Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 48  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Blackwell, Matt  10 OOSC              1:20.60    1:16.49          9  
             36.46      1:16.49 (40.03)
  2 Ta, Edmund        9 JDSS              1:18.54    1:16.52          7  
             36.19      1:16.52 (40.33)
  3 Jacobs, Colin A  10 NYAC              1:19.74    1:17.29          6  
    r:+0.56  36.73      1:17.29 (40.56)
  4 Wang, Matthew J  10 MST~              1:21.97    1:19.27          5  
    r:+0.86  37.34      1:19.27 (41.93)
  5 Cescon, Ben D    10 TSC               1:20.71    1:20.97          4  
    r:+0.52  38.17      1:20.97 (42.80)
  6 Rapoport, Eric   10 RAMAC             1:33.08    1:22.11          3  
    r:+0.80  38.32      1:22.11 (43.79)
  7 Gomez, Leonardo  10 RHAC              1:29.44    1:22.34          2  
    r:+0.52  38.27      1:22.34 (44.07)
  8 Wei, Harry       10 WEST              1:27.50    1:23.88          1  
             39.55      1:23.88 (44.33)
  9 Jian, Alex       10 MST~              1:27.75    1:24.09        
    r:+0.62  39.57      1:24.09 (44.52)
 10 Baas, Owen       10 CT33              1:26.86    1:24.83        
             40.39      1:24.83 (44.44)
 11 Skavinski, Nich  10 ESWIM             1:32.17    1:25.31        
             40.64      1:25.31 (44.67)
 12 Wang, Adam       10 OAK               1:26.87    1:26.07        
    r:+0.75  37.43      1:26.07 (48.64)
 13 Liu, Eric Yee M  10 MST~              1:33.82    1:27.44        
    r:+0.62  41.12      1:27.44 (46.32)
 14 Dinaj, Tie       10 TSC               1:32.55    1:28.55        
    r:+0.71  40.53      1:28.55 (48.02)
 15 Lee, Alex Seokh  10 OAK               1:32.73    1:28.61        
    r:+0.71  42.33      1:28.61 (46.28)
 16 You, Gavin       10 OAK               1:29.49    1:29.28        
    r:+0.62  41.38      1:29.28 (47.90)
 17 Suchak, Aryan    10 AAC               1:32.23    1:30.51        
             41.74      1:30.51 (48.77)
 18 Tong, Aidan      10 MST~              1:31.94    1:31.31        
             41.44      1:31.31 (49.87)
 19 Roczniak, Johan  10 SWOTT             1:30.29    1:31.92        
    r:+0.49  41.82      1:31.92 (50.10)
 20 Fitzgerald, Qui  10 NKB               1:30.21    1:32.11        
    r:+0.60  42.46      1:32.11 (49.65)
 21 Malcolm, Evan    10 GGST              1:25.83    1:32.21        
    r:+0.63  41.10      1:32.21 (51.11)
 22 Look-Hong, Xavi  10 LAC               1:31.29    1:32.62        
             42.78      1:32.62 (49.84)
 23 Petrascu, Lucas   9 RAMAC             1:40.25    1:32.70        
             43.23      1:32.70 (49.47)
 24 Buzer, Eyal      10 MST~              1:39.63    1:32.80        
             43.65      1:32.80 (49.15)
 25 Davidson, Lucas  10 ROC               1:39.25    1:33.15        
    r:+0.62  43.43      1:33.15 (49.72)
 26 Zhang, Leo       10 NYAC              1:33.45    1:33.83        
             42.58      1:33.83 (51.25)
 27 Wright, Dalton   10 PICK              1:34.10    1:34.36        
    r:+0.64  42.42      1:34.36 (51.94)
 28 Lackovic, Nikol   9 WEST              1:35.02    1:35.28        
             45.34      1:35.28 (49.94)
 -- Mansoor, Mark     9 BAD               1:32.91   x1:36.59        
 -- Yao, Felix       10 ESWIM             1:31.67   x1:36.74        
    r:+0.42  42.35      1:36.74 (54.39)
 -- Layton-Matthews  10 KBM               1:33.56   x1:36.81        
    r:+0.73  42.85      1:36.81 (53.96)
 -- Florea, Alexand   9 MSSAC             1:34.75   x1:37.33        
    r:+0.62  46.46      1:37.33 (50.87)
 -- Vinizki, Zac     10 NYAC              1:34.27   x1:38.05        
             42.70      1:38.05 (55.35)
 -- Sasseville-PSPI  10 CYPS/A,12,+       1:33.66   x1:41.23        
    r:+0.59  46.91      1:41.23 (54.32)
 -- Mendoza Ochoa,   10 TSC               1:31.63         DQ        
    r:+0.54  42.11           DQ (48.92)
 -- Nguyen, Christo  10 ESWIM             1:34.17         DQ        
    r:+0.63  42.55           DQ (46.94)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 48                 
 
  1. Etobicoke Swimming                389   2. North York Aquatic Club         133.5
  3. Oakville Aquatic Club              87   4. Cobra Swim Club                    80
  5. Orcas Swimming of Burlington       74   6. Toronto Swim Club                  69
  7. Burlington Aquatic Devilrays       61   8. Mallards Swim Team                 60
  9. Markham Aquatic Club               52  10. Ramac Aquatic Club               48.5
 11. Club Warriors                    46.5  12. Richmond Hill Aquatic Club         46
 12. London Aquatic Club                46  12. Garden City Aquatic Club           46
 15. Ajax Aquatic Club                  41  16. Torch Swimming                     37
 17. Barrie Trojan Swim Club            36  18. Golden Horseshoe Aquatic Club      32
 19. Lakeshore Swim Club              27.5  20. Granite Gators Swim Team           25
 20. Chatham Y Pool Sharks              25  22. Mississauga Aquatic                24
 23. Swimming Dragons                   22  24. Windsor Aquatic Club               19
 24. J Dolphins Swimming Club           19  26. Brantford Aquatic Club             18
 26. Windsor Essex Swim Team            18  26. Wilmot Aquatic Aces                18
 29. Orangeville Otters Swim Club       15  29. Kingston Blue Marlins              15
 29. Sudbury Laurentian Swim Club       15  32. Nepean Kanata Barracudas           14
 32. Pickering Swim Club                14  32. Hamilton Aquatic Club              14
 35. Upper Canada Swim Club             13  35. Scarborough Swim Club              13
 35. Greater Ottawa Kingfish SC         13  38. Swim Apex Aquatic Club             12
 38. Cornwall Sea Lions                 12  38. Guelph Marlin Aq Club              12
 41. Milton Marlin Swim Team             9  42. Newmarket Stingrays                 8
 42. Uxbridge Swim Club                  8  44. Ottawa Y Olympians                  7
 44. W. Ross Macdonald Swimming          7  46. Collingwood Clippers Swim Club      6
 46. Crest Swimming                      6  48. Muskoka Aquatic Club                5
 49. Kapswim                             4  49. Petawawa Predators                  4
 49. Sault Surge Aquatic Team            4  52. Clarington Swim Club                3
 53. Roc Swimming                        2  53. The Dorado Stars Swim Club          2
 53. Ingersoll Speed Sharks              2  56. Swim Ottawa                         1
 56. Valley East Waves                   1  56. Ernestown Barracuda Swim Club       1