Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 201  Girls 12-13 400 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    4:22.45    4:29.00         18  
     1) Tomic, Nika 13                2) r:0.32 Yalikun, Nafeisha 13  
     3) r:0.19 Raymond, Victoria 13   4) r:0.12 Boyd, Trinity 13      
    r:+0.61  31.86    1:06.58 (1:06.58)
        1:42.53 (35.95)   2:23.38 (1:16.80)
        2:52.57 (29.19)   3:28.22 (1:04.84)
        3:57.46 (29.24)   4:29.00 (1:00.78)
  2 MAC  'A'                      4:32.70    4:30.72         14  
     1) Wang, Lisa 13                 2) r:0.13 Chen, Amber 13        
     3) r:0.06 Mendiola, Chloe 13     4) r:-0.01 Sheng, Jessica 12    
    r:+0.56  33.00    1:09.33 (1:09.33)
        1:43.89 (34.56)   2:23.90 (1:14.57)
        2:54.14 (30.24)   3:32.04 (1:08.14)
        3:59.84 (27.80)     4:30.72 (58.68)
  3 ESWIM  'B'                    4:35.69    4:38.22         12  
     1) Sammut, Abigail 13            2) r:0.44 O'Regan, Bailey 13    
     3) r:0.45 Masic, Ema 13          4) r:0.48 Grant-Baird, Sydni 13 
    r:+0.64  33.44    1:09.77 (1:09.77)
        1:46.31 (36.54)   2:27.75 (1:17.98)
        2:59.13 (31.38)   3:35.74 (1:07.99)
        4:05.30 (29.56)   4:38.22 (1:02.48)
  4 GGST  'A'                     4:43.60    4:39.23         10  
     1) Manning, Brooke 13            2) r:0.27 Smuk, Rianna 13       
     3) r:0.22 Ryan, Kate 13          4) r:0.29 Bleakney, Lila 13     
    r:+0.74  33.43    1:08.20 (1:08.20)
        1:46.18 (37.98)   2:29.71 (1:21.51)
        3:01.34 (31.63)   3:38.08 (1:08.37)
        4:07.54 (29.46)   4:39.23 (1:01.15)
  5 TSC  'A'                      4:42.82    4:41.00          8  
     1) Sheridan, Lily 13             2) r:0.63 Lising, Maya 12       
     3) r:0.29 Farnood, Eila 13       4) r:0.51 Stein-Blumberg, Mia 12
    r:+0.68  32.67    1:08.06 (1:08.06)
        1:45.29 (37.23)   2:28.73 (1:20.67)
        3:00.95 (32.22)   3:37.96 (1:09.23)
        4:07.50 (29.54)   4:41.00 (1:03.04)
  6 LAC  'A'                      4:43.26    4:41.78          6  
     1) Peng, Amaris 13               2) O'Leary, Niamh 12            
     3) r:0.89 Sang, Siporah 13       4) r:0.28 Campbell, Lauren 13   
    r:+0.61  34.55    1:17.58 (1:17.58)
        1:48.51 (30.93)   2:31.30 (1:13.72)
        3:03.36 (32.06)   3:40.78 (1:09.48)
        4:10.12 (29.34)   4:41.78 (1:01.00)
  7 MSSAC  'A'                    4:48.99    4:44.97          4  
     1) Burczyk, Emilia 13            2) r:0.23 Zander, Olivia 12     
     3) r:0.12 Toderel, Sierra 13     4) r:0.35 Malcolm, Grace 13     
    r:+0.68  33.67    1:10.28 (1:10.28)
        1:47.30 (37.02)   2:31.72 (1:21.44)
        3:03.30 (31.58)   3:41.18 (1:09.46)
        4:11.73 (30.55)   4:44.97 (1:03.79)
  8 NYAC  'A'                     4:52.10    4:45.78          2  
     1) Canamo, Samantha 13           2) r:0.15 Gyarmati, Sofia 13    
     3) r:0.10 Afshar, Mona 13        4) r:0.50 van Bruggen, Tess 13  
    r:+0.58  32.89    1:07.46 (1:07.46)
        1:46.12 (38.66)   2:30.52 (1:23.06)
        3:03.23 (32.71)   3:41.28 (1:10.76)
        4:11.48 (30.20)   4:45.78 (1:04.50)
  9 SCAR  'A'                     4:53.10    4:46.64        
     1) Borges, Alyse 13              2) r:0.61 Jeffries, Sarah 13    
     3) r:0.68 Blake, Mikaela 13      4) r:0.41 Biblow, Claire 13     
    r:+0.60  33.53    1:08.96 (1:08.96)
        1:46.96 (38.00)   2:30.92 (1:21.96)
        3:01.79 (30.87)   3:38.42 (1:07.50)
        4:10.07 (31.65)   4:46.64 (1:08.22)
 10 WAC  'A'                      4:47.21    4:48.76        
     1) Shepherd, Allisyn M 12        2) r:0.33 Rice, Ari 13          
     3) r:0.53 Tatic, Charla 12       4) r:0.18 Mavromoustakou,lina 12
    r:+0.65  35.30    1:12.44 (1:12.44)
        1:50.38 (37.94)   2:34.00 (1:21.56)
        3:05.93 (31.93)   3:44.48 (1:10.48)
        4:14.63 (30.15)   4:48.76 (1:04.28)
 11 ESWIM  'C'                    4:42.29   x4:50.71        
     1) Scott, Keira 12               2) r:0.26 Burnett, Sydney 12    
     3) r:0.35 Nguyen, Rachel 12      4) r:0.08 Georgieva, Rada 13    
    r:+0.61  33.98    1:09.86 (1:09.86)
        1:48.12 (38.26)   2:31.89 (1:22.03)
        3:05.36 (33.47)   3:43.92 (1:12.03)
        4:14.80 (30.88)   4:50.71 (1:06.79)
 12 OAK  'A'                      4:58.99    4:51.11        
     1) Tran, Bao Ngoc Sophia 13      2) r:0.49 Kruk, Mia 13          
     3) r:0.35 Schwindt, Jessica 13   4) r:0.22 French, Hermione 13   
    r:+0.53  34.13    1:10.96 (1:10.96)
        1:49.83 (38.87)   2:32.82 (1:21.86)
        3:06.35 (33.53)   3:46.70 (1:13.88)
        4:17.68 (30.98)   4:51.11 (1:04.41)
 13 TSC  'B'                      4:50.39    4:52.24        
     1) Limniatis, Teresa 12          2) r:0.85 Cescon, Emily 12      
     3) r:0.20 Francis, Olivia 13     4) r:-0.78 Partridge, Sadie 12  
    r:+0.64  35.19    1:12.69 (1:12.69)
        1:51.00 (38.31)   2:34.94 (1:22.25)
        3:07.08 (32.14)   3:46.92 (1:11.98)
        4:16.49 (29.57)   4:52.24 (1:05.32)
 14 GMAC  'A'                     4:51.81    4:52.97        
     1) Maknoni, Selinah M 13         2) r:0.37 MacNeil, Ella 13      
     3) r:0.53 Gerrard, Emily 13      4) r:0.32 Walters, Jenna 12     
    r:+0.63  36.55    1:16.22 (1:16.22)
        1:55.18 (38.96)   2:39.43 (1:23.21)
        3:12.21 (32.78)   3:51.09 (1:11.66)
        4:20.24 (29.15)   4:52.97 (1:01.88)
 15 NKB  'A'                      4:47.98    4:53.15        
     1) Zhuang, Angela 12             2) r:0.30 Ho, Antonia 13        
     3) r:0.01 Normand, Brianna 13    4) r:0.20 Moustgaard, Ella 13   
    r:+0.65  36.34    1:14.89 (1:14.89)
        1:51.99 (37.10)   2:35.09 (1:20.20)
        3:08.28 (33.19)   3:48.77 (1:13.68)
        4:19.08 (30.31)   4:53.15 (1:04.38)
 16 BTSC  'A'                     4:45.98    4:54.35        
     1) Barbour, Taylor 13            2) r:0.06 Russell, Madison 13   
     3) r:0.19 Fenton, Taryn 13       4) r:0.20 Murphy, Morgan 13     
    r:+0.68  37.02    1:15.42 (1:15.42)
        1:53.83 (38.41)   2:37.31 (1:21.89)
        3:10.40 (33.09)   3:48.82 (1:11.51)
        4:19.60 (30.78)   4:54.35 (1:05.53)
 17 SWOTT  'A'                    4:45.09    4:54.43        
     1) Beauchesne, Sophie 13         2) r:0.47 Hargadon, Gwyneth 13  
     3) r:0.28 DeLima-Baril, Amari 13 4) r:0.41 Moss, Danielle 13     
    r:+0.67  35.59    1:14.41 (1:14.41)
        1:52.43 (38.02)   2:37.28 (1:22.87)
        3:10.99 (33.71)   3:49.54 (1:12.26)
        4:20.64 (31.10)   4:54.43 (1:04.89)
 18 GO  'A'                       4:48.65    4:54.64        
     1) Howe, Olivia G 13             2) r:0.05 Beauchesne, Brooke 12 
     3) r:0.41 Yuan, Emily 13         4) r:0.26 Weiss-Reid, Bearice 13
    r:+0.64  34.36    1:11.70 (1:11.70)
        1:52.17 (40.47)   2:38.25 (1:26.55)
        3:12.13 (33.88)   3:53.13 (1:14.88)
        4:22.33 (29.20)   4:54.64 (1:01.51)
 19 GMAC  'B'                     5:04.48    4:56.23        
     1) Jankovics, Tia 12             2) r:0.50 Luberti, Fiona 13     
     3) r:0.62 Schlotzhauer, Elise 13 4) r:0.35 Pierce, Lily 12       
    r:+0.63  35.68    1:13.31 (1:13.31)
        1:51.39 (38.08)   2:36.32 (1:23.01)
        3:11.38 (35.06)   3:53.07 (1:16.75)
        4:23.12 (30.05)   4:56.23 (1:03.16)
 20 RHAC  'A'                     4:58.79    5:03.53        
     1) Yang, Jenna 13                2) r:0.25 Hau, Megan 12         
     3) r:0.36 Hu, Yueyi 12           4) r:0.53 Petrisor, Nicole 13   
    r:+0.69  37.77    1:19.75 (1:19.75)
        2:00.02 (40.27)   2:46.73 (1:26.98)
        3:18.46 (31.73)   3:56.35 (1:09.62)
        4:27.43 (31.08)   5:03.53 (1:07.18)
 21 MAC  'B'                      5:01.47    5:05.11        
     1) Chai, Grace L 12              2) r:0.50 Ma, Emily 13          
     3) Boscariol, Sophia S 12        4) r:0.21 Frederick, Aryn 13    
             36.85    1:17.98 (1:17.98)
        1:56.52 (38.54)   2:39.39 (1:21.41)
        3:16.67 (37.28)   4:00.40 (1:21.01)
        4:30.03 (29.63)   5:05.11 (1:04.71)
 22 DUCKS  'A'                    5:10.90    5:08.76        
     1) Lam, Angelina 12              2) r:0.58 Zizakovic, Aleksa 12  
     3) r:0.71 Sprogis, Ava 13        4) r:0.43 Kennedy-Munsterraca 13
    r:+0.70  36.97    1:16.28 (1:16.28)
        1:55.45 (39.17)   2:41.41 (1:25.13)
        3:16.03 (34.62)   3:59.78 (1:18.37)
        4:32.54 (32.76)   5:08.76 (1:08.98)
 23 GO  'B'                       5:00.03    5:09.09        
     1) Ladd, Mia Catelyn 12          2) r:0.53 Cyr, Emma 13          
     3) r:0.42 Peshev, Iva 13         4) r:0.59 Galbraith, Hayley 12  
    r:+0.58  35.34    1:13.63 (1:13.63)
        1:56.25 (42.62)   2:45.27 (1:31.64)
        3:20.03 (34.76)   3:59.63 (1:14.36)
        4:31.95 (32.32)   5:09.09 (1:09.46)
 24 NKB  'B'                      5:00.89    5:09.20        
     1) Moffitt, Emma 12              2) Wang, Carol 12               
     3) Viel, Julia 13                4) r:0.44 Carney, Paxton 12     
    r:+0.68  38.07    1:17.20 (1:17.20)
        1:58.98 (41.78)   2:46.27 (1:29.07)
        3:20.67 (34.40)   4:04.00 (1:17.73)
        4:35.37 (31.37)   5:09.20 (1:05.20)
 25 SWOTT  'B'                    5:08.77    5:09.27        
     1) Whittaker, Anna 12            2) r:0.47 Bolt, Clare 13        
     3) r:0.34 Chiumera, Alivia 13    4) de Vlieger, Alice 12         
    r:+0.67  38.60    1:19.48 (1:19.48)
        2:00.09 (40.61)   2:46.07 (1:26.59)
        3:20.18 (34.11)   4:02.95 (1:16.88)
        4:33.02 (30.07)   5:09.27 (1:06.32)
 26 UCRO  'A'                     5:09.09    5:10.79        
     1) Tian, Rebecca 12              2) r:0.40 Longtin, Aurora 12    
     3) r:0.14 Gordon, Kate 12        4) Gill, Daya K 12              
    r:+0.63  37.49    1:19.10 (1:19.10)
        1:57.09 (37.99)   2:40.42 (1:21.32)
        3:15.08 (34.66)   5:10.79 (2:30.37)
 -- COBRA  'A'                    4:55.41         DQ        
     1) Grewal, Simrit 12             2) r:-0.05 Moulton, Caelia 13   
     3) Jameer, Vanessa K 13          4) r:-0.03 Clarke, Abbey 12     
    r:+0.62  33.14    1:08.51 (1:08.51)
        1:46.00 (37.49)   2:29.02 (1:20.51)
        3:04.49 (35.47)   3:45.37 (1:16.35)
        4:15.79 (30.42)        DQ (1:06.55)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 201                     
 
  1. Etobicoke Swimming                677   2. North York Aquatic Club         196.5
  3. Oakville Aquatic Club             131   4. Cobra Swim Club                   125
  5. Toronto Swim Club                 118   6. Orcas Swimming of Burlington      110
  7. Ramac Aquatic Club               98.5   8. Markham Aquatic Club               97
  8. Burlington Aquatic Devilrays       97  10. London Aquatic Club              78.5
 11. Mallards Swim Team                 76  12. Ajax Aquatic Club                  61
 13. Garden City Aquatic Club           59  14. Richmond Hill Aquatic Club         58
 15. Barrie Trojan Swim Club            56  16. Torch Swimming                     55
 17. Club Warriors                    54.5  18. Granite Gators Swim Team           48
 19. Chatham Y Pool Sharks              45  20. Mississauga Aquatic                44
 21. Lakeshore Swim Club              40.5  22. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 22. Brantford Aquatic Club             39  24. Swimming Dragons                   38
 25. Windsor Aquatic Club               33  26. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 27. Pickering Swim Club                30  28. Windsor Essex Swim Team            29
 29. Upper Canada Swim Club             27  29. Guelph Marlin Aq Club              27
 31. Wilmot Aquatic Aces              22.5  32. Scarborough Swim Club              22
 32. Nepean Kanata Barracudas           22  32. Kingston Blue Marlins              22
 35. J Dolphins Swimming Club           20  35. Cornwall Sea Lions                 20
 37. Milton Marlin Swim Team            19  38. Hamilton Aquatic Club              18
 39. Ottawa Y Olympians                 16  40. Orangeville Otters Swim Club       15
 41. Newmarket Stingrays                14  41. Uxbridge Swim Club                 14
 43. Greater Ottawa Kingfish SC         13  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Collingwood Clippers Swim Club     10  45. Muskoka Aquatic Club               10
 47. Crest Swimming                      8  48. W. Ross Macdonald Swimming          7
 48. Roc Swimming                        7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Belleville Youth Swim Team          5  51. Kapswim                             5
 51. Valley East Waves                   5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Ernestown Barracuda Swim Club       3
 56. Clarington Swim Club                3  58. Ingersoll Speed Sharks              2
 58. The Dorado Stars Swim Club          2  60. Killer Whale Swim Team              1
 60. Swim Ottawa                         1