Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 202  Boys 12-13 400 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    4:14.83    4:15.73         18  
     1)                               2) r:0.47                       
     3) r:0.29                        4) r:0.59                       
    r:+0.57  32.47    1:06.89 (1:06.89)
        1:40.09 (33.20)   2:18.71 (1:11.82)
        2:46.32 (27.61)     3:18.33 (59.62)
        3:45.68 (27.35)     4:15.73 (57.40)
  2 COBRA  'A'                    4:32.98    4:25.42         14  
     1) Selva, Marcus G 13            2) r:0.46 VandeVooren, Jayden 12
     3) r:0.55 Stojanovic, Jacob 13   4) r:0.50 Spurrell, Cale 12     
    r:+0.64  32.80    1:08.16 (1:08.16)
        1:42.96 (34.80)   2:23.24 (1:15.08)
        2:50.69 (27.45)   3:23.65 (1:00.41)
        3:53.07 (29.42)   4:25.42 (1:01.77)
  3 ESWIM  'B'                    4:29.29    4:26.60         12  
     1)                               2) r:0.09                       
     3) r:0.68                        4) r:0.40                       
    r:+0.70  33.38    1:08.54 (1:08.54)
        1:41.35 (32.81)   2:19.23 (1:10.69)
        2:49.32 (30.09)   3:25.17 (1:05.94)
        3:54.16 (28.99)   4:26.60 (1:01.43)
  4 SCAR  'A'                     4:30.47    4:32.43         10  
     1) Bilewicz, Jonathan A 13       2) r:0.45 Okugawa, Kosei 13     
     3) r:0.29 Cisse, Karim 13        4) r:0.27 Narine Singh, Tkash 13
    r:+0.53  32.94    1:08.16 (1:08.16)
        1:42.77 (34.61)   2:23.76 (1:15.60)
        2:54.83 (31.07)   3:32.30 (1:08.54)
        4:01.02 (28.72)   4:32.43 (1:00.13)
  5 ESWIM  'C'                    4:38.42   x4:34.84        
     1)                               2) r:0.46                       
     3) r:0.36                        4) r:0.54                       
    r:+0.60  33.09    1:07.97 (1:07.97)
        1:44.02 (36.05)   2:25.89 (1:17.92)
        2:56.57 (30.68)   3:32.22 (1:06.33)
        4:02.52 (30.30)   4:34.84 (1:02.62)
  6 NYAC  'A'                     4:39.13    4:38.90          8  
     1) Yang, Paul 12                 2) r:0.42 Gort, Jacob 13        
     3) r:0.17 Zhang, Lucas 12        4) r:0.36 Lee, Dominic 12       
             34.08    1:10.42 (1:10.42)
        1:47.31 (36.89)   2:30.28 (1:19.86)
        3:02.06 (31.78)   3:38.36 (1:08.08)
      4:38.90 (1:00.54)                    
  7 RHAC  'A'                     4:38.90    4:39.70          6  
     1) Soloviev, Victor 12           2) Ashouri, Avesta 13           
     3) r:0.29 Chen, James 13         4) Huang, Rick 13               
    r:+0.61  34.27    1:11.16 (1:11.16)
        1:47.87 (36.71)   2:30.88 (1:19.72)
        3:02.20 (31.32)   3:40.79 (1:09.91)
        4:07.54 (26.75)     4:39.70 (58.91)
  8 PICK  'A'                     4:51.10    4:41.51          4  
     1) Hughes, Graydon 13            2) r:0.29 Reid, Dante 12        
     3) r:0.06 Sykes, Benji 13        4) r:0.04 Harvie, David 13      
    r:+0.67  34.87    1:13.36 (1:13.36)
        1:51.12 (37.76)   2:35.09 (1:21.73)
        3:04.83 (29.74)   3:41.04 (1:05.95)
        4:09.35 (28.31)   4:41.51 (1:00.47)
  9 OAK  'B'                      4:44.68    4:41.67          2  
     1)                               2) r:0.47                       
     3) r:0.44                        4) r:0.36                       
    r:+0.61  33.47    1:09.43 (1:09.43)
        1:47.03 (37.60)   2:29.26 (1:19.83)
        3:01.56 (32.30)   3:40.36 (1:11.10)
        4:09.71 (29.35)   4:41.67 (1:01.31)
 10 MSSAC  'A'                    4:54.50    4:48.78        
     1) Powalowski, Mateusz 13        2) r:0.32 Ngo, Darin 12         
     3) r:0.13 Ironside, Connor 12    4) r:0.55                       
    r:+0.68  34.63    1:11.31 (1:11.31)
        1:47.37 (36.06)   2:28.68 (1:17.37)
        3:03.29 (34.61)   3:44.24 (1:15.56)
        4:15.57 (31.33)   4:48.78 (1:04.54)
 11 GMAC  'A'                     4:48.13    4:49.72        
     1) Gilmore, Alessandro 12        2) r:0.32 Weber, Maxwell 13     
     3) r:0.51 Bradwin, Max 13        4) r:0.01 De La Merced, Zriah 13
    r:+0.63  33.47    1:08.56 (1:08.56)
        1:47.69 (39.13)   2:31.52 (1:22.96)
        3:05.06 (33.54)   3:44.64 (1:13.12)
        4:14.87 (30.23)   4:49.72 (1:05.08)
 12 MUSAC  'A'                    4:49.53    4:50.22        
     1) Rix, Samuel 13                2) r:0.35 Kuusk, Matthew 13     
     3) r:0.12 Spiers, Aidan 13       4) r:0.83 Mitchell, James 12    
    r:+0.66  36.03    1:14.04 (1:14.04)
        1:51.73 (37.69)   2:34.28 (1:20.24)
        3:05.32 (31.04)   3:41.98 (1:07.70)
        4:14.26 (32.28)   4:50.22 (1:08.24)
 13 TSC  'A'                      4:53.34    4:50.79        
     1) Shou, Archie Y 12             2) r:0.33 Chen, Austin 13       
     3) r:0.51 Rabe, Lorenzo 13       4) r:0.39 Kim, Aiden 12         
         r:+0.64      1:15.02 (1:15.02)
        1:52.23 (37.21)   2:35.81 (1:20.79)
        3:06.96 (31.15)   3:45.15 (1:09.34)
        4:15.63 (30.48)   4:50.79 (1:05.64)
 14 HAC  'A'                      4:56.66    4:51.70        
     1) Lindfield, Adan 12            2) r:0.42 Connolly, Liam 13     
     3) r:0.57 Garb, Bruno 13         4) r:0.45 Blunsdon, Lucas 13    
    r:+0.79  38.18    1:18.86 (1:18.86)
        1:56.29 (37.43)   2:39.83 (1:20.97)
        3:11.74 (31.91)   3:50.12 (1:10.29)
        4:18.85 (28.73)   4:51.70 (1:01.58)
 15 NKB  'B'                      5:01.68    4:58.14        
     1) Pilieci, Alex 12              2) r:0.29 Bevington, Andrew 13  
     3) r:0.03 Vivas-Moncada, lian 13 4) r:0.32 Cocking, Jack 13      
    r:+0.61  36.70    1:15.55 (1:15.55)
        1:54.71 (39.16)   2:40.19 (1:24.64)
        3:13.45 (33.26)   3:53.51 (1:13.32)
        4:23.73 (30.22)   4:58.14 (1:04.63)
 16 ROCS  'A'                     4:54.56    5:00.12        
     1) Ait Mamar, Ryan 12            2) r:0.50 Milne, Logan 12       
     3) r:0.31 Laliberte, Tyler 12    4) r:0.17 Pawlak, Jacob 12      
    r:+0.66  35.81    1:13.93 (1:13.93)
        1:53.00 (39.07)   2:37.60 (1:23.67)
        3:12.56 (34.96)   3:54.85 (1:17.25)
        4:25.89 (31.04)   5:00.12 (1:05.27)
 17 DUCKS  'A'                    5:17.22    5:01.27        
     1) Alonso Suters, Alexander H 13 2) r:0.61 Rasmussen, Simon 13   
     3) r:0.46 LeGallais, Tyler 13    4) r:0.37 Da Ponte, Tyler 13    
         r:+0.76      1:16.61 (1:16.61)
        1:57.14 (40.53)   2:42.72 (1:26.11)
        3:16.83 (34.11)   3:57.37 (1:14.65)
        4:27.18 (29.81)   5:01.27 (1:03.90)
 18 BTSC  'A'                     4:52.51    5:01.97        
     1) Usher, Gavin M 12             2) r:0.16 Trichilo, Keaton 12   
     3) Vilchez, Jordi F 13           4) Debroux, William M 13        
         r:+0.75      1:16.36 (1:16.36)
        1:56.38 (40.02)   2:43.31 (1:26.95)
        3:15.86 (32.55)   3:54.45 (1:11.14)
        4:25.89 (31.44)   5:01.97 (1:07.52)
 19 OOSC  'A'                     5:11.97    5:10.02        
     1) Winegar - Tontegode, Sebastia 2) Raue, Matthew 13             
     3) Hann, Ryan 12                 4) Wood, Samuel 13              
    r:+0.61  38.07    1:17.31 (1:17.31)
        1:56.35 (39.04)   2:25.85 (1:08.54)
        3:17.05 (51.20)                    
            4:33.72 ( )         5:10.02 ( )
 -- NKB  'A'                      4:47.41         DQ        
     1) Brown, Cole 12                2) r:0.29 Lai Meng, Andry 13    
     3) r:-0.13 Borden, Jace 12       4) r:0.06 Yan, Andrew 13        
    r:+0.68  36.23    1:14.01 (1:14.01)
        1:51.42 (37.41)   2:33.92 (1:19.91)
        3:06.04 (32.12)   3:47.04 (1:13.12)
        4:14.94 (27.90)          DQ (59.63)
 -- OAK  'A'                      4:33.56         DQ        
     1)                               2) r:0.43                       
     3) r:-0.20                       4) r:0.36                       
    r:+0.62  31.40    1:05.25 (1:05.25)
        1:38.90 (33.65)   2:19.60 (1:14.35)
        2:50.00 (30.40)   3:26.47 (1:06.87)
        3:55.78 (29.31)        DQ (1:01.66)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 202                     
 
  1. Etobicoke Swimming                707   2. North York Aquatic Club         204.5
  3. Cobra Swim Club                   139   4. Oakville Aquatic Club             133
  5. Toronto Swim Club                 118   6. Orcas Swimming of Burlington      110
  7. Ramac Aquatic Club               98.5   8. Markham Aquatic Club               97
  8. Burlington Aquatic Devilrays       97  10. London Aquatic Club              78.5
 11. Mallards Swim Team                 76  12. Richmond Hill Aquatic Club         64
 13. Ajax Aquatic Club                  61  14. Garden City Aquatic Club           59
 15. Barrie Trojan Swim Club            56  16. Torch Swimming                     55
 17. Club Warriors                    54.5  18. Granite Gators Swim Team           48
 19. Chatham Y Pool Sharks              45  20. Mississauga Aquatic                44
 21. Lakeshore Swim Club              40.5  22. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 22. Brantford Aquatic Club             39  24. Swimming Dragons                   38
 25. Pickering Swim Club                34  26. Windsor Aquatic Club               33
 27. Scarborough Swim Club              32  27. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 29. Windsor Essex Swim Team            29  30. Guelph Marlin Aq Club              27
 30. Upper Canada Swim Club             27  32. Wilmot Aquatic Aces              22.5
 33. Kingston Blue Marlins              22  33. Nepean Kanata Barracudas           22
 35. Cornwall Sea Lions                 20  35. J Dolphins Swimming Club           20
 37. Milton Marlin Swim Team            19  38. Hamilton Aquatic Club              18
 39. Ottawa Y Olympians                 16  40. Orangeville Otters Swim Club       15
 41. Newmarket Stingrays                14  41. Uxbridge Swim Club                 14
 43. Greater Ottawa Kingfish SC         13  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Collingwood Clippers Swim Club     10  45. Muskoka Aquatic Club               10
 47. Crest Swimming                      8  48. W. Ross Macdonald Swimming          7
 48. Roc Swimming                        7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Belleville Youth Swim Team          5  51. Kapswim                             5
 51. Valley East Waves                   5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Ernestown Barracuda Swim Club       3
 56. Clarington Swim Club                3  58. Ingersoll Speed Sharks              2
 58. The Dorado Stars Swim Club          2  60. Killer Whale Swim Team              1
 60. Swim Ottawa                         1