Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 31  Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Du, Shu Tong     10 RHAC              1:18.56    1:16.04          9  
    r:+0.78  35.10      1:16.04 (40.94)
  2 Kryger, Madison  10 GCAC              1:24.98    1:18.62          7  
             36.05      1:18.62 (42.57)
  3 Tigert, Leah L   10 TSC               1:22.50    1:19.68          6  
    r:+0.83  36.34      1:19.68 (43.34)
  4 Logan, Quinlynn  10 CW                1:21.10    1:19.88          5  
    r:+0.70  36.42      1:19.88 (43.46)
  5 Chong, Erica     10 RHSD              1:27.40    1:22.06          4  
    r:+0.83  40.23      1:22.06 (41.83)
  6 Haringa, Kara    10 WAAC              1:25.47    1:22.68          3  
    r:+0.82  39.09      1:22.68 (43.59)
  7 Barnes, Maddie   10 TSC               1:27.03    1:22.90          2  
    r:+0.79  38.28      1:22.90 (44.62)
  8 Charapova, Kira   9 GO                1:23.59    1:23.22          1  
    r:+0.74  38.43      1:23.22 (44.79)
  9 Li, Janelle      10 OYO               1:23.80    1:23.38        
    r:+0.88  38.75      1:23.38 (44.63)
 10 Safa, Jade       10 GGST              1:27.16    1:23.64        
    r:+0.90  39.18      1:23.64 (44.46)
 11 Opara, Adaora I  10 TORCH             1:27.31    1:23.93        
    r:+0.58  37.80      1:23.93 (46.13)
 12 Tomic, Mia       10 WAAC              1:26.08    1:23.97        
    r:+0.80  39.00      1:23.97 (44.97)
 12 Mason, Sara V    10 KBM               1:29.03    1:23.97        
    r:+0.70  39.39      1:23.97 (44.58)
 14 Le Clair-Haddad  10 GO                1:28.86    1:24.07        
    r:+0.70  38.37      1:24.07 (45.70)
 15 Blake, Noemi V   10 BTSC              1:28.97    1:24.65        
             39.76      1:24.65 (44.89)
 16 Hollo, Annika    10 GO                1:24.52    1:25.40        
    r:+0.76  39.39      1:25.40 (46.01)
 17 Mezei, Gemma      9 BAD               1:26.40    1:25.56        
             42.31      1:25.56 (43.25)
 18 Dong, Dorothy    10 NCA               1:29.36    1:25.69        
    r:+0.90  40.23      1:25.69 (45.46)
 19 Arhontoudis, Av  10 NYAC              1:28.17    1:25.75        
    r:+0.89  43.42      1:25.75 (42.33)
 20 Etrue, Leigh     10 JDSS              1:27.94    1:25.86        
    r:+0.74  40.76      1:25.86 (45.10)
 21 Bouaziz, Dalia   10 GO                1:28.08    1:26.80        
    r:+0.81  41.90      1:26.80 (44.90)
 22 Grossi, Bianca   10 LLST              1:26.72    1:27.06        
    r:+0.73  40.44      1:27.06 (46.62)
 23 Anderson, Charl  10 SWOTT             1:26.42    1:27.13        
    r:+0.93  42.16      1:27.13 (44.97)
 24 Ho, Michelle     10 APEX              1:27.78    1:27.33        
             40.19      1:27.33 (47.14)
 25 Asher, Taneesha  10 WD                1:29.06    1:27.46        
    r:+0.80  39.90      1:27.46 (47.56)
 26 Marcovitz, Ava   10 TSC               1:26.73    1:27.63        
    r:+0.77  39.52      1:27.63 (48.11)
 27 Elbard-Berkovsk  10 GHAC              1:29.22    1:27.81        
    r:+0.80  39.64      1:27.81 (48.17)
 28 Ironside, Sophi  10 MSSAC             1:29.01    1:28.51        
    r:+0.72  39.76      1:28.51 (48.75)
 29 Kenny, Cassandr  10 BAD               1:29.20    1:28.73        
    r:+0.73  39.78      1:28.73 (48.95)
 -- Iermak, Kateryn  10 RHAC              1:29.04   x1:30.11        
    r:+0.90  41.10      1:30.11 (49.01)
 -- Cooke, Keira     10 BAD               1:29.29   x1:30.68        
    r:+0.83  40.84      1:30.68 (49.84)
 -- Camps, Ava       10 TSC               1:28.92   x1:30.81        
    r:+0.60  42.37      1:30.81 (48.44)
 -- Coome, Whitney   10 LAC               1:28.71   x1:30.97        
             42.87      1:30.97 (48.10)
 -- Caron, Rachael   10 LAC               1:27.95   x1:31.69        
    r:+0.84  41.84      1:31.69 (49.85)
 -- Wray, Maryn      10 USC               1:31.06   x1:31.87        
    r:+0.71  43.58      1:31.87 (48.29)
 -- Russell, Caitly  10 NEW               1:40.53   x1:32.58        
    r:+0.81  43.81      1:32.58 (48.77)
 -- McDonald, Haile  10 CSL               1:29.20   x1:32.60        
             44.97      1:32.60 (47.63)
 -- Ho, Tiyana K     10 TORCH             1:45.35   x1:35.68        
    r:+0.64  42.19      1:35.68 (53.49)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 31                 
 
  1. Etobicoke Swimming                320   2. Orcas Swimming of Burlington       61
  3. North York Aquatic Club          57.5   4. Cobra Swim Club                    57
  5. Burlington Aquatic Devilrays       50   6. Ramac Aquatic Club               44.5
  7. Oakville Aquatic Club              41   7. Ajax Aquatic Club                  41
  9. Markham Aquatic Club               39  10. Club Warriors                    33.5
 11. Garden City Aquatic Club           29  11. London Aquatic Club                29
 13. Lakeshore Swim Club              27.5  14. Toronto Swim Club                  27
 14. Torch Swimming                     27  16. Swimming Dragons                   22
 17. Richmond Hill Aquatic Club         21  18. Mississauga Aquatic                20
 19. Windsor Aquatic Club               15  19. Chatham Y Pool Sharks              15
 19. Sudbury Laurentian Swim Club       15  22. Pickering Swim Club                14
 23. Kingston Blue Marlins              13  23. Brantford Aquatic Club             13
 23. Barrie Trojan Swim Club            13  26. Cornwall Sea Lions                 12
 26. Guelph Marlin Aq Club              12  28. Wilmot Aquatic Aces                11
 28. Mallards Swim Team                 11  30. Scarborough Swim Club              10
 30. Windsor Essex Swim Team            10  30. Granite Gators Swim Team           10
 30. Golden Horseshoe Aquatic Club      10  34. Milton Marlin Swim Team             9
 35. Uxbridge Swim Club                  8  36. Upper Canada Swim Club              7
 36. Hamilton Aquatic Club               7  38. Collingwood Clippers Swim Club      6
 38. Crest Swimming                      6  40. Swim Apex Aquatic Club              5
 40. Greater Ottawa Kingfish SC          5  40. Ottawa Y Olympians                  5
 40. Muskoka Aquatic Club                5  44. Kapswim                             4
 44. Newmarket Stingrays                 4  46. Roc Swimming                        2
 46. The Dorado Stars Swim Club          2  46. W. Ross Macdonald Swimming          2
 46. Ingersoll Speed Sharks              2  50. Nepean Kanata Barracudas            1
 50. Ernestown Barracuda Swim Club       1  50. Clarington Swim Club                1
 50. Valley East Waves                   1