Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 3:24 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 81  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Tigert, Leah L   10 TSC               1:09.99    1:07.45          9  
    r:+0.61  32.41      1:07.45 (35.04)
  2 Rogers, Olive    10 ESWIM             1:09.20    1:07.89          7  
    r:+0.59  33.48      1:07.89 (34.41)
  3 Barnes, Maddie   10 TSC               1:13.77    1:12.03          6  
    r:+0.71  34.25      1:12.03 (37.78)
  4 Hollo, Annika    10 GO                1:15.21    1:12.43          5  
    r:+0.71  34.53      1:12.43 (37.90)
  5 Edgar, Victoria  10 OAK               1:12.36    1:12.66          4  
    r:+0.67  34.37      1:12.66 (38.29)
  6 Charapova, Kira   9 GO                1:12.72    1:12.71          3  
             35.03      1:12.71 (37.68)
  7 Mason, Sara V    10 KBM               1:15.20    1:13.07          2  
    r:+0.71  34.21      1:13.07 (38.86)
  8 Chong, Erica     10 RHSD              1:15.01    1:13.36          1  
    r:+0.70  35.84      1:13.36 (37.52)
  9 Etrue, Leigh     10 JDSS              1:15.28    1:14.59        
             35.93      1:14.59 (38.66)
 10 Grossi, Bianca   10 LLST              1:15.15    1:15.14        
             35.60      1:15.14 (39.54)
 11 Li, Janelle      10 OYO               1:13.51    1:15.15        
    r:+0.66  35.78      1:15.15 (39.37)
 12 Robichaud, Amel  10 ESWIM             1:15.02    1:15.31        
             36.01      1:15.31 (39.30)
 -- Bouaziz, Dalia   10 GO                1:14.86   x1:15.49        
    r:+0.58  35.88      1:15.49 (39.61)
 -- Iermak, Kateryn  10 RHAC              1:20.79   x1:16.77        
             36.90      1:16.77 (39.87)
 -- Elbard-Berkovsk  10 GHAC              1:18.01   x1:16.88        
    r:+0.60  36.22      1:16.88 (40.66)
 -- Cooke, Keira     10 BAD               1:17.65   x1:17.00        
         r:+0.78                       
 -- Blake, Noemi V   10 BTSC              1:21.96   x1:18.03        
    r:+0.80  37.91      1:18.03 (40.12)
 -- Lawrence, Aliss  10 ESWIM             1:14.70   x1:18.21        
             36.95      1:18.21 (41.26)
 -- McDonald, Haile  10 CSL               1:17.94   x1:19.53        
             37.85      1:19.53 (41.68)
 -- Coome, Whitney   10 LAC               1:21.15   x1:19.85        
             38.97      1:19.85 (40.88)
 -- Camps, Ava       10 TSC               1:14.75         DQ        
    r:+0.44  35.39           DQ (38.68)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 81                 
 
  1. Etobicoke Swimming                663   2. North York Aquatic Club         210.5
  3. Oakville Aquatic Club             135   4. Toronto Swim Club                 131
  5. Cobra Swim Club                   125   6. Orcas Swimming of Burlington      110
  7. Ramac Aquatic Club               98.5   8. Burlington Aquatic Devilrays       97
  9. Mallards Swim Team                 85  10. Markham Aquatic Club               83
 11. London Aquatic Club              75.5  12. Garden City Aquatic Club           65
 13. Torch Swimming                     64  14. Club Warriors                    61.5
 15. Ajax Aquatic Club                  61  16. Richmond Hill Aquatic Club         58
 17. Barrie Trojan Swim Club            56  18. Chatham Y Pool Sharks              45
 19. Granite Gators Swim Team           43  20. Lakeshore Swim Club              40.5
 21. Mississauga Aquatic                40  22. Swimming Dragons                   39
 22. Brantford Aquatic Club             39  22. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 25. Windsor Aquatic Club               33  26. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 27. Pickering Swim Club                30  27. Windsor Essex Swim Team            30
 29. Guelph Marlin Aq Club              28  30. Upper Canada Swim Club             27
 31. Kingston Blue Marlins              24  32. Wilmot Aquatic Aces              22.5
 33. Nepean Kanata Barracudas           22  33. Scarborough Swim Club              22
 35. Greater Ottawa Kingfish SC         21  36. Cornwall Sea Lions                 20
 36. J Dolphins Swimming Club           20  38. Milton Marlin Swim Team            19
 39. Hamilton Aquatic Club              18  40. Ottawa Y Olympians                 16
 40. Newmarket Stingrays                16  42. Orangeville Otters Swim Club       15
 43. Uxbridge Swim Club                 14  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Muskoka Aquatic Club               10  45. Collingwood Clippers Swim Club     10
 47. Crest Swimming                      8  48. Roc Swimming                        7
 48. W. Ross Macdonald Swimming          7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Valley East Waves                   5  51. Kapswim                             5
 51. Belleville Youth Swim Team          5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Ernestown Barracuda Swim Club       3
 56. Clarington Swim Club                3  58. Ingersoll Speed Sharks              2
 58. The Dorado Stars Swim Club          2  60. Swim Ottawa                         1
 60. Killer Whale Swim Team              1