Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 43  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Tigert, Leah L   10 TSC               2:31.55    2:27.73          9  
    r:+0.79  33.61      1:12.15 (38.54)
        1:51.22 (39.07)     2:27.73 (36.51)
  2 Kryger, Madison  10 GCAC              2:33.39    2:29.88          7  
    r:+0.80  35.09      1:12.81 (37.72)
        1:51.67 (38.86)     2:29.88 (38.21)
  3 Rogers, Olive    10 ESWIM             2:31.41    2:33.50          6  
    r:+0.86  35.29      1:14.17 (38.88)
        1:54.40 (40.23)     2:33.50 (39.10)
  4 Miksa, Adele     10 NYAC              2:43.65    2:34.63          5  
    r:+0.82  34.73      1:14.86 (40.13)
        1:55.80 (40.94)     2:34.63 (38.83)
  5 Opara, Adaora I  10 TORCH             2:39.94    2:34.94          4  
    r:+0.48  35.33      1:14.49 (39.16)
        1:54.89 (40.40)     2:34.94 (40.05)
  6 Turton-Sugden,   10 OAK               2:43.94    2:35.86          3  
    r:+0.75  36.40      1:17.14 (40.74)
        1:58.08 (40.94)     2:35.86 (37.78)
  7 Li, Janelle      10 OYO               2:42.43    2:38.61          2  
    r:+0.87  38.38      1:18.71 (40.33)
        1:59.20 (40.49)     2:38.61 (39.41)
  8 Robichaud, Amel  10 ESWIM             2:44.84    2:40.18          1  
    r:+0.73  37.16      1:18.78 (41.62)
        2:01.16 (42.38)     2:40.18 (39.02)
  9 Charapova, Kira   9 GO                2:39.41    2:40.60        
    r:+0.78  36.15      1:17.00 (40.85)
        1:59.53 (42.53)     2:40.60 (41.07)
 10 Grossi, Bianca   10 LLST              2:44.06    2:41.03        
    r:+0.72  37.03      1:18.49 (41.46)
        2:00.93 (42.44)     2:41.03 (40.10)
 11 Chung, Emma R    10 SCAR              2:44.91    2:41.04        
    r:+0.66  37.27      1:17.92 (40.65)
        2:00.11 (42.19)     2:41.04 (40.93)
 12 Etrue, Leigh     10 JDSS              2:41.66    2:41.09        
    r:+0.72  37.02      1:19.42 (42.40)
        2:02.29 (42.87)     2:41.09 (38.80)
 13 Tomic, Mia       10 WAAC              2:43.63    2:44.64        
    r:+0.82  37.48      1:20.60 (43.12)
        2:03.40 (42.80)     2:44.64 (41.24)
 14 Ironside, Sophi  10 MSSAC             2:43.93    2:44.77        
    r:+0.71  38.95      1:22.10 (43.15)
        2:05.59 (43.49)     2:44.77 (39.18)
 15 Camps, Ava       10 TSC               2:43.71    2:45.27        
    r:+0.65  37.03      1:20.07 (43.04)
        2:03.57 (43.50)     2:45.27 (41.70)
 16 Soulliere, Soph  10 WEST              2:49.11    2:45.48        
    r:+0.97  38.27      1:21.33 (43.06)
        2:04.68 (43.35)     2:45.48 (40.80)
 -- Pitts, Payton J   9 KBM               2:47.75   x2:46.08        
    r:+0.71  38.01      1:20.26 (42.25)
        2:03.78 (43.52)     2:46.08 (42.30)
 -- Anderson, Charl  10 SWOTT             2:42.31   x2:49.81        
    r:+0.97  38.51      1:21.85 (43.34)
        2:07.25 (45.40)     2:49.81 (42.56)
 -- Lawrence, Aliss  10 ESWIM             2:44.12   x2:49.92        
    r:+0.97  38.03      1:21.90 (43.87)
        2:07.07 (45.17)     2:49.92 (42.85)
 -- Hasiuk, Juliann  10 MST~              3:16.33   x2:50.21        
    r:+0.98  38.89      1:23.54 (44.65)
        2:08.74 (45.20)     2:50.21 (41.47)
 -- Russell, Caitly  10 NEW               2:57.80   x2:51.43        
    r:+0.81  39.07      1:24.15 (45.08)
        2:10.05 (45.90)     2:51.43 (41.38)
 -- Blake, Noemi V   10 BTSC              3:02.88   x2:52.41        
    r:+0.82  40.15      1:24.53 (44.38)
        2:09.81 (45.28)     2:52.41 (42.60)
 -- Coome, Whitney   10 LAC               2:58.65   x2:56.19        
    r:+0.75  41.59      1:27.49 (45.90)
        2:13.27 (45.78)     2:56.19 (42.92)
 -- Harrison, Ella    9 TSC               3:03.04   x2:56.70        
    r:+0.75  41.40      1:27.98 (46.58)
        2:14.42 (46.44)     2:56.70 (42.28)
 -- Reed, Auralie D  10 COBRA             3:08.81   x3:10.13        
    r:+0.75  41.26      1:31.26 (50.00)
        2:21.25 (49.99)     3:10.13 (48.88)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 43                 
 
  1. Etobicoke Swimming                360   2. North York Aquatic Club         102.5
  3. Cobra Swim Club                    80   4. Oakville Aquatic Club              75
  5. Orcas Swimming of Burlington       67   6. Toronto Swim Club                  56
  7. Burlington Aquatic Devilrays       55   8. Mallards Swim Team                 54
  9. Markham Aquatic Club               48  10. Garden City Aquatic Club           46
 10. London Aquatic Club                46  12. Ramac Aquatic Club               45.5
 13. Ajax Aquatic Club                  41  14. Club Warriors                    39.5
 15. Barrie Trojan Swim Club            36  16. Richmond Hill Aquatic Club         35
 17. Torch Swimming                     31  18. Lakeshore Swim Club              27.5
 19. Golden Horseshoe Aquatic Club      23  19. Chatham Y Pool Sharks              23
 21. Swimming Dragons                   22  22. Mississauga Aquatic                20
 23. Wilmot Aquatic Aces                18  23. Brantford Aquatic Club             18
 25. Granite Gators Swim Team           17  25. Windsor Essex Swim Team            17
 27. Windsor Aquatic Club               15  27. Kingston Blue Marlins              15
 27. Sudbury Laurentian Swim Club       15  30. Hamilton Aquatic Club              14
 30. Nepean Kanata Barracudas           14  30. Pickering Swim Club                14
 33. Scarborough Swim Club              13  33. Greater Ottawa Kingfish SC         13
 33. Upper Canada Swim Club             13  36. Guelph Marlin Aq Club              12
 36. Cornwall Sea Lions                 12  38. Swim Apex Aquatic Club             11
 39. J Dolphins Swimming Club            9  39. Milton Marlin Swim Team             9
 41. Uxbridge Swim Club                  8  42. W. Ross Macdonald Swimming          7
 42. Ottawa Y Olympians                  7  44. Newmarket Stingrays                 6
 44. Crest Swimming                      6  44. Collingwood Clippers Swim Club      6
 44. Orangeville Otters Swim Club        6  48. Muskoka Aquatic Club                5
 49. Kapswim                             4  49. Petawawa Predators                  4
 49. Sault Surge Aquatic Team            4  52. Clarington Swim Club                3
 53. The Dorado Stars Swim Club          2  53. Roc Swimming                        2
 53. Ingersoll Speed Sharks              2  56. Swim Ottawa                         1
 56. Valley East Waves                   1  56. Ernestown Barracuda Swim Club       1