Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 35  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Kryger, Madison  10 GCAC              1:18.17    1:15.32          9  
    r:+0.72  36.93      1:15.32 (38.39)
  2 Rogers, Olive    10 ESWIM             1:17.84    1:15.92          7  
    r:+0.83  37.63      1:15.92 (38.29)
  3 Du, Shu Tong     10 RHAC              1:20.36    1:17.53          6  
    r:+0.67  37.90      1:17.53 (39.63)
  4 Tigert, Leah L   10 TSC               1:20.21    1:18.13          5  
    r:+0.72  38.03      1:18.13 (40.10)
  5 Turton-Sugden,   10 OAK               1:24.28    1:18.49          4  
    r:+0.74  39.12      1:18.49 (39.37)
  6 Soulliere, Soph  10 WEST              1:25.10    1:19.74          3  
    r:+0.79  38.97      1:19.74 (40.77)
  7 Edgar, Victoria  10 OAK               1:22.90    1:21.00          2  
    r:+0.69  40.07      1:21.00 (40.93)
  8 Miksa, Adele     10 NYAC              1:23.27    1:21.03          1  
    r:+0.75  39.49      1:21.03 (41.54)
  9 Pobol, Emma      10 ESWIM             1:19.59    1:21.32        
    r:+0.72  40.32      1:21.32 (41.00)
 10 Lawrence, Aliss  10 ESWIM             1:26.17    1:21.98        
    r:+0.69  40.56      1:21.98 (41.42)
 11 Hasiuk, Juliann  10 MST~              1:25.25    1:22.22        
    r:+0.71  39.45      1:22.22 (42.77)
 12 Hollo, Annika    10 GO                1:22.14    1:22.26        
    r:+0.64  40.23      1:22.26 (42.03)
 13 Marcovitz, Ava   10 TSC               1:26.16    1:23.81        
    r:+0.79  41.18      1:23.81 (42.63)
 14 Tomic, Mia       10 WAAC              1:26.12    1:24.27        
    r:+0.82  41.37      1:24.27 (42.90)
 15 Chong, Erica     10 RHSD              1:25.90    1:24.55        
    r:+0.67  41.68      1:24.55 (42.87)
 16 Ho, Tiyana K     10 TORCH             1:25.12    1:24.63        
    r:+0.61  41.59      1:24.63 (43.04)
 17 Barnes, Maddie   10 TSC               1:23.54    1:24.92        
    r:+0.98  40.87      1:24.92 (44.05)
 18 Ironside, Sophi  10 MSSAC             1:24.88    1:25.00        
    r:+0.56  41.81      1:25.00 (43.19)
 19 Cooke, Keira     10 BAD               1:26.13    1:25.50        
         r:+0.61                       
 -- Wray, Maryn      10 USC               1:32.12   x1:26.64        
    r:+0.64  42.18      1:26.64 (44.46)
 -- Power, Safia     10 AAC               1:25.64   x1:27.26        
    r:+0.62  41.87      1:27.26 (45.39)
 -- Kenny, Cassandr  10 BAD               1:25.40   x1:27.87        
         r:+0.69                       
 -- Harrison, Ella    9 TSC               1:30.64   x1:28.71        
    r:+0.85  44.44      1:28.71 (44.27)
 -- Reed, Auralie D  10 COBRA             1:30.29   x1:32.54        
    r:+0.68  44.19      1:32.54 (48.35)
 -- Simic, Danica    10 WEST              1:23.14         DQ        
    r:+0.73  41.05           DQ (44.58)
 -- Cameron, Paige   10 NYAC              1:30.13         DQ        
    r:+0.63  42.81           DQ (45.39)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 35                 
 
  1. Etobicoke Swimming                328   2. Oakville Aquatic Club              66
  2. Cobra Swim Club                    66   4. North York Aquatic Club          64.5
  5. Orcas Swimming of Burlington       61   6. Burlington Aquatic Devilrays       50
  7. Ramac Aquatic Club               44.5   8. Ajax Aquatic Club                  41
  9. Markham Aquatic Club               39   9. Toronto Swim Club                  39
 11. Garden City Aquatic Club           38  12. London Aquatic Club                36
 13. Club Warriors                    33.5  14. Lakeshore Swim Club              27.5
 15. Torch Swimming                     27  15. Richmond Hill Aquatic Club         27
 17. Mallards Swim Team                 24  18. Chatham Y Pool Sharks              23
 19. Swimming Dragons                   22  20. Mississauga Aquatic                20
 20. Barrie Trojan Swim Club            20  22. Granite Gators Swim Team           17
 23. Sudbury Laurentian Swim Club       15  23. Windsor Aquatic Club               15
 25. Pickering Swim Club                14  26. Kingston Blue Marlins              13
 26. Brantford Aquatic Club             13  26. Upper Canada Swim Club             13
 26. Windsor Essex Swim Team            13  30. Cornwall Sea Lions                 12
 30. Guelph Marlin Aq Club              12  32. Wilmot Aquatic Aces                11
 33. Scarborough Swim Club              10  33. Golden Horseshoe Aquatic Club      10
 33. Hamilton Aquatic Club              10  36. Milton Marlin Swim Team             9
 37. Swim Apex Aquatic Club              8  37. Uxbridge Swim Club                  8
 39. Collingwood Clippers Swim Club      6  39. Orangeville Otters Swim Club        6
 39. Crest Swimming                      6  42. Greater Ottawa Kingfish SC          5
 42. Muskoka Aquatic Club                5  42. Ottawa Y Olympians                  5
 42. Nepean Kanata Barracudas            5  46. Kapswim                             4
 46. Newmarket Stingrays                 4  48. Clarington Swim Club                3
 49. The Dorado Stars Swim Club          2  49. Ingersoll Speed Sharks              2
 49. W. Ross Macdonald Swimming          2  49. Roc Swimming                        2
 49. J Dolphins Swimming Club            2  54. Ernestown Barracuda Swim Club       1
 54. Valley East Waves                   1