Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 32  Boys 10 & Under 100 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Wang, Jack       10 COBRA             1:23.20    1:17.64          9  
             36.91      1:17.64 (40.73)
  2 Cescon, Ben D    10 TSC               1:19.76    1:18.24          7  
    r:+0.51  37.30      1:18.24 (40.94)
  3 Blackwell, Matt  10 OOSC              1:20.40    1:18.65          6  
    r:+0.61  34.76      1:18.65 (43.89)
  4 Wang, Adam       10 OAK               1:28.24    1:19.96          5  
    r:+0.52  36.91      1:19.96 (43.05)
  5 Wang, Matthew J  10 MST~              1:25.13    1:21.61          4  
    r:+0.80  39.67      1:21.61 (41.94)
  6 Ng, Jalen        10 APEX              1:24.64    1:21.68          3  
    r:+0.57  37.62      1:21.68 (44.06)
  7 Ta, Edmund        9 JDSS              1:24.43    1:22.50          2  
    r:+0.69  38.31      1:22.50 (44.19)
  8 MacNeil, Noah    10 ESWIM             1:28.51    1:22.95          1  
    r:+0.67  39.49      1:22.95 (43.46)
  9 Zhang, Leo       10 NYAC              1:26.15    1:23.26        
             40.99      1:23.26 (42.27)
 10 Wei, Harry       10 WEST              1:26.80    1:23.43        
    r:+0.68  37.84      1:23.43 (45.59)
 11 Pirvu, Spencer   10 CW                1:24.04    1:24.46        
             38.22      1:24.46 (46.24)
 12 Suchak, Aryan    10 AAC               1:25.51    1:24.82        
             39.12      1:24.82 (45.70)
 13 Burgi, Alexande  10 WD                1:25.66    1:25.23        
    r:+0.46  40.70      1:25.23 (44.53)
 14 Vinizki, Zac     10 NYAC              1:24.67    1:25.43        
             39.80      1:25.43 (45.63)
 15 Lei, Leo         10 WAC               1:28.45    1:25.57        
    r:+0.38  40.45      1:25.57 (45.12)
 16 Gomez, Leonardo  10 RHAC              1:29.83    1:25.58        
    r:+0.66  38.74      1:25.58 (46.84)
 17 Tian, Alan       10 HAC               1:28.53    1:26.11        
    r:+0.75  39.99      1:26.11 (46.12)
 18 Rogovoy, Maxim   10 RAMAC             1:29.47    1:26.30        
             41.68      1:26.30 (44.62)
 19 Dinaj, Tie       10 TSC               1:29.71    1:26.54        
    r:+0.55  39.80      1:26.54 (46.74)
 20 Roczniak, Johan  10 SWOTT             1:28.16    1:27.09        
         r:+0.47                       
 21 Beltran, Iker    10 NKB               1:28.47    1:27.34        
    r:+0.78  41.02      1:27.34 (46.32)
 22 Fitzgerald, Qui  10 NKB               1:26.12    1:27.50        
             41.09      1:27.50 (46.41)
 23 Layton-Matthews  10 KBM               1:28.52    1:27.82        
             40.44      1:27.82 (47.38)
 24 Brock, Bodhi     10 NYAC              1:26.97    1:27.83        
    r:+0.73  42.28      1:27.83 (45.55)
 24 Williamson, Cla  10 ABSC              1:28.30    1:27.83        
             41.14      1:27.83 (46.69)
 26 Zukovsky, Adam   10 GSH               1:27.60    1:28.06        
             43.60      1:28.06 (44.46)
 27 Ha, Carsten      10 APEX              1:30.86    1:28.63        
    r:+0.62  41.34      1:28.63 (47.29)
 28 Gana, Omar       10 GO                1:29.51    1:28.67        
    r:+0.57  39.89      1:28.67 (48.78)
 29 Wheatley, Couls  10 ROCS              1:29.57    1:28.77        
    r:+0.76  42.66      1:28.77 (46.11)
 30 Wagner, Aidan A  10 WAC               1:30.13    1:29.89        
    r:+0.55  40.50      1:29.89 (49.39)
 31 Cescon, Andrew    9 TSC               1:31.00    1:29.92        
             43.59      1:29.92 (46.33)
 32 Zhang, David Xi  10 MST~              1:31.81    1:30.04        
    r:+0.58  42.69      1:30.04 (47.35)
 33 Cooke, Jackson    9 LAC               1:32.28    1:30.05        
             43.93      1:30.05 (46.12)
 34 Davidson, Lucas  10 ROC               1:32.18    1:30.47        
    r:+0.61  43.12      1:30.47 (47.35)
 35 Malcolm, Evan    10 GGST              1:28.25    1:31.18        
             41.81      1:31.18 (49.37)
 36 Pawlak, Jordan   10 ROCS              1:31.56    1:31.21        
    r:+0.53  42.58      1:31.21 (48.63)
 37 Urbanovic, Alex  10 HAC               1:31.26    1:31.54        
    r:+0.51  43.65      1:31.54 (47.89)
 38 Chow, Sequoiah   10 TORCH             1:34.52    1:31.56        
             42.21      1:31.56 (49.35)
 -- Shortis, Paul    10 WSSC              1:35.00   x1:31.67        
             44.07      1:31.67 (47.60)
 -- Burke, Gavin     10 GO                1:31.33   x1:32.40        
             42.87      1:32.40 (49.53)
 -- Mordukhai, Timo  10 NEW               1:35.13   x1:32.56        
    r:+0.28  42.66      1:32.56 (49.90)
 -- Look-Hong, Xavi  10 LAC               1:30.50   x1:33.64        
             43.44      1:33.64 (50.20)
 -- Podar, Brian     10 WEST              1:33.08   x1:34.00        
    r:+0.64  42.29      1:34.00 (51.71)
 -- Wright, Dalton   10 PICK              1:52.39   x1:34.89        
    r:+0.64  43.53      1:34.89 (51.36)
 -- Fright, Cullen   10 WD                1:34.84   x1:40.18        
    r:+0.57  47.47      1:40.18 (52.71)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 32                 
 
  1. Etobicoke Swimming                321   2. Cobra Swim Club                    66
  3. Orcas Swimming of Burlington       61   4. North York Aquatic Club          57.5
  5. Burlington Aquatic Devilrays       50   6. Oakville Aquatic Club              46
  7. Ramac Aquatic Club               44.5   8. Ajax Aquatic Club                  41
  9. Markham Aquatic Club               39  10. Toronto Swim Club                  34
 11. Club Warriors                    33.5  12. Garden City Aquatic Club           29
 12. London Aquatic Club                29  14. Lakeshore Swim Club              27.5
 15. Torch Swimming                     27  16. Swimming Dragons                   22
 17. Richmond Hill Aquatic Club         21  18. Mississauga Aquatic                20
 19. Sudbury Laurentian Swim Club       15  19. Mallards Swim Team                 15
 19. Chatham Y Pool Sharks              15  19. Windsor Aquatic Club               15
 23. Pickering Swim Club                14  24. Brantford Aquatic Club             13
 24. Kingston Blue Marlins              13  24. Barrie Trojan Swim Club            13
 27. Guelph Marlin Aq Club              12  27. Cornwall Sea Lions                 12
 29. Wilmot Aquatic Aces                11  30. Windsor Essex Swim Team            10
 30. Golden Horseshoe Aquatic Club      10  30. Granite Gators Swim Team           10
 30. Scarborough Swim Club              10  34. Milton Marlin Swim Team             9
 35. Uxbridge Swim Club                  8  35. Swim Apex Aquatic Club              8
 37. Upper Canada Swim Club              7  37. Hamilton Aquatic Club               7
 39. Collingwood Clippers Swim Club      6  39. Orangeville Otters Swim Club        6
 39. Crest Swimming                      6  42. Muskoka Aquatic Club                5
 42. Greater Ottawa Kingfish SC          5  42. Ottawa Y Olympians                  5
 45. Newmarket Stingrays                 4  45. Kapswim                             4
 47. Ingersoll Speed Sharks              2  47. The Dorado Stars Swim Club          2
 47. Roc Swimming                        2  47. W. Ross Macdonald Swimming          2
 47. J Dolphins Swimming Club            2  52. Clarington Swim Club                1
 52. Valley East Waves                   1  52. Nepean Kanata Barracudas            1
 52. Ernestown Barracuda Swim Club       1