Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 33  Girls 11 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Wang, Angela Ji  11 MST~              5:23.34    5:19.75          9  
    r:+0.75  33.60      1:12.42 (38.82)
        1:53.53 (41.11)     2:34.21 (40.68)
        3:19.11 (44.90)     4:03.16 (44.05)
        4:42.68 (39.52)     5:19.75 (37.07)
  2 McDermott, Madd  11 BTSC              5:55.61    5:38.49          7  
    r:+0.72  35.62      1:18.33 (42.71)
        2:01.37 (43.04)     2:44.15 (42.78)
        3:30.26 (46.11)     4:18.73 (48.47)
        4:59.23 (40.50)     5:38.49 (39.26)
  3 Uy, Grace        11 NYAC              5:59.26    5:50.96          6  
    r:+0.94  37.69                     
            2:06.53 ( )     2:49.34 (42.81)
        3:39.87 (50.53)     4:30.50 (50.63)
        5:11.39 (40.89)     5:50.96 (39.57)
  4 Kissuk, Sophie   11 OAK               6:01.65    5:53.65          5  
             37.90      1:21.80 (43.90)
        2:04.82 (43.02)     2:47.80 (42.98)
        3:39.60 (51.80)     4:32.00 (52.40)
        5:13.82 (41.82)     5:53.65 (39.83)
  5 Thompson, Hanna  11 CYPS              5:59.23    5:54.54          4  
    r:+0.69  39.40      1:28.13 (48.73)
        2:12.13 (44.00)     2:55.58 (43.45)
        3:48.17 (52.59)     4:40.94 (52.77)
        5:18.24 (37.30)     5:54.54 (36.30)
  6 Calcagni, Sophi  11 HAC               6:00.94    6:02.64          3  
    r:+0.92  39.25      1:27.08 (47.83)
        2:10.53 (43.45)     2:53.59 (43.06)
        3:48.45 (54.86)     4:43.08 (54.63)
        5:23.29 (40.21)     6:02.64 (39.35)
  7 Burton, Isabell  11 LAC               6:01.95    6:03.84          2  
    r:+0.91  36.47      1:20.84 (44.37)
                                2:52.93 ( )
        3:45.60 (52.67)     4:38.44 (52.84)
        5:21.65 (43.21)     6:03.84 (42.19)
 -- Nguyen, Eliina   11 GMAC              5:58.69   x6:06.00        
    r:+0.91  37.13      1:21.64 (44.51)
        2:11.19 (49.55)     2:57.99 (46.80)
        3:51.39 (53.40)     4:44.77 (53.38)
        5:25.38 (40.61)     6:06.00 (40.62)
 -- Luberti, Andrea  11 GMAC              5:50.31         DQ        
             35.96      1:21.04 (45.08)
        2:03.00 (41.96)     2:44.53 (41.53)
        3:33.65 (49.12)     4:24.14 (50.49)
        5:02.75 (38.61)          DQ (36.84)
 -- Parker, Ainsley  11 NYAC              5:58.23         DQ        
    r:+0.84  38.49      1:21.56 (43.07)
        2:04.48 (42.92)     2:49.14 (44.66)
        3:36.83 (47.69)     4:27.30 (50.47)
        5:03.32 (36.02)          DQ (35.63)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 33                 
 
  1. Etobicoke Swimming                321   2. Cobra Swim Club                    66
  3. North York Aquatic Club          63.5   4. Orcas Swimming of Burlington       61
  5. Oakville Aquatic Club              51   6. Burlington Aquatic Devilrays       50
  7. Ramac Aquatic Club               44.5   8. Ajax Aquatic Club                  41
  9. Markham Aquatic Club               39  10. Toronto Swim Club                  34
 11. Club Warriors                    33.5  12. London Aquatic Club                31
 13. Garden City Aquatic Club           29  14. Lakeshore Swim Club              27.5
 15. Torch Swimming                     27  16. Mallards Swim Team                 24
 17. Swimming Dragons                   22  18. Richmond Hill Aquatic Club         21
 19. Barrie Trojan Swim Club            20  19. Mississauga Aquatic                20
 21. Chatham Y Pool Sharks              19  22. Sudbury Laurentian Swim Club       15
 22. Windsor Aquatic Club               15  24. Pickering Swim Club                14
 25. Brantford Aquatic Club             13  25. Kingston Blue Marlins              13
 27. Guelph Marlin Aq Club              12  27. Cornwall Sea Lions                 12
 29. Wilmot Aquatic Aces                11  30. Granite Gators Swim Team           10
 30. Windsor Essex Swim Team            10  30. Scarborough Swim Club              10
 30. Golden Horseshoe Aquatic Club      10  30. Hamilton Aquatic Club              10
 35. Milton Marlin Swim Team             9  36. Swim Apex Aquatic Club              8
 36. Uxbridge Swim Club                  8  38. Upper Canada Swim Club              7
 39. Crest Swimming                      6  39. Collingwood Clippers Swim Club      6
 39. Orangeville Otters Swim Club        6  42. Muskoka Aquatic Club                5
 42. Ottawa Y Olympians                  5  42. Greater Ottawa Kingfish SC          5
 45. Newmarket Stingrays                 4  45. Kapswim                             4
 47. Ingersoll Speed Sharks              2  47. The Dorado Stars Swim Club          2
 47. Roc Swimming                        2  47. W. Ross Macdonald Swimming          2
 47. J Dolphins Swimming Club            2  52. Clarington Swim Club                1
 52. Valley East Waves                   1  52. Nepean Kanata Barracudas            1
 52. Ernestown Barracuda Swim Club       1