Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 62  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Duong, Kale      12 ESWIM             2:25.37    2:23.47          9  
         r:+0.64            1:09.50 ( )
        1:46.97 (37.47)     2:23.47 (36.50)
  2 Duong, Kaedin    12 ESWIM             2:25.37    2:23.87          7  
         r:+0.64            1:10.48 ( )
        1:47.47 (36.99)     2:23.87 (36.40)
  3 Yang, Paul       12 NYAC              2:27.27    2:26.59          6  
         r:+0.66            1:12.93 ( )
        1:50.17 (37.24)     2:26.59 (36.42)
  4 Bailey, Damien   12 NYAC              2:36.28    2:29.45          5  
  5 Kwinter, Russel  12 ESWIM             2:26.68    2:31.18          4  
         r:+0.75            1:12.84 ( )
        1:52.67 (39.83)     2:31.18 (38.51)
  6 Brock, Holden    12 NYAC              2:39.28    2:33.27          3  
  7 Soloviev, Victo  12 RHAC              2:35.76    2:34.79          2  
         r:+0.65            1:14.50 ( )
        1:54.79 (40.29)     2:34.79 (40.00)
  8 Mann, Brayden    12 WAAC              2:33.42    2:35.99          1  
         r:+0.76            1:16.20 ( )
        1:57.26 (41.06)     2:35.99 (38.73)
  9 Keay, Patrick    12 KBM               2:35.65    2:36.91        
    r:+0.65  36.92      1:17.65 (40.73)
        1:58.38 (40.73)     2:36.91 (38.53)
 10 Lee, Dominic     12 NYAC              2:29.19    2:37.94        
    r:+0.70  37.21      1:17.38 (40.17)
        1:58.59 (41.21)     2:37.94 (39.35)
 11 Brown, Cole      12 NKB               2:36.92    2:38.21        
 12 Gilmore, Alessa  12 GMAC              2:38.69    2:39.31        
 -- Kim, Aiden J     12 TSC               2:43.16   x2:40.31        
    r:+0.71  37.52      1:17.18 (39.66)
        1:58.35 (41.17)     2:40.31 (41.96)
 -- Usher, Gavin M   12 BTSC              2:41.43   x2:40.60        
 -- Ait Mamar, Ryan  12 ROCS              2:37.89   x2:40.83        
 -- Zou, Ethan       12 NYAC              2:38.60   x2:41.08        
 -- Winegar - Tonte  12 OOSC              2:42.94   x2:41.44        
 -- Mitchell, James  12 MUSAC             2:43.86   x2:42.61        
    r:+0.63  37.53      1:18.72 (41.19)
        2:00.71 (41.99)     2:42.61 (41.90)
 -- Abanilla, Aaron  12 COBRA             2:45.62   x2:44.09        
    r:+0.59  37.54      1:18.77 (41.23)
        2:01.12 (42.35)     2:44.09 (42.97)
 -- Shou, Archie Y   12 TSC               2:58.30         DQ        
    r:+0.64  37.79                     
            2:06.01 ( )          DQ (48.89)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 62                 
 
  1. Etobicoke Swimming                515   2. North York Aquatic Club         173.5
  3. Cobra Swim Club                   107   4. Oakville Aquatic Club             106
  5. Orcas Swimming of Burlington       95   6. Toronto Swim Club                  88
  7. Mallards Swim Team                 73   8. Burlington Aquatic Devilrays       67
  9. Markham Aquatic Club               65  10. Ramac Aquatic Club               64.5
 11. Garden City Aquatic Club           58  12. London Aquatic Club              55.5
 13. Club Warriors                    54.5  14. Richmond Hill Aquatic Club         54
 15. Ajax Aquatic Club                  50  16. Torch Swimming                     48
 17. Barrie Trojan Swim Club            44  18. Lakeshore Swim Club              39.5
 19. Chatham Y Pool Sharks              39  20. Brantford Aquatic Club             33
 21. Mississauga Aquatic                32  21. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 23. Granite Gators Swim Team           31  24. Swimming Dragons                   29
 25. Wilmot Aquatic Aces              22.5  26. Windsor Aquatic Club               22
 27. Upper Canada Swim Club             21  27. Sudbury Laurentian Swim Club       21
 29. Windsor Essex Swim Team            20  29. Pickering Swim Club                20
 29. J Dolphins Swimming Club           20  32. Guelph Marlin Aq Club              19
 33. Hamilton Aquatic Club              18  33. Scarborough Swim Club              18
 35. Kingston Blue Marlins              16  36. Orangeville Otters Swim Club       15
 36. Milton Marlin Swim Team            15  36. Nepean Kanata Barracudas           15
 39. Cornwall Sea Lions                 14  39. Newmarket Stingrays                14
 41. Greater Ottawa Kingfish SC         13  42. Swim Apex Aquatic Club             12
 43. Muskoka Aquatic Club                9  44. Uxbridge Swim Club                  8
 44. Collingwood Clippers Swim Club      8  46. W. Ross Macdonald Swimming          7
 46. Roc Swimming                        7  46. Ottawa Y Olympians                  7
 49. Crest Swimming                      6  49. Arnprior Bluefish Swim Club         6
 51. Kapswim                             5  51. Valley East Waves                   5
 51. Belleville Youth Swim Team          5  54. Petawawa Predators                  4
 54. Sault Surge Aquatic Team            4  56. Clarington Swim Club                3
 57. The Dorado Stars Swim Club          2  57. Ingersoll Speed Sharks              2
 59. Ernestown Barracuda Swim Club       1  59. Swim Ottawa                         1
 59. Killer Whale Swim Team              1