Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 64  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Van Niekerk, Ru  13 OAK               2:19.90    2:16.87          9  
    r:+0.64  32.50      1:07.41 (34.91)
        1:42.82 (35.41)     2:16.87 (34.05)
  2 Stojanovic, Jac  13 COBRA             2:18.76    2:20.91          7  
    r:+0.68  32.79      1:07.96 (35.17)
        1:43.90 (35.94)     2:20.91 (37.01)
  3 Mesic, Mateja    13 WAC               2:25.78    2:21.65          6  
    r:+0.58  32.49      1:08.53 (36.04)
        1:45.56 (37.03)     2:21.65 (36.09)
  4 De La Merced, Z  13 GMAC              2:27.18    2:23.06          5  
    r:+0.64  33.90      1:10.36 (36.46)
        1:47.31 (36.95)     2:23.06 (35.75)
  5 Lackovic, Alexa  13 WEST              2:24.63    2:24.08          4  
    r:+0.59  33.31      1:10.30 (36.99)
        1:47.64 (37.34)     2:24.08 (36.44)
  6 Ashouri, Avesta  13 RHAC              2:26.82    2:25.40          3  
    r:+0.57  33.28      1:09.76 (36.48)
        1:47.87 (38.11)     2:25.40 (37.53)
  7 MacNeil, Haidan  13 BAD               2:27.07    2:26.38          2  
    r:+0.69  33.45      1:10.83 (37.38)
        1:49.30 (38.47)     2:26.38 (37.08)
  8 Vilchez, Jordi   13 BTSC              2:30.99    2:26.88          1  
    r:+0.77  35.27      1:13.39 (38.12)
        1:51.26 (37.87)     2:26.88 (35.62)
  9 Baraniak, Matth  13 ESWIM             2:27.52    2:27.06        
    r:+0.64  34.59      1:11.39 (36.80)
        1:49.41 (38.02)     2:27.06 (37.65)
 10 Bilewicz, Jonat  13 SCAR              2:30.83    2:27.09        
    r:+0.55  34.68      1:11.72 (37.04)
        1:49.39 (37.67)     2:27.09 (37.70)
 11 Page, Luke       13 OAK               2:26.64    2:27.37        
    r:+0.60  34.22      1:10.89 (36.67)
        1:49.02 (38.13)     2:27.37 (38.35)
 12 Bates, Jackson   13 WAC               2:31.08    2:27.42        
    r:+0.64  35.08      1:12.95 (37.87)
        1:51.27 (38.32)     2:27.42 (36.15)
 13 Croswell, Jack   13 CAJ               2:33.43    2:27.46        
    r:+0.67  35.15      1:12.62 (37.47)
        1:51.04 (38.42)     2:27.46 (36.42)
 14 Gort, Jacob      13 NYAC              2:34.17    2:27.89        
    r:+0.65  34.49      1:11.34 (36.85)
        1:49.59 (38.25)     2:27.89 (38.30)
 15 Reyes, Javier    13 BAD               2:31.31    2:28.07        
    r:+0.66  35.64      1:13.60 (37.96)
        1:51.76 (38.16)     2:28.07 (36.31)
 16 Mihajlovski, Al  13 OAK               2:32.09    2:28.53        
    r:+0.66  35.10      1:13.73 (38.63)
        1:51.66 (37.93)     2:28.53 (36.87)
 17 Chow, Sullivan   13 TORCH             2:32.21    2:28.72        
    r:+0.57  35.31      1:12.55 (37.24)
        1:50.79 (38.24)     2:28.72 (37.93)
 18 Etherington, Ca  13 CPWD              2:32.96    2:30.23        
    r:+0.56  36.02      1:14.26 (38.24)
        1:52.65 (38.39)     2:30.23 (37.58)
 19 Vooro, Max W     13 GHAC              2:32.54    2:31.32        
    r:+0.65  36.98      1:15.31 (38.33)
        1:54.35 (39.04)     2:31.32 (36.97)
 20 Hutton, Cam W    13 SSAT              2:32.10    2:31.53        
    r:+0.66  36.10      1:14.73 (38.63)
        1:54.27 (39.54)     2:31.53 (37.26)
 21 Scheffel, Carte  13 BRANT             2:29.29    2:31.59        
    r:+0.82  36.02      1:14.69 (38.67)
        1:53.52 (38.83)     2:31.59 (38.07)
 22 Selva, Marcus G  13 COBRA             2:30.09    2:31.73        
    r:+0.73  35.28      1:13.07 (37.79)
        1:52.11 (39.04)     2:31.73 (39.62)
 23 Lepage, Keegan   13 NCA               2:32.09    2:32.74        
    r:+0.68  36.53      1:14.94 (38.41)
        1:54.44 (39.50)     2:32.74 (38.30)
 24 Teal, Walker     13 HHAC              2:33.29    2:34.33        
    r:+0.62  34.65      1:14.54 (39.89)
        1:55.32 (40.78)     2:34.33 (39.01)
 -- Buyse, Ciaran    13 LAC               2:33.87   x2:35.78        
    r:+0.76  36.92      1:16.90 (39.98)
        1:56.83 (39.93)     2:35.78 (38.95)
 -- Gursoy, Daniel   13 AAC               2:31.28   x2:36.18        
    r:+0.72  35.45      1:15.53 (40.08)
        1:55.96 (40.43)     2:36.18 (40.22)
 -- Gill, Noah       13 LAC               2:34.40   x2:37.17        
    r:+0.66  36.76      1:16.41 (39.65)
        1:57.44 (41.03)     2:37.17 (39.73)
 -- Culley, Wayde P  13 HHBF              2:33.19   x2:37.19        
    r:+0.68  35.58      1:15.28 (39.70)
        1:56.34 (41.06)     2:37.19 (40.85)
 -- Bradwin, Max     13 GMAC              2:37.58   x2:38.39        
    r:+0.72  37.91      1:18.54 (40.63)
        1:59.49 (40.95)     2:38.39 (38.90)
 -- Debroux, Willia  13 BTSC              2:38.91   x2:38.54        
    r:+0.61  37.86      1:18.99 (41.13)
        1:59.56 (40.57)     2:38.54 (38.98)
 -- Hoalga, Anthony  13 NEW               2:35.75   x2:40.87        
    r:+0.69  36.64      1:16.50 (39.86)
        1:58.61 (42.11)     2:40.87 (42.26)
 -- Ciorogariu, And  13 CW                2:58.06   x2:52.92        
    r:+0.88  40.15      1:24.06 (43.91)
        2:08.79 (44.73)     2:52.92 (44.13)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 64                 
 
  1. Etobicoke Swimming                527   2. North York Aquatic Club         177.5
  3. Oakville Aquatic Club             115   4. Cobra Swim Club                   114
  5. Orcas Swimming of Burlington       95   6. Toronto Swim Club                  88
  7. Ramac Aquatic Club               74.5   8. Burlington Aquatic Devilrays       74
  9. Mallards Swim Team                 73  10. Markham Aquatic Club               65
 11. Garden City Aquatic Club           58  12. Richmond Hill Aquatic Club         57
 13. London Aquatic Club              55.5  14. Club Warriors                    54.5
 15. Ajax Aquatic Club                  50  16. Torch Swimming                     48
 17. Barrie Trojan Swim Club            45  18. Lakeshore Swim Club              39.5
 19. Chatham Y Pool Sharks              39  20. Granite Gators Swim Team           37
 21. Brantford Aquatic Club             33  22. Mississauga Aquatic                32
 22. Golden Horseshoe Aquatic Club      32  24. Swimming Dragons                   29
 25. Windsor Aquatic Club               28  26. Guelph Marlin Aq Club              24
 26. Windsor Essex Swim Team            24  28. Wilmot Aquatic Aces              22.5
 29. Upper Canada Swim Club             21  29. Sudbury Laurentian Swim Club       21
 31. Pickering Swim Club                20  31. J Dolphins Swimming Club           20
 33. Hamilton Aquatic Club              18  33. Scarborough Swim Club              18
 35. Kingston Blue Marlins              16  36. Orangeville Otters Swim Club       15
 36. Nepean Kanata Barracudas           15  36. Milton Marlin Swim Team            15
 39. Cornwall Sea Lions                 14  39. Newmarket Stingrays                14
 41. Greater Ottawa Kingfish SC         13  42. Swim Apex Aquatic Club             12
 43. Muskoka Aquatic Club                9  44. Collingwood Clippers Swim Club      8
 44. Uxbridge Swim Club                  8  46. W. Ross Macdonald Swimming          7
 46. Ottawa Y Olympians                  7  46. Roc Swimming                        7
 49. Crest Swimming                      6  49. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Kapswim                             5  51. Valley East Waves                   5
 51. Belleville Youth Swim Team          5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Clarington Swim Club                3
 57. Ingersoll Speed Sharks              2  57. The Dorado Stars Swim Club          2
 59. Ernestown Barracuda Swim Club       1  59. Swim Ottawa                         1
 59. Killer Whale Swim Team              1