Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 3:46 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 85  Girls 10 & Under 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Kryger, Madison  10 GCAC              2:50.01    2:39.58          9  
    r:+0.75  37.92      1:18.90 (40.98)
        1:59.59 (40.69)     2:39.58 (39.99)
  2 Rogers, Olive    10 ESWIM             2:44.05    2:40.36          7  
    r:+0.81  38.81      1:19.41 (40.60)
        2:00.98 (41.57)     2:40.36 (39.38)
  3 Tigert, Leah L   10 TSC               2:47.77    2:42.94          6  
    r:+0.77  38.79      1:20.53 (41.74)
        2:03.09 (42.56)     2:42.94 (39.85)
  4 Turton-Sugden,   10 OAK               2:59.21    2:45.01          5  
             39.86      1:21.63 (41.77)
        2:03.99 (42.36)     2:45.01 (41.02)
  5 Soulliere, Soph  10 WEST              2:59.10    2:49.82          4  
  6 Ironside, Sophi  10 MSSAC             3:00.73    2:51.29          3  
    r:+0.58  41.89      1:25.64 (43.75)
        2:09.71 (44.07)     2:51.29 (41.58)
  7 Du, Shu Tong     10 RHAC              2:56.56    2:51.45          2  
    r:+0.42  40.62      1:24.09 (43.47)
        2:08.86 (44.77)     2:51.45 (42.59)
  8 Miksa, Adele     10 NYAC              3:02.46    2:51.52          1  
    r:+0.59  41.37      1:24.86 (43.49)
        2:08.78 (43.92)     2:51.52 (42.74)
  9 Hollo, Annika    10 GO                2:57.57    2:51.91        
    r:+0.61  40.69      1:25.25 (44.56)
        2:09.93 (44.68)     2:51.91 (41.98)
 10 Hasiuk, Juliann  10 MST~              3:00.31    2:54.15        
    r:+0.54  40.34      1:25.06 (44.72)
        2:10.86 (45.80)     2:54.15 (43.29)
 11 Asher, Taneesha  10 WD                3:04.83    2:54.37        
    r:+0.80  41.34      1:25.41 (44.07)
        2:10.13 (44.72)     2:54.37 (44.24)
 12 Marcovitz, Ava   10 TSC               3:01.25    2:55.36        
    r:+0.76  40.56      1:24.91 (44.35)
        2:10.79 (45.88)     2:55.36 (44.57)
 13 Le Clair-Haddad  10 GO                3:01.22    2:56.32        
             42.14      1:26.46 (44.32)
        2:11.90 (45.44)     2:56.32 (44.42)
 14 Tomic, Mia       10 WAAC              3:02.64    2:57.05        
         r:+0.75                       
 15 Lawrence, Aliss  10 ESWIM             2:57.19    2:59.67        
    r:+0.73  43.03      1:29.58 (46.55)
        2:15.33 (45.75)     2:59.67 (44.34)
 16 Pitts, Payton J   9 KBM               3:33.55    3:00.01        
    r:+0.72  42.27      1:27.27 (45.00)
        2:13.71 (46.44)     3:00.01 (46.30)
 17 Barnes, Maddie   10 TSC               2:57.79    3:00.93        
    r:+0.91  42.98      1:27.92 (44.94)
        2:14.57 (46.65)     3:00.93 (46.36)
 18 Caron, Rachael   10 LAC               3:16.07    3:00.96        
         r:+0.76            1:27.53 ( )
      3:00.96 (1:33.43)                    
 19 Camps, Ava       10 TSC               3:03.72    3:01.54        
    r:+0.69  43.57      1:29.86 (46.29)
        2:16.77 (46.91)     3:01.54 (44.77)
 20 Simic, Danica    10 WEST              3:02.55    3:01.78        
    r:+0.66  42.81      1:29.01 (46.20)
      3:01.78 (1:32.77)                    
 21 Cooke, Keira     10 BAD               3:11.46    3:02.28        
    r:+0.61  43.56      1:29.54 (45.98)
        2:16.30 (46.76)     3:02.28 (45.98)
 22 Ho, Michelle     10 APEX              3:23.85    3:02.57        
    r:+0.67  42.49      1:28.92 (46.43)
        2:16.18 (47.26)     3:02.57 (46.39)
 23 Harrison, Ella    9 TSC               3:04.77    3:03.81        
    r:+0.60  45.73      1:31.89 (46.16)
        2:19.18 (47.29)     3:03.81 (44.63)
 24 Chung, Emma R    10 SCAR              3:04.83    3:04.11        
    r:+0.52  43.80      1:30.63 (46.83)
        2:18.30 (47.67)     3:04.11 (45.81)
 25 Cameron, Paige   10 NYAC              3:05.66    3:05.24        
         r:+0.62                       
 -- Kenny, Cassandr  10 BAD               3:05.04   x3:06.25        
         r:+0.57                       
 -- McDonald, Haile  10 CSL               3:07.39   x3:09.20        
    r:+0.87  45.63      1:33.38 (47.75)
        2:21.68 (48.30)     3:09.20 (47.52)
 -- Reed, Auralie D  10 COBRA             3:03.09   x3:11.90        
    r:+0.73  45.01      1:35.21 (50.20)
        2:23.66 (48.45)     3:11.90 (48.24)
 -- Ho, Tiyana K     10 TORCH             3:04.67         DQ        
    r:+0.63  42.97      1:28.28 (45.31)
        2:14.52 (46.24)          DQ (44.52)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 85                 
 
  1. Etobicoke Swimming                684   2. North York Aquatic Club         218.5
  3. Oakville Aquatic Club             140   4. Toronto Swim Club                 139
  5. Cobra Swim Club                   125   6. Orcas Swimming of Burlington      110
  7. Ramac Aquatic Club               98.5   8. Burlington Aquatic Devilrays       98
  9. Mallards Swim Team                 85  10. Markham Aquatic Club               83
 11. London Aquatic Club              75.5  12. Garden City Aquatic Club           74
 13. Club Warriors                    64.5  14. Torch Swimming                     64
 15. Barrie Trojan Swim Club            62  16. Ajax Aquatic Club                  61
 17. Richmond Hill Aquatic Club         60  18. Chatham Y Pool Sharks              45
 19. Granite Gators Swim Team           43  19. Mississauga Aquatic                43
 21. Lakeshore Swim Club              40.5  22. Brantford Aquatic Club             39
 22. Swimming Dragons                   39  22. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 25. Windsor Aquatic Club               37  26. Windsor Essex Swim Team            34
 27. Golden Horseshoe Aquatic Club      32  28. Pickering Swim Club                30
 29. Guelph Marlin Aq Club              28  30. Upper Canada Swim Club             27
 31. Kingston Blue Marlins              24  32. Wilmot Aquatic Aces              22.5
 33. Scarborough Swim Club              22  33. Nepean Kanata Barracudas           22
 35. Greater Ottawa Kingfish SC         21  36. Cornwall Sea Lions                 20
 36. J Dolphins Swimming Club           20  38. Milton Marlin Swim Team            19
 39. Hamilton Aquatic Club              18  40. Ottawa Y Olympians                 16
 40. Newmarket Stingrays                16  42. Orangeville Otters Swim Club       15
 43. Uxbridge Swim Club                 14  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Collingwood Clippers Swim Club     10  45. Muskoka Aquatic Club               10
 47. Crest Swimming                      8  48. Roc Swimming                        7
 48. W. Ross Macdonald Swimming          7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Belleville Youth Swim Team          5  51. Kapswim                             5
 51. Valley East Waves                   5  54. Sault Surge Aquatic Team            4
 54. Petawawa Predators                  4  56. Clarington Swim Club                3
 56. Ernestown Barracuda Swim Club       3  58. The Dorado Stars Swim Club          2
 58. Ingersoll Speed Sharks              2  60. Swim Ottawa                         1
 60. Killer Whale Swim Team              1