Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 66  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Bertrim, James   12 SLSC              1:22.53    1:13.42          9  
    r:+0.71  35.00      1:13.42 (38.42)
  2 Totar, Victor    12 RAMAC             1:15.76    1:13.70          7  
    r:+0.62  35.50      1:13.70 (38.20)
  3 Neder Serafini,  12 KBM               1:16.47    1:15.23          6  
    r:+0.77  35.92      1:15.23 (39.31)
  4 VandeVooren, Ja  12 COBRA             1:15.87    1:15.68          5  
    r:+0.75  35.65      1:15.68 (40.03)
  5 Ngo, Darin       12 MSSAC             1:17.28    1:17.36          4  
    r:+0.73  36.28      1:17.36 (41.08)
  6 Vorona, Pavel    12 BORC              1:17.10    1:17.44          3  
    r:+0.64  36.83      1:17.44 (40.61)
  7 Daley, Elijah    12 ESWIM             1:16.26    1:17.58          2  
    r:+0.76  37.15      1:17.58 (40.43)
  8 Chester, Michae  12 MAC               1:19.58    1:17.64          1  
    r:+0.66  36.40      1:17.64 (41.24)
  9 Martin-Root, We  12 WAAC              1:20.21    1:19.50        
             37.37      1:19.50 (42.13)
 10 Soloviev, Victo  12 RHAC              1:24.25    1:19.51        
    r:+0.81  37.94      1:19.51 (41.57)
 11 Wang, Derek      12 ESWIM             1:18.96    1:19.81        
             37.43      1:19.81 (42.38)
 12 Chui, Adrian Y   12 MAC               1:21.74    1:19.89        
             37.68      1:19.89 (42.21)
 13 Seddon, Jacob    12 LAC               1:22.71    1:20.75        
    r:+0.76  37.93      1:20.75 (42.82)
 14 Xiao, Ryan       12 AAC               1:20.28    1:21.20        
             38.01      1:21.20 (43.19)
 15 Lindfield, Adan  12 HAC               1:22.16    1:21.44        
             38.71      1:21.44 (42.73)
 16 Tom, Edyson      12 OYO               1:21.95    1:21.46        
             38.76      1:21.46 (42.70)
 17 Wheeler, Dyllan  12 CPWD              1:22.50    1:22.09        
    r:+0.76  37.78      1:22.09 (44.31)
 18 Han, Chris       12 RHAC              1:25.64    1:22.20        
    r:+0.66  39.15      1:22.20 (43.05)
 19 Spurrell, Cale   12 COBRA             1:25.13    1:22.25        
    r:+0.79  38.88      1:22.25 (43.37)
 20 Zhang, Dundee    12 NEW               1:24.48    1:22.33        
    r:+0.71  39.06      1:22.33 (43.27)
 21 Reid, Dante      12 PICK              1:22.35    1:22.93        
    r:+0.62  38.91      1:22.93 (44.02)
 22 Vinokurov, Grig  12 RAMAC             1:24.01    1:23.46        
    r:+0.68  39.83      1:23.46 (43.63)
 23 Wang, Alex       12 OAK               1:24.53    1:23.51        
    r:+0.73  39.65      1:23.51 (43.86)
 24 Pawlak, Jacob E  12 ROCS              1:20.79    1:23.77        
             39.45      1:23.77 (44.32)
 25 Carta, Ean       12 PICK              1:23.87    1:24.35        
    r:+0.76  40.16      1:24.35 (44.19)
 26 Bailey, Damien   12 NYAC              1:23.66    1:24.37        
    r:+0.69  40.29      1:24.37 (44.08)
 27 Arafat, Noah     12 GGST              1:23.84    1:24.47        
    r:+0.90  39.60      1:24.47 (44.87)
 28 Erlikhman, Jake  12 VAC               1:25.41    1:24.56        
    r:+0.66  38.90      1:24.56 (45.66)
 29 Mezei, Greyson   12 BAD               1:24.79    1:24.81        
    r:+0.71  40.18      1:24.81 (44.63)
 30 Van De Wynckel,  12 WAAC              1:22.31    1:24.94        
             39.31      1:24.94 (45.63)
 31 Emmerton, Drew   12 MMST              1:21.04    1:24.95        
             39.86      1:24.95 (45.09)
 32 Milne, Logan A   12 ROCS              1:22.61    1:25.02        
    r:+0.70  40.33      1:25.02 (44.69)
 33 Ma, Joshua       12 JDSS              1:26.26    1:25.07        
    r:+0.74  39.54      1:25.07 (45.53)
 34 Yoon, Nathan L   12 TSC               1:25.22    1:25.51        
    r:+0.72  40.47      1:25.51 (45.04)
 -- Wilson, Rylan    12 NEW               1:26.27   x1:26.53        
    r:+0.81  40.21      1:26.53 (46.32)
 -- Xu, George       12 BORC              1:24.68   x1:27.03        
    r:+0.65  41.20      1:27.03 (45.83)
 -- Gauthier, Quinn  12 ENSFS             1:24.99   x1:27.66        
    r:+0.67  41.80      1:27.66 (45.86)
 -- Brown, Cole      12 NKB               1:25.51   x1:28.67        
    r:+0.63  41.71      1:28.67 (46.96)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 66                 
 
  1. Etobicoke Swimming                534   2. North York Aquatic Club         177.5
  3. Cobra Swim Club                   119   4. Oakville Aquatic Club             115
  5. Orcas Swimming of Burlington       98   6. Toronto Swim Club                  94
  7. Ramac Aquatic Club               81.5   8. Burlington Aquatic Devilrays       77
  9. Mallards Swim Team                 73  10. Markham Aquatic Club               66
 11. London Aquatic Club              62.5  12. Garden City Aquatic Club           58
 13. Richmond Hill Aquatic Club         57  14. Club Warriors                    54.5
 15. Ajax Aquatic Club                  50  16. Torch Swimming                     48
 17. Barrie Trojan Swim Club            45  18. Lakeshore Swim Club              39.5
 19. Chatham Y Pool Sharks              39  20. Granite Gators Swim Team           37
 20. Mississauga Aquatic                37  22. Brantford Aquatic Club             33
 23. Golden Horseshoe Aquatic Club      32  24. Sudbury Laurentian Swim Club       30
 25. Swimming Dragons                   29  26. Windsor Aquatic Club               28
 27. Upper Canada Swim Club             27  28. Windsor Essex Swim Team            24
 28. Guelph Marlin Aq Club              24  30. Wilmot Aquatic Aces              22.5
 31. Kingston Blue Marlins              22  32. Pickering Swim Club                20
 32. J Dolphins Swimming Club           20  34. Scarborough Swim Club              18
 34. Hamilton Aquatic Club              18  36. Ottawa Y Olympians                 16
 37. Nepean Kanata Barracudas           15  37. Orangeville Otters Swim Club       15
 37. Milton Marlin Swim Team            15  40. Newmarket Stingrays                14
 40. Cornwall Sea Lions                 14  42. Greater Ottawa Kingfish SC         13
 43. Swim Apex Aquatic Club             12  44. Muskoka Aquatic Club                9
 45. Collingwood Clippers Swim Club      8  45. Uxbridge Swim Club                  8
 47. W. Ross Macdonald Swimming          7  47. Roc Swimming                        7
 49. Crest Swimming                      6  49. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Valley East Waves                   5  51. Kapswim                             5
 51. Belleville Youth Swim Team          5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Clarington Swim Club                3
 57. The Dorado Stars Swim Club          2  57. Ingersoll Speed Sharks              2
 59. Ernestown Barracuda Swim Club       1  59. Swim Ottawa                         1
 59. Killer Whale Swim Team              1