Etobicoke Swim Club 
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 100  Boys 10 & Under 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Jacobs, Colin A  10 NYAC              5:19.05    5:07.77          9  
    r:+0.56  35.36      1:14.31 (38.95)
        1:54.33 (40.02)     2:33.58 (39.25)
        3:12.11 (38.53)     3:51.17 (39.06)
        4:30.12 (38.95)     5:07.77 (37.65)
  2 Lee, Aidan R      9 BORC              5:19.70    5:11.97          7  
    r:+0.67  35.52      1:14.44 (38.92)
        1:54.01 (39.57)     2:33.70 (39.69)
        3:13.50 (39.80)     3:52.57 (39.07)
        4:33.37 (40.80)     5:11.97 (38.60)
  3 Skavinski, Nich  10 ESWIM             5:32.69    5:21.19          6  
    r:+0.66  35.65      1:15.91 (40.26)
        1:56.84 (40.93)     2:38.15 (41.31)
        3:19.35 (41.20)     4:00.77 (41.42)
        4:41.97 (41.20)     5:21.19 (39.22)
  4 Ta, Edmund        9 JDSS              5:27.36    5:23.27          5  
    r:+0.74  34.89      1:14.13 (39.24)
        1:55.08 (40.95)     2:36.61 (41.53)
        3:18.32 (41.71)     4:00.62 (42.30)
        4:42.65 (42.03)     5:23.27 (40.62)
  5 Lee, Luke        10 NYAC              5:31.37    5:26.47          4  
    r:+0.69  37.19      1:18.88 (41.69)
        2:00.73 (41.85)     2:42.76 (42.03)
        3:24.17 (41.41)     4:06.21 (42.04)
        4:47.95 (41.74)     5:26.47 (38.52)
  6 Lee, Alex Seokh  10 OAK               5:46.53    5:27.38          3  
    r:+0.80  36.43      1:17.23 (40.80)
        1:59.56 (42.33)     2:42.02 (42.46)
        3:22.68 (40.66)     4:05.95 (43.27)
        4:48.10 (42.15)     5:27.38 (39.28)
  7 You, Gavin       10 OAK               5:33.74    5:27.39          2  
    r:+0.67  37.11      1:18.84 (41.73)
        2:00.80 (41.96)     2:42.63 (41.83)
        3:25.19 (42.56)     4:06.62 (41.43)
        4:48.23 (41.61)     5:27.39 (39.16)
  8 Burgi, Alexande  10 WD                5:39.85    5:36.17          1  
    r:+0.66  37.19      1:19.19 (42.00)
        2:02.03 (42.84)     2:44.56 (42.53)
        3:28.37 (43.81)     4:11.25 (42.88)
        4:54.36 (43.11)     5:36.17 (41.81)
  9 Gomez, Leonardo  10 RHAC              5:48.85    5:37.00        
    r:+0.71  37.41      1:19.03 (41.62)
        2:02.22 (43.19)     2:45.67 (43.45)
        3:28.93 (43.26)     4:11.68 (42.75)
        4:55.53 (43.85)     5:37.00 (41.47)
 10 Anderson, Will   10 HAC               5:55.69    5:39.48        
    r:+0.74  36.77      1:19.91 (43.14)
        2:03.46 (43.55)     2:47.29 (43.83)
        3:31.17 (43.88)     4:15.05 (43.88)
        4:58.32 (43.27)     5:39.48 (41.16)
 11 Tian, Jeff       10 NYAC              5:47.76    5:42.21        
    r:+0.66  37.43      1:18.51 (41.08)
        2:01.59 (43.08)     2:45.22 (43.63)
        3:29.34 (44.12)     4:13.67 (44.33)
        4:58.50 (44.83)     5:42.21 (43.71)
 12 Brock, Bodhi     10 NYAC              5:38.46    5:43.42        
    r:+0.82  37.07      1:19.63 (42.56)
        2:03.16 (43.53)     2:47.30 (44.14)
        3:32.07 (44.77)     4:16.46 (44.39)
        5:00.30 (43.84)     5:43.42 (43.12)
 13 Fitzgerald, Qui  10 NKB               5:51.09    5:48.63        
             37.91      1:20.65 (42.74)
        2:05.07 (44.42)     2:49.79 (44.72)
        3:34.92 (45.13)     4:19.92 (45.00)
        5:04.33 (44.41)     5:48.63 (44.30)
 14 Pirvu, Spencer   10 CW                5:47.18    5:50.23        
             39.39      1:24.03 (44.64)
        2:09.62 (45.59)     2:55.08 (45.46)
        3:39.78 (44.70)     4:24.33 (44.55)
        5:07.84 (43.51)     5:50.23 (42.39)
 15 Baas, Owen       10 CT33              5:48.79    5:53.06        
    r:+0.72  39.70      1:25.79 (46.09)
        2:11.74 (45.95)     2:57.25 (45.51)
        3:42.14 (44.89)     4:27.74 (45.60)
        5:13.36 (45.62)     5:53.06 (39.70)
 16 Rogovoy, Maxim   10 RAMAC             5:48.40    5:53.71        
    r:+0.77  37.45      1:19.85 (42.40)
        2:05.20 (45.35)     2:51.02 (45.82)
        3:37.72 (46.70)     4:23.31 (45.59)
        5:09.86 (46.55)     5:53.71 (43.85)
 17 Chen, Ethan      10 BORC              5:49.94    5:55.00        
             38.92      1:22.54 (43.62)
        2:06.58 (44.04)     2:50.94 (44.36)
        3:36.38 (45.44)     4:21.83 (45.45)
        5:05.68 (43.85)     5:55.00 (49.32)
 -- Burke, Gavin     10 GO                5:56.34   x5:58.54        
    r:+0.78  38.41      1:22.84 (44.43)
        2:08.64 (45.80)     2:54.52 (45.88)
        3:40.86 (46.34)     4:26.63 (45.77)
        5:13.74 (47.11)     5:58.54 (44.80)
 
                Combined Team Scores - Through Event 100                 
 
  1. Etobicoke Swimming                754   2. North York Aquatic Club         291.5
  3. Oakville Aquatic Club             191   4. Toronto Swim Club                 179
  5. Cobra Swim Club                   161   6. Mallards Swim Team                134
  7. Orcas Swimming of Burlington      130   8. Burlington Aquatic Devilrays      106
  9. Ramac Aquatic Club              105.5  10. Markham Aquatic Club              105
 11. Garden City Aquatic Club           98  12. London Aquatic Club              96.5
 13. Richmond Hill Aquatic Club         86  14. Barrie Trojan Swim Club            84
 15. Club Warriors                    76.5  16. Ajax Aquatic Club                  69
 17. Torch Swimming                     66  18. Golden Horseshoe Aquatic Club      65
 19. Mississauga Aquatic                53  20. Brantford Aquatic Club             52
 21. Windsor Essex Swim Team            48  22. Greater Ottawa Kingfish SC         47
 22. Swimming Dragons                   47  24. Chatham Y Pool Sharks              45
 25. Windsor Aquatic Club             43.5  26. Granite Gators Swim Team           43
 27. Lakeshore Swim Club              40.5  28. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 29. J Dolphins Swimming Club           33  30. Wilmot Aquatic Aces              32.5
 31. Nepean Kanata Barracudas           31  32. Pickering Swim Club                30
 33. Orangeville Otters Swim Club       29  34. Scarborough Swim Club            28.5
 35. Guelph Marlin Aq Club              28  36. Upper Canada Swim Club             27
 37. Newmarket Stingrays                25  38. Kingston Blue Marlins              24
 39. Hamilton Aquatic Club              22  40. Cornwall Sea Lions                 20
 41. Milton Marlin Swim Team            19  42. Ottawa Y Olympians                 16
 43. Uxbridge Swim Club                 14  43. W. Ross Macdonald Swimming         14
 45. Swim Apex Aquatic Club             12  46. Belleville Youth Swim Team         11
 47. Muskoka Aquatic Club               10  47. Collingwood Clippers Swim Club     10
 49. Petawawa Predators                  8  49. Crest Swimming                      8
 51. Roc Swimming                        7  51. Oshawa Aquatic Club                 7
 53. Arnprior Bluefish Swim Club         6  54. Kapswim                             5
 54. Cfb North Bay Thunderbirds          5  54. Valley East Waves                   5
 57. Sault Surge Aquatic Team            4  58. Ernestown Barracuda Swim Club       3
 58. Clarington Swim Club                3  58. Whitby Dolphins Swim Club           3
 61. Cambridge Aquajets                  2  61. Swim Ottawa                         2
 61. Ingersoll Speed Sharks              2  61. The Dorado Stars Swim Club          2
 65. Orillia Channel Cats Swim Club      1  65. Killer Whale Swim Team              1