Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 34  Boys 11 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Chari, Vik       11 OAK               5:40.20    5:32.00          9  
    r:+0.75  36.38      1:18.70 (42.32)
        2:00.97 (42.27)     2:42.48 (41.51)
        3:29.63 (47.15)     4:18.34 (48.71)
        4:55.46 (37.12)     5:32.00 (36.54)
  2 Hibbert, Samuel  11 GGST              6:11.18    5:46.86          7  
    r:+0.64  36.94                     
            2:03.73 ( )     2:49.17 (45.44)
        3:38.44 (49.27)     4:30.40 (51.96)
        5:10.02 (39.62)     5:46.86 (36.84)
  3 Gallacher, Jona  11 UCRO              6:06.01    5:52.73          6  
    r:+0.47  39.28      1:21.33 (42.05)
        2:04.87 (43.54)     2:49.41 (44.54)
        3:43.58 (54.17)     4:35.32 (51.74)
        5:14.56 (39.24)     5:52.73 (38.17)
  4 Ball, Ryan       11 LAC               6:08.11    5:53.75          5  
    r:+0.66  38.84      1:24.51 (45.67)
        2:08.89 (44.38)     2:52.42 (43.53)
        3:44.68 (52.26)     4:37.28 (52.60)
        5:16.05 (38.77)     5:53.75 (37.70)
  5 Lee, Yuto        11 NKB               6:15.84    5:54.30          4  
    r:+0.66  38.51      1:26.39 (47.88)
        2:11.73 (45.34)     2:57.36 (45.63)
        3:46.40 (49.04)     4:36.18 (49.78)
        5:15.09 (38.91)     5:54.30 (39.21)
  6 Schinkelshoek,   11 CYPS              5:53.48    5:56.49          3  
    r:+0.77  39.20      1:25.87 (46.67)
        2:09.38 (43.51)     2:51.93 (42.55)
        3:45.65 (53.72)     4:39.04 (53.39)
        5:18.52 (39.48)     5:56.49 (37.97)
  7 Campbell, Trevo  11 ROC               6:10.69    6:01.86          2  
             38.61                     
            2:13.02 ( )     3:01.61 (48.59)
        3:51.05 (49.44)     4:43.02 (51.97)
        5:22.37 (39.35)     6:01.86 (39.49)
  8 Matteis, Noah    11 CYPS              6:20.22    6:02.33          1  
             38.52      1:23.62 (45.10)
        2:08.81 (45.19)     2:52.47 (43.66)
        3:48.26 (55.79)     4:45.27 (57.01)
        5:23.82 (38.55)     6:02.33 (38.51)
  9 Walker, Raine    11 NEW               6:18.16    6:02.64        
             38.21      1:23.73 (45.52)
        2:11.16 (47.43)     2:57.38 (46.22)
        3:48.42 (51.04)     4:40.12 (51.70)
        5:21.43 (41.31)     6:02.64 (41.21)
 10 Reid, Camden     11 OSHAC             6:09.15    6:05.08        
    r:+0.52  37.93      1:24.08 (46.15)
        2:10.47 (46.39)     2:57.27 (46.80)
        3:51.67 (54.40)     4:45.14 (53.47)
        5:26.43 (41.29)     6:05.08 (38.65)
 11 Carswell, Riley  11 WEST              6:18.61    6:05.43        
    r:+0.68  39.99      1:28.12 (48.13)
        2:13.80 (45.68)     3:00.25 (46.45)
        3:53.55 (53.30)     4:46.20 (52.65)
        5:26.82 (40.62)     6:05.43 (38.61)
 12 Farrow, Malachi  11 BLEN              6:17.56    6:05.77        
    r:+0.69  39.72      1:28.97 (49.25)
        2:14.02 (45.05)     2:58.99 (44.97)
        3:51.32 (52.33)     4:44.99 (53.67)
        5:27.83 (42.84)     6:05.77 (37.94)
 13 Brent, Liam      11 GGST              6:23.33    6:06.16        
             41.33      1:34.73 (53.40)
        2:20.13 (45.40)     3:04.57 (44.44)
        3:56.17 (51.60)     4:49.08 (52.91)
        5:28.17 (39.09)     6:06.16 (37.99)
 14 Haas, Ethan Z    11 SSAT              6:07.44    6:07.23        
    r:+0.57  39.36      1:28.73 (49.37)
        2:16.70 (47.97)     3:04.01 (47.31)
        3:53.49 (49.48)     4:44.69 (51.20)
        5:27.07 (42.38)     6:07.23 (40.16)
 15 Campbell, Silas  11 WAAC              6:17.21    6:08.00        
    r:+0.79  38.12      1:24.11 (45.99)
        2:10.93 (46.82)     2:54.80 (43.87)
        3:49.60 (54.80)     4:45.84 (56.24)
        5:27.88 (42.04)     6:08.00 (40.12)
 16 Nolan, Declan M  11 MS                6:16.45    6:08.51        
             42.52      1:29.78 (47.26)
        2:17.45 (47.67)     3:05.62 (48.17)
        3:55.83 (50.21)     4:47.65 (51.82)
        5:29.25 (41.60)     6:08.51 (39.26)
 17 Maile, Sean      11 CAJ               6:28.61    6:10.21        
    r:+0.52  38.68      1:25.66 (46.98)
        2:13.61 (47.95)     3:02.04 (48.43)
        3:55.62 (53.58)     4:50.68 (55.06)
        5:30.84 (40.16)     6:10.21 (39.37)
 18 Zhang, Tyler     11 RHAC              6:27.75    6:11.38        
             40.60      1:30.40 (49.80)
        2:19.40 (49.00)     3:07.40 (48.00)
        3:57.22 (49.82)     4:47.65 (50.43)
        5:30.37 (42.72)     6:11.38 (41.01)
 19 Schaepper, Jord  11 ABSC              6:20.57    6:13.61        
    r:+0.71  36.58      1:25.04 (48.46)
        2:11.35 (46.31)     2:56.73 (45.38)
        3:52.83 (56.10)     4:50.69 (57.86)
        5:32.41 (41.72)     6:13.61 (41.20)
 20 Medd, Braeden I  11 KBM               6:13.83    6:17.17        
    r:+0.63  38.63      1:26.76 (48.13)
        2:14.40 (47.64)     3:00.97 (46.57)
        3:56.04 (55.07)     4:50.82 (54.78)
        5:34.71 (43.89)     6:17.17 (42.46)
 21 Morrissey, Came  11 CW                6:28.52    6:18.15        
    r:+0.72  40.31      1:32.36 (52.05)
        2:21.38 (49.02)     3:12.09 (50.71)
        4:02.24 (50.15)     4:55.47 (53.23)
        5:37.41 (41.94)     6:18.15 (40.74)
 22 Armstrong, Andr  11 GMAC              6:18.78    6:20.15        
    r:+0.65  41.97      1:34.26 (52.29)
        2:23.20 (48.94)     3:11.89 (48.69)
        4:05.15 (53.26)     5:01.45 (56.30)
        5:41.14 (39.69)     6:20.15 (39.01)
 23 Flint, Benjamin  11 VAC               6:25.29    6:20.94        
    r:+0.90  43.24      1:31.55 (48.31)
        2:20.79 (49.24)     3:08.96 (48.17)
        4:01.82 (52.86)     4:57.00 (55.18)
        5:40.13 (43.13)     6:20.94 (40.81)
 24 Poeluev, Simon   11 WAAC              6:11.37    6:21.54        
             40.87      1:29.17 (48.30)
        2:15.44 (46.27)     3:00.35 (44.91)
        3:58.65 (58.30)     4:57.84 (59.19)
        5:40.85 (43.01)     6:21.54 (40.69)
 25 McInerney, Will  11 ESWIM             6:24.84    6:24.11        
    r:+0.77  41.72      1:28.04 (46.32)
        2:17.97 (49.93)     3:06.39 (48.42)
        4:01.97 (55.58)     4:58.57 (56.60)
        5:42.25 (43.68)     6:24.11 (41.86)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 34                 
 
  1. Etobicoke Swimming                321   2. Cobra Swim Club                    66
  3. North York Aquatic Club          63.5   4. Orcas Swimming of Burlington       61
  5. Oakville Aquatic Club              60   6. Burlington Aquatic Devilrays       50
  7. Ramac Aquatic Club               44.5   8. Ajax Aquatic Club                  41
  9. Markham Aquatic Club               39  10. London Aquatic Club                36
 11. Toronto Swim Club                  34  12. Club Warriors                    33.5
 13. Garden City Aquatic Club           29  14. Lakeshore Swim Club              27.5
 15. Torch Swimming                     27  16. Mallards Swim Team                 24
 17. Chatham Y Pool Sharks              23  18. Swimming Dragons                   22
 19. Richmond Hill Aquatic Club         21  20. Mississauga Aquatic                20
 20. Barrie Trojan Swim Club            20  22. Granite Gators Swim Team           17
 23. Windsor Aquatic Club               15  23. Sudbury Laurentian Swim Club       15
 25. Pickering Swim Club                14  26. Upper Canada Swim Club             13
 26. Brantford Aquatic Club             13  26. Kingston Blue Marlins              13
 29. Guelph Marlin Aq Club              12  29. Cornwall Sea Lions                 12
 31. Wilmot Aquatic Aces                11  32. Windsor Essex Swim Team            10
 32. Golden Horseshoe Aquatic Club      10  32. Scarborough Swim Club              10
 32. Hamilton Aquatic Club              10  36. Milton Marlin Swim Team             9
 37. Uxbridge Swim Club                  8  37. Swim Apex Aquatic Club              8
 39. Orangeville Otters Swim Club        6  39. Crest Swimming                      6
 39. Collingwood Clippers Swim Club      6  42. Ottawa Y Olympians                  5
 42. Nepean Kanata Barracudas            5  42. Muskoka Aquatic Club                5
 42. Greater Ottawa Kingfish SC          5  46. Kapswim                             4
 46. Newmarket Stingrays                 4  48. Clarington Swim Club                3
 49. Ingersoll Speed Sharks              2  49. The Dorado Stars Swim Club          2
 49. Roc Swimming                        2  49. W. Ross Macdonald Swimming          2
 49. J Dolphins Swimming Club            2  54. Valley East Waves                   1
 54. Ernestown Barracuda Swim Club       1