Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 74  Boys 12 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Yang, Paul       12 NYAC              4:33.69    4:30.11          9  
    r:+0.70  30.94      1:05.31 (34.37)
        1:40.23 (34.92)     2:15.29 (35.06)
        2:49.72 (34.43)     3:24.56 (34.84)
        3:58.13 (33.57)     4:30.11 (31.98)
  2 Duong, Kale      12 ESWIM             4:38.38    4:38.70          7  
    r:+0.77  31.37      1:05.97 (34.60)
        1:41.50 (35.53)     2:17.43 (35.93)
        2:53.13 (35.70)     3:29.08 (35.95)
        4:04.86 (35.78)     4:38.70 (33.84)
  3 Totar, Victor    12 RAMAC             4:44.36    4:42.67          6  
    r:+0.61  31.71      1:06.34 (34.63)
        1:42.69 (36.35)     2:18.57 (35.88)
        2:55.10 (36.53)     3:31.51 (36.41)
        4:07.18 (35.67)     4:42.67 (35.49)
  4 Zhang, Aidan     12 OAK               4:44.36    4:43.34          5  
    r:+0.69  31.48      1:05.91 (34.43)
        1:41.46 (35.55)     2:18.11 (36.65)
        2:54.85 (36.74)     3:31.41 (36.56)
        4:07.87 (36.46)     4:43.34 (35.47)
  5 Duong, Kaedin    12 ESWIM             4:45.94    4:45.36          4  
    r:+0.73  31.97      1:07.16 (35.19)
        1:43.21 (36.05)     2:19.68 (36.47)
        2:56.37 (36.69)     3:32.95 (36.58)
        4:09.67 (36.72)     4:45.36 (35.69)
  6 Brock, Holden    12 NYAC              4:52.31    4:45.66          3  
    r:+0.93  32.08      1:07.68 (35.60)
        1:44.33 (36.65)     2:20.96 (36.63)
        2:57.21 (36.25)     3:33.89 (36.68)
        4:10.82 (36.93)     4:45.66 (34.84)
  7 Huddleston, Jor  12 EBSC              4:50.60    4:46.31          2  
    r:+0.78  31.93      1:06.99 (35.06)
        1:43.10 (36.11)     2:20.04 (36.94)
        2:57.10 (37.06)     3:34.23 (37.13)
        4:11.37 (37.14)     4:46.31 (34.94)
  8 Zou, Ethan       12 NYAC              4:53.87    4:46.45          1  
    r:+0.72  32.24      1:07.29 (35.05)
        1:43.34 (36.05)     2:19.98 (36.64)
        2:57.27 (37.29)     3:34.75 (37.48)
        4:11.64 (36.89)     4:46.45 (34.81)
  9 Hodson, Evan     12 CW                4:56.42    4:49.61        
    r:+0.76  31.84      1:08.44 (36.60)
        1:46.16 (37.72)     2:23.61 (37.45)
        3:00.64 (37.03)     3:37.91 (37.27)
        4:14.84 (36.93)     4:49.61 (34.77)
 10 Bouwman, Theodo  12 PICK              5:01.24    4:56.75        
    r:+0.83  32.18      1:08.32 (36.14)
        1:45.66 (37.34)     2:23.95 (38.29)
        3:01.95 (38.00)     3:40.70 (38.75)
        4:19.40 (38.70)     4:56.75 (37.35)
 11 Kim, Aiden J     12 TSC               4:58.12    4:58.01        
    r:+0.68  32.51      1:08.90 (36.39)
        1:46.55 (37.65)     2:24.36 (37.81)
        3:01.85 (37.49)     3:40.64 (38.79)
        4:20.06 (39.42)     4:58.01 (37.95)
 12 Wheeler, Dyllan  12 CPWD              4:57.64    4:58.12        
    r:+0.76  33.48      1:10.03 (36.55)
        1:48.36 (38.33)     2:26.99 (38.63)
        3:05.03 (38.04)     3:43.16 (38.13)
        4:21.54 (38.38)     4:58.12 (36.58)
 13 Wang, Derek      12 ESWIM             5:02.65    4:59.66        
    r:+0.95  33.12      1:12.07 (38.95)
        1:51.09 (39.02)     2:29.93 (38.84)
        3:08.34 (38.41)     3:47.38 (39.04)
        4:24.47 (37.09)     4:59.66 (35.19)
 14 Payne, Hunter G  12 BRANT             5:01.14    5:00.61        
    r:+0.79  33.99      1:11.71 (37.72)
        1:50.42 (38.71)     2:29.42 (39.00)
        3:08.17 (38.75)     3:46.87 (38.70)
        4:25.29 (38.42)     5:00.61 (35.32)
 -- Lindfield, Adan  12 HAC               5:03.48   x5:19.33        
    r:+0.84  34.55      1:13.63 (39.08)
        1:54.26 (40.63)     2:35.50 (41.24)
        3:16.48 (40.98)     3:57.20 (40.72)
        4:38.49 (41.29)     5:19.33 (40.84)
 -- Yalikun, Bilali  12 ESWIM             5:00.70         DQ        
    r:+0.35  33.31      1:11.09 (37.78)
        1:50.27 (39.18)     2:28.71 (38.44)
        3:06.80 (38.09)     3:45.03 (38.23)
        4:22.78 (37.75)          DQ (36.88)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 74                 
 
  1. Etobicoke Swimming                630   2. North York Aquatic Club         194.5
  3. Oakville Aquatic Club             131   4. Cobra Swim Club                   125
  5. Orcas Swimming of Burlington      110   5. Toronto Swim Club                 110
  7. Ramac Aquatic Club               91.5   8. Burlington Aquatic Devilrays       83
  8. Markham Aquatic Club               83  10. Mallards Swim Team                 73
 11. London Aquatic Club              72.5  12. Ajax Aquatic Club                  61
 13. Garden City Aquatic Club           58  13. Richmond Hill Aquatic Club         58
 15. Barrie Trojan Swim Club            56  16. Club Warriors                    54.5
 17. Torch Swimming                     51  18. Chatham Y Pool Sharks              45
 19. Lakeshore Swim Club              40.5  20. Sudbury Laurentian Swim Club       39
 21. Swimming Dragons                   38  22. Granite Gators Swim Team           37
 22. Mississauga Aquatic                37  24. Brantford Aquatic Club             33
 24. Windsor Aquatic Club               33  26. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 27. Upper Canada Swim Club             27  27. Guelph Marlin Aq Club              27
 29. Windsor Essex Swim Team            24  30. Pickering Swim Club                23
 31. Wilmot Aquatic Aces              22.5  32. Scarborough Swim Club              22
 32. Kingston Blue Marlins              22  34. J Dolphins Swimming Club           20
 34. Nepean Kanata Barracudas           20  34. Cornwall Sea Lions                 20
 37. Milton Marlin Swim Team            19  38. Hamilton Aquatic Club              18
 39. Ottawa Y Olympians                 16  40. Orangeville Otters Swim Club       15
 41. Newmarket Stingrays                14  42. Greater Ottawa Kingfish SC         13
 43. Swim Apex Aquatic Club             12  44. Collingwood Clippers Swim Club     10
 44. Muskoka Aquatic Club               10  44. Uxbridge Swim Club                 10
 47. Crest Swimming                      8  48. Roc Swimming                        7
 48. W. Ross Macdonald Swimming          7  50. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Belleville Youth Swim Team          5  51. Kapswim                             5
 51. Valley East Waves                   5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Ernestown Barracuda Swim Club       3
 56. Clarington Swim Club                3  58. Ingersoll Speed Sharks              2
 58. The Dorado Stars Swim Club          2  60. Killer Whale Swim Team              1
 60. Swim Ottawa                         1