Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:35 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 53  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Nguyen, Rachel   12 ESWIM             2:29.13    2:30.38          9  
    r:+0.71  33.44      1:11.24 (37.80)
        1:50.05 (38.81)     2:30.38 (40.33)
  2 Matteis, Kaidan  12 CYPS              2:44.55    2:32.28          7  
    r:+0.71  33.55      1:12.53 (38.98)
        1:52.50 (39.97)     2:32.28 (39.78)
  3 Cos, Isabelle L  12 TORCH             2:48.95    2:39.23          6  
             36.19      1:17.82 (41.63)
        2:01.61 (43.79)     2:39.23 (37.62)
  4 Stein-Blumberg,  12 TSC               2:41.33    2:41.25          5  
    r:+0.60  33.77      1:12.92 (39.15)
        1:55.22 (42.30)     2:41.25 (46.03)
  5 Nicols, Jasmine  12 MSSAC             2:49.29    2:41.50          4  
    r:+0.71  35.32      1:16.53 (41.21)
        1:59.17 (42.64)     2:41.50 (42.33)
  6 Schultz, Anwyn   12 GCAC              2:53.34    2:41.82          3  
    r:+0.73  33.75      1:15.06 (41.31)
        1:59.73 (44.67)     2:41.82 (42.09)
  7 Mitchell, Piper  12 CCSC              2:41.71    2:42.08          2  
    r:+0.66  36.31      1:18.78 (42.47)
        2:01.11 (42.33)     2:42.08 (40.97)
  8 Moffitt, Emma    12 NKB               2:48.17    2:42.53          1  
    r:+0.65  36.09      1:17.10 (41.01)
        2:00.80 (43.70)     2:42.53 (41.73)
  9 O'Leary, Niamh   12 LAC               2:43.14    2:43.30        
    r:+0.59  33.90      1:13.75 (39.85)
        1:57.58 (43.83)     2:43.30 (45.72)
 10 Fudge, Rylee     12 OOSC              2:47.57    2:43.84        
    r:+0.73  36.40      1:19.13 (42.73)
        2:01.60 (42.47)     2:43.84 (42.24)
 11 Er, Melissa      12 BORC              2:43.65    2:45.07        
    r:+0.71  37.15      1:20.19 (43.04)
        2:04.15 (43.96)     2:45.07 (40.92)
 12 Christie, Clair  12 GGST              2:46.20    2:45.81        
    r:+0.80  35.37      1:16.08 (40.71)
        2:00.56 (44.48)     2:45.81 (45.25)
 13 Marshall, Isabe  12 BAD               2:50.75    2:46.28        
    r:+0.79  36.57      1:17.93 (41.36)
        2:01.98 (44.05)     2:46.28 (44.30)
 14 Longtin, Aurora  12 UCRO              2:46.30    2:48.34        
    r:+0.88  36.10      1:16.86 (40.76)
        2:01.14 (44.28)     2:48.34 (47.20)
 15 McKinstry, Kati  12 TSC               2:57.37    2:50.08        
    r:+0.67  36.43      1:20.29 (43.86)
        2:05.11 (44.82)     2:50.08 (44.97)
 16 Galbraith, Hayl  12 GO                2:44.32    2:51.11        
    r:+0.68  37.02      1:19.96 (42.94)
        2:06.78 (46.82)     2:51.11 (44.33)
 17 Giust, Alexandr  12 NYAC              2:52.70    2:51.49        
    r:+0.88  37.96      1:21.56 (43.60)
        2:06.09 (44.53)     2:51.49 (45.40)
 18 Cescon, Emily I  12 TSC               2:53.20    2:52.11        
             38.53      1:22.51 (43.98)
        2:07.85 (45.34)     2:52.11 (44.26)
 19 Matthews, Lily   12 GGST              2:52.58    2:52.16        
             37.05      1:20.10 (43.05)
        2:06.95 (46.85)     2:52.16 (45.21)
 -- Chrysler, Morga  12 GHAC              2:52.50   x2:53.49        
    r:+0.63  37.78      1:20.23 (42.45)
        2:06.14 (45.91)     2:53.49 (47.35)
 -- Zigomanis, Demi  12 TORCH             2:51.68   x2:53.53        
    r:+0.69  35.40      1:19.65 (44.25)
        2:07.54 (47.89)     2:53.53 (45.99)
 -- Lising, Maya     12 TSC               2:51.81   x2:55.48        
    r:+0.60  37.36      1:21.65 (44.29)
        2:09.06 (47.41)     2:55.48 (46.42)
 -- Garside, Samant  12 TRENT             2:57.58   x2:57.52        
    r:+0.61  37.52      1:22.93 (45.41)
        2:10.28 (47.35)     2:57.52 (47.24)
 -- Boscariol, Soph  12 MAC               3:23.16   x3:01.56        
    r:+0.61  39.42      1:23.91 (44.49)
        2:13.57 (49.66)     3:01.56 (47.99)
 -- Zhang, Karen     12 MST~              2:51.25   x3:03.87        
    r:+0.78  37.36      1:22.19 (44.83)
        2:12.47 (50.28)     3:03.87 (51.40)
 -- Gordon, Kate M   12 UCRO              3:09.64   x3:06.57        
             37.65      1:23.60 (45.95)
        2:14.78 (51.18)     3:06.57 (51.79)
 -- MacLeod, Grace   12 GO                2:52.62         DQ        
    r:+0.75  36.71      1:19.76 (43.05)
        2:05.11 (45.35)          DQ (45.10)
 -- Moran, Jessica   12 ESWIM             3:10.91         DQ        
    r:+0.65  37.37      1:24.60 (47.23)
        2:15.58 (50.98)          DQ (47.97)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 53                 
 
  1. Etobicoke Swimming                410   2. North York Aquatic Club         146.5
  3. Oakville Aquatic Club             103   4. Toronto Swim Club                  88
  5. Cobra Swim Club                    87   6. Orcas Swimming of Burlington       74
  7. Mallards Swim Team                 68   8. Burlington Aquatic Devilrays       61
  9. Garden City Aquatic Club           58  10. Club Warriors                    54.5
 11. Markham Aquatic Club               52  12. London Aquatic Club                50
 13. Ramac Aquatic Club               48.5  14. Richmond Hill Aquatic Club         46
 15. Torch Swimming                     43  16. Ajax Aquatic Club                  41
 17. Barrie Trojan Swim Club            40  18. Chatham Y Pool Sharks              39
 19. Golden Horseshoe Aquatic Club      32  19. Mississauga Aquatic                32
 21. Lakeshore Swim Club              27.5  22. Brantford Aquatic Club             27
 23. Granite Gators Swim Team           26  24. Windsor Aquatic Club               22
 24. Swimming Dragons                   22  26. Upper Canada Swim Club             21
 27. J Dolphins Swimming Club           19  28. Wilmot Aquatic Aces                18
 28. Windsor Essex Swim Team            18  30. Nepean Kanata Barracudas           15
 30. Kingston Blue Marlins              15  30. Orangeville Otters Swim Club       15
 30. Sudbury Laurentian Swim Club       15  30. Guelph Marlin Aq Club              15
 35. Newmarket Stingrays                14  35. Pickering Swim Club                14
 35. Hamilton Aquatic Club              14  38. Scarborough Swim Club              13
 38. Greater Ottawa Kingfish SC         13  40. Swim Apex Aquatic Club             12
 40. Cornwall Sea Lions                 12  42. Milton Marlin Swim Team             9
 43. Uxbridge Swim Club                  8  43. Collingwood Clippers Swim Club      8
 45. W. Ross Macdonald Swimming          7  45. Ottawa Y Olympians                  7
 47. Arnprior Bluefish Swim Club         6  47. Crest Swimming                      6
 49. Belleville Youth Swim Team          5  49. Muskoka Aquatic Club                5
 51. Kapswim                             4  51. Sault Surge Aquatic Team            4
 51. Petawawa Predators                  4  54. Clarington Swim Club                3
 55. The Dorado Stars Swim Club          2  55. Ingersoll Speed Sharks              2
 55. Roc Swimming                        2  58. Swim Ottawa                         1
 58. Valley East Waves                   1  58. Killer Whale Swim Team              1
 58. Ernestown Barracuda Swim Club       1