Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 3:46 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 87  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Pitt, Alex A     11 TSC               2:39.34    2:34.58          9  
    r:+0.71  36.63      1:15.30 (38.67)
        1:55.35 (40.05)     2:34.58 (39.23)
  2 Statkevicius, S  11 ESWIM             2:36.29    2:34.72          7  
    r:+0.66  36.66      1:16.48 (39.82)
        1:56.64 (40.16)     2:34.72 (38.08)
  3 Lipton, Harper   11 NYAC              2:42.82    2:35.65          6  
    r:+0.64  37.06      1:16.96 (39.90)
        1:57.21 (40.25)     2:35.65 (38.44)
  4 McDermott, Madd  11 BTSC              2:39.18    2:35.91          5  
    r:+0.63  36.86      1:16.56 (39.70)
        1:56.67 (40.11)     2:35.91 (39.24)
  5 Zou, Lillian     11 GO                2:41.92    2:39.50          4  
         r:+0.65            1:18.56 ( )
        1:59.36 (40.80)     2:39.50 (40.14)
  6 Lu, Esther       11 LAC               2:46.11    2:40.34          3  
    r:+0.61  36.99      1:17.97 (40.98)
        2:00.02 (42.05)     2:40.34 (40.32)
  7 chu, Eliabeth    11 RHSD              2:46.66    2:41.05          2  
    r:+0.66  37.96      1:19.01 (41.05)
        2:01.04 (42.03)     2:41.05 (40.01)
  8 Cruz, Kimberly   11 MST~              2:47.72    2:41.69          1  
    r:+0.62  38.65      1:19.53 (40.88)
        2:01.72 (42.19)     2:41.69 (39.97)
  9 Kissuk, Sophie   11 OAK               2:48.90    2:42.60        
    r:+0.66  37.88      1:19.04 (41.16)
        2:01.45 (42.41)     2:42.60 (41.15)
 10 Reci, Tyra       11 ESWIM             2:41.95    2:42.88        
    r:+0.62  38.40      1:19.68 (41.28)
        2:01.83 (42.15)     2:42.88 (41.05)
 11 Coburn, Willow   11 CW                2:44.87    2:43.62        
    r:+0.61  38.94      1:20.09 (41.15)
        2:02.01 (41.92)     2:43.62 (41.61)
 12 Calcagni, Sophi  11 HAC               2:47.69    2:44.40        
    r:+0.71  39.41      1:21.64 (42.23)
        2:03.99 (42.35)     2:44.40 (40.41)
 13 Levack, Melanie  11 WAC               2:44.43    2:44.65        
             38.14      1:20.49 (42.35)
        2:03.20 (42.71)     2:44.65 (41.45)
 14 Vicente, Savann  11 TSC               2:44.90    2:45.27        
    r:+0.67  38.48      1:20.37 (41.89)
        2:03.67 (43.30)     2:45.27 (41.60)
 15 Do, Madison      11 COBRA             2:48.90    2:45.54        
    r:+0.66  39.08      1:20.82 (41.74)
        2:03.97 (43.15)     2:45.54 (41.57)
 16 Vieira, Alexand  11 COBRA             2:44.98    2:45.94        
    r:+0.66  38.18      1:20.15 (41.97)
        2:03.79 (43.64)     2:45.94 (42.15)
 17 Sun, Victoria    11 MAC               2:49.32    2:46.44        
    r:+0.61  39.85      1:22.43 (42.58)
        2:05.16 (42.73)     2:46.44 (41.28)
 18 Ghatta, Melika   11 TORCH             2:47.39    2:47.22        
    r:+0.71  39.83                     
            2:04.82 ( )     2:47.22 (42.40)
 19 Toews, Bevin     11 OAK               2:56.13    2:47.45        
    r:+0.74  38.98      1:21.53 (42.55)
        2:05.18 (43.65)     2:47.45 (42.27)
 20 Thompson, Hanna  11 CYPS              2:47.27    2:47.53        
    r:+0.57  39.04      1:21.22 (42.18)
        2:04.94 (43.72)     2:47.53 (42.59)
 21 Mullowney, Maev  11 BYST              2:48.36    2:47.57        
    r:+0.60  40.26      1:22.70 (42.44)
        2:05.70 (43.00)     2:47.57 (41.87)
 22 Oke, Hayley      11 MUSAC             2:51.90    2:47.60        
    r:+0.50  38.84      1:20.59 (41.75)
        2:05.04 (44.45)     2:47.60 (42.56)
 23 Lovell, Katelyn  11 WAC               2:47.99    2:47.72        
    r:+0.70  39.41      1:22.47 (43.06)
        2:05.84 (43.37)     2:47.72 (41.88)
 24 Charapova, Katy  11 GO                2:43.30    2:47.83        
    r:+0.74  40.63      1:23.46 (42.83)
        2:06.61 (43.15)     2:47.83 (41.22)
 25 Shambrook, Clai  11 TORCH             2:48.34    2:48.59        
    r:+0.62  39.43      1:22.94 (43.51)
        2:06.83 (43.89)     2:48.59 (41.76)
 -- O'Regan, Ridley  11 ESWIM             2:46.55   x2:49.62        
    r:+0.62  40.46      1:23.02 (42.56)
        2:06.60 (43.58)     2:49.62 (43.02)
 -- Gao, Sarah M     11 DUCKS             2:51.97   x2:49.63        
    r:+0.57  40.13      1:22.48 (42.35)
        2:05.97 (43.49)     2:49.63 (43.66)
 -- Szecsody, Sara   11 VAC               3:06.26   x2:50.93        
    r:+0.87  40.35      1:23.07 (42.72)
        2:07.43 (44.36)     2:50.93 (43.50)
 -- Bunnaman, Carly  11 BTSC              2:54.92   x2:51.29        
         r:+0.77            1:25.86 ( )
      2:51.29 (1:25.43)                    
 -- Moustgaard, Mai  11 NKB               2:50.18   x2:51.76        
    r:+0.66  41.62      1:24.97 (43.35)
        2:08.36 (43.39)     2:51.76 (43.40)
 -- Hutchison, Taya  11 WAC               2:51.22   x2:52.09        
    r:+0.61  41.13      1:25.24 (44.11)
        2:09.81 (44.57)     2:52.09 (42.28)
 -- Kyer, Alivia     11 CSL               2:49.28   x2:52.56        
    r:+0.67  41.43      1:25.61 (44.18)
      2:52.56 (1:26.95)                    
 -- Rose, Andie G    11 BTSC              2:54.35   x2:53.28        
    r:+0.65  41.35      1:25.68 (44.33)
        2:10.34 (44.66)     2:53.28 (42.94)
 -- Prekop, Aimee C  11 TSC               2:55.82   x2:55.35        
    r:+0.67  39.74      1:24.49 (44.75)
        2:10.81 (46.32)     2:55.35 (44.54)
 -- Bell, Trinity    11 OSAC              2:53.59   x2:56.68        
    r:+0.66  41.05      1:25.75 (44.70)
        2:11.95 (46.20)     2:56.68 (44.73)
 -- Taivassalo, Kes  11 NEW               3:03.23   x3:00.17        
    r:+0.75  41.62      1:28.41 (46.79)
        2:15.81 (47.40)     3:00.17 (44.36)
 -- Bee, Ella J      11 MS                2:59.36   x3:01.10        
    r:+0.72  42.70      1:28.84 (46.14)
        2:15.66 (46.82)     3:01.10 (45.44)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 87                 
 
  1. Etobicoke Swimming                691   2. North York Aquatic Club         224.5
  3. Toronto Swim Club                 148   4. Oakville Aquatic Club             140
  5. Cobra Swim Club                   125   6. Orcas Swimming of Burlington      110
  7. Ramac Aquatic Club               98.5   8. Burlington Aquatic Devilrays       98
  9. Mallards Swim Team                 86  10. Markham Aquatic Club               83
 11. London Aquatic Club              78.5  12. Garden City Aquatic Club           74
 13. Barrie Trojan Swim Club            67  14. Club Warriors                    64.5
 15. Torch Swimming                     64  16. Ajax Aquatic Club                  61
 17. Richmond Hill Aquatic Club         60  18. Chatham Y Pool Sharks              45
 19. Mississauga Aquatic                43  19. Granite Gators Swim Team           43
 21. Swimming Dragons                   41  22. Lakeshore Swim Club              40.5
 23. Sudbury Laurentian Swim Club       39  23. Brantford Aquatic Club             39
 25. Windsor Aquatic Club               37  26. Windsor Essex Swim Team            34
 27. Golden Horseshoe Aquatic Club      32  28. Pickering Swim Club                30
 29. Guelph Marlin Aq Club              28  30. Upper Canada Swim Club             27
 31. Greater Ottawa Kingfish SC         25  32. Kingston Blue Marlins              24
 33. Wilmot Aquatic Aces              22.5  34. Scarborough Swim Club              22
 34. Nepean Kanata Barracudas           22  36. Cornwall Sea Lions                 20
 36. J Dolphins Swimming Club           20  38. Milton Marlin Swim Team            19
 39. Hamilton Aquatic Club              18  40. Ottawa Y Olympians                 16
 40. Newmarket Stingrays                16  42. Orangeville Otters Swim Club       15
 43. Uxbridge Swim Club                 14  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Collingwood Clippers Swim Club     10  45. Muskoka Aquatic Club               10
 47. Crest Swimming                      8  48. W. Ross Macdonald Swimming          7
 48. Roc Swimming                        7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Belleville Youth Swim Team          5  51. Kapswim                             5
 51. Valley East Waves                   5  54. Sault Surge Aquatic Team            4
 54. Petawawa Predators                  4  56. Clarington Swim Club                3
 56. Ernestown Barracuda Swim Club       3  58. The Dorado Stars Swim Club          2
 58. Ingersoll Speed Sharks              2  60. Swim Ottawa                         1
 60. Killer Whale Swim Team              1