02.88    2:04.38        
     1) Longtin, Corbin M 11          2) Gallacher, Jonathan R 11     
     3) Norton, Jack W 12             4) r:0.47 Davis, Josh 13        
         r:+0.67              43.74 ( )
        1:37.10 (53.36)     2:04.38 (27.28)
 27 OOSC  'A'                     2:11.00    2:07.35        
     1) Winegar - Tontegode, Sebastia 2) r:0.39 Wood, Samuel 13       
     3) r:0.53 Hann, Ryan 12          4) r:0.39 Raue, Matthew 13      
    r:+0.78  31.96      1:02.98 (31.02)
        1:36.81 (33.83)     2:07.35 (30.54)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 204                     
 
  1. Etobicoke Swimming                757   2. North York Aquatic Club         214.5
  3. Cobra Swim Club                   153   4. Oakville Aquatic Club             145
  5. Toronto Swim Club                 118   6. Markham Aquatic Club              111
  7. Orcas Swimming of Burlington      110   8. Burlington Aquatic Devilrays      109
  9. Ramac Aquatic Club               98.5  10. London Aquatic Club              78.5
 11. Mallards Swim Team                 76  12. Ajax Aquatic Club                  69
 13. Richmond Hill Aquatic Club         64  14. Garden City Aquatic Club           59
 15. Barrie Trojan Swim Club            56  16. Torch Swimming                     55
 17. Club Warriors                    54.5  18. Granite Gators Swim Team           52
 18. Mississauga Aquatic                52  20. Chatham Y Pool Sharks              45
 21. Lakeshore Swim Club              40.5  22. Pickering Swim Club                40
 22. Scarborough Swim Club              40  24. Brantford Aquatic Club             39
 24. Sudbury Laurentian Swim Club       39  26. Swimming Dragons                   38
 27. Windsor Aquatic Club               33  28. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 29. Windsor Essex Swim Team            29  30. Guelph Marlin Aq Club              27
 30. Upper Canada Swim Club             27  32. Wilmot Aquatic Aces              22.5
 33. Kingston Blue Marlins              22  33. Nepean Kanata Barracudas           22
 35. Cornwall Sea Lions                 20  35. J Dolphins Swimming Club           20
 37. Milton Marlin Swim Team            19  38. Hamilton Aquatic Club              18
 39. Ottawa Y Olympians                 16  40. Orangeville Otters Swim Club       15
 40. Greater Ottawa Kingfish SC         15  42. Newmarket Stingrays                14
 42. Uxbridge Swim Club                 14  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Collingwood Clippers Swim Club     10  45. Muskoka Aquatic Club               10
 47. Crest Swimming                      8  48. W. Ross Macdonald Swimming          7
 48. Roc Swimming                        7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Belleville Youth Swim Team          5  51. Kapswim                             5
 51. Valley East Waves                   5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Ernestown Barracuda Swim Club       3
 56. Clarington Swim Club                3  58. Ingersoll Speed Sharks              2
 58. The Dorado Stars Swim Club          2  60. Killer Whale Swim Team              1
 60. Swim Ottawa                         1