Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 3:24 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 79  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Shackell, Maggi  11 NYAC              2:35.18    2:33.76          9  
    r:+0.56  34.43      1:13.45 (39.02)
        1:52.96 (39.51)     2:33.76 (40.80)
  2 Wang, Angela Ji  11 MST~              2:40.07    2:34.82          7  
    r:+0.63  34.75      1:14.60 (39.85)
        1:55.10 (40.50)     2:34.82 (39.72)
  3 Mills, Syrah     11 GCAC              2:54.37    2:35.15          6  
    r:+0.69  34.19      1:15.07 (40.88)
        1:55.90 (40.83)     2:35.15 (39.25)
  4 O'Regan, Ridley  11 ESWIM             2:54.18    2:45.56          5  
             35.54      1:16.56 (41.02)
        2:00.68 (44.12)     2:45.56 (44.88)
  5 Parker, Ainsley  11 NYAC              2:54.21    2:46.32          4  
    r:+0.73  38.49      1:20.81 (42.32)
        2:03.59 (42.78)     2:46.32 (42.73)
  6 Yang, Maggy      11 LAC               2:56.72    2:46.59          3  
    r:+0.66  36.86      1:19.87 (43.01)
        2:03.20 (43.33)     2:46.59 (43.39)
  7 Cruz, Kimberly   11 MST~              2:51.69    2:48.86          2  
    r:+0.67  37.67      1:20.05 (42.38)
        2:03.98 (43.93)     2:48.86 (44.88)
  8 Luberti, Andrea  11 GMAC              2:54.61    2:53.37          1  
             38.00      1:23.67 (45.67)
        2:09.86 (46.19)     2:53.37 (43.51)
  9 Frickleton, Ane  11 HAC               3:02.21    2:54.22        
    r:+0.65  36.57      1:20.71 (44.14)
        2:07.62 (46.91)     2:54.22 (46.60)
 10 Charapova, Katy  11 GO                3:01.71    2:55.31        
    r:+0.73  38.90      1:23.21 (44.31)
        2:09.52 (46.31)     2:55.31 (45.79)
 11 Moustgaard, Mai  11 NKB               2:58.81    2:55.53        
    r:+0.55  37.70      1:22.21 (44.51)
        2:10.05 (47.84)     2:55.53 (45.48)
 12 Nguyen, Eliina   11 GMAC              3:01.68    2:55.63        
    r:+0.78  38.42      1:22.88 (44.46)
        2:10.55 (47.67)     2:55.63 (45.08)
 13 Kissuk, Sophie   11 OAK               3:04.15    2:55.72        
             39.10      1:24.20 (45.10)
        2:10.57 (46.37)     2:55.72 (45.15)
 13 Burton, Isabell  11 LAC               2:56.05    2:55.72        
    r:+0.71  36.32      1:20.02 (43.70)
        2:08.10 (48.08)     2:55.72 (47.62)
 15 Gomez, Gala      11 RHAC              3:08.50    2:58.15        
             37.79      1:21.77 (43.98)
        2:09.76 (47.99)     2:58.15 (48.39)
 16 Bunnaman, Carly  11 BTSC              3:08.26    3:00.20        
    r:+0.82  36.49      1:21.81 (45.32)
        2:11.56 (49.75)     3:00.20 (48.64)
 17 Yu, Victoria     11 NKB               3:00.12    3:03.32        
             41.86      1:28.65 (46.79)
        2:16.81 (48.16)     3:03.32 (46.51)
 18 Kyer, Alivia     11 CSL               3:06.66    3:07.11        
    r:+0.75  37.89      1:22.18 (44.29)
        2:11.84 (49.66)     3:07.11 (55.27)
 19 Lanthier, Lyla   11 TSC               3:10.00    3:07.75        
    r:+0.85  39.52      1:26.45 (46.93)
        2:16.99 (50.54)     3:07.75 (50.76)
 -- Meads, Zoey M    11 COBRA             3:09.04   x3:10.77        
    r:+0.71  39.64      1:26.48 (46.84)
        2:18.43 (51.95)     3:10.77 (52.34)
 -- Hardie, Isla     11 GO                3:10.90   x3:18.62        
    r:+0.55  40.98      1:32.06 (51.08)
        2:25.87 (53.81)     3:18.62 (52.75)
 -- Hansen, Dana     11 OSHAC             3:12.63   x3:19.15        
             41.94      1:32.02 (50.08)
      3:19.15 (1:47.13)                    
 -- Munro, Lainna    11 NCA               3:08.07   x3:25.77        
             42.22      1:34.91 (52.69)
        2:30.17 (55.26)     3:25.77 (55.60)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 79                 
 
  1. Etobicoke Swimming                656   2. North York Aquatic Club         210.5
  3. Oakville Aquatic Club             131   4. Cobra Swim Club                   125
  5. Toronto Swim Club                 116   6. Orcas Swimming of Burlington      110
  7. Ramac Aquatic Club               98.5   8. Burlington Aquatic Devilrays       97
  9. Mallards Swim Team                 85  10. Markham Aquatic Club               83
 11. London Aquatic Club              75.5  12. Garden City Aquatic Club           65
 13. Torch Swimming                     64  14. Club Warriors                    61.5
 15. Ajax Aquatic Club                  61  16. Richmond Hill Aquatic Club         58
 17. Barrie Trojan Swim Club            56  18. Chatham Y Pool Sharks              45
 19. Granite Gators Swim Team           43  20. Lakeshore Swim Club              40.5
 21. Mississauga Aquatic                40  22. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 22. Brantford Aquatic Club             39  24. Swimming Dragons                   38
 25. Windsor Aquatic Club               33  26. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 27. Windsor Essex Swim Team            30  27. Pickering Swim Club                30
 29. Guelph Marlin Aq Club              28  30. Upper Canada Swim Club             27
 31. Wilmot Aquatic Aces              22.5  32. Kingston Blue Marlins              22
 32. Scarborough Swim Club              22  32. Nepean Kanata Barracudas           22
 35. J Dolphins Swimming Club           20  35. Cornwall Sea Lions                 20
 37. Milton Marlin Swim Team            19  38. Hamilton Aquatic Club              18
 39. Ottawa Y Olympians                 16  39. Newmarket Stingrays                16
 41. Orangeville Otters Swim Club       15  42. Uxbridge Swim Club                 14
 43. Greater Ottawa Kingfish SC         13  44. Swim Apex Aquatic Club             12
 45. Muskoka Aquatic Club               10  45. Collingwood Clippers Swim Club     10
 47. Crest Swimming                      8  48. Roc Swimming                        7
 48. W. Ross Macdonald Swimming          7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Belleville Youth Swim Team          5  51. Valley East Waves                   5
 51. Kapswim                             5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Clarington Swim Club                3
 56. Ernestown Barracuda Swim Club       3  58. Ingersoll Speed Sharks              2
 58. The Dorado Stars Swim Club          2  60. Killer Whale Swim Team              1
 60. Swim Ottawa                         1