Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 24  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Zhang, Kevin     13 ESWIM             1:00.35      59.75          9  
    r:+0.50  28.16        59.75 (31.59)
  2 Stojanovic, Jac  13 COBRA             1:01.85    1:03.04          7  
    r:+0.76  28.63      1:03.04 (34.41)
  3 Halicki, Eryk    13 ESWIM             1:05.96    1:04.40          6  
    r:+0.72  29.52      1:04.40 (34.88)
  4 Davis, Josh W    13 UCRO              1:04.53    1:05.60          5  
    r:+0.56  29.81      1:05.60 (35.79)
  5 Harris, Aiden    13 ESWIM             1:03.32    1:05.84          4  
    r:+0.72  30.83      1:05.84 (35.01)
  6 Tufford, Tomi S  13 CREST             1:08.19    1:06.54          3  
    r:+0.67  31.68      1:06.54 (34.86)
  7 Maher, Kevin     13 ESWIM             1:08.55    1:07.17          2  
    r:+0.69  31.54      1:07.17 (35.63)
  8 Spiers, Aidan    13 MUSAC             1:07.33    1:07.30          1  
    r:+0.44  30.89      1:07.30 (36.41)
  9 Lee, Eugene      13 TORCH             1:09.48    1:07.52        
    r:+0.68  31.84      1:07.52 (35.68)
 10 Vilchez, Jordi   13 BTSC              1:06.74    1:08.41        
    r:+0.71  32.10      1:08.41 (36.31)
 11 Huang, Rick      13 RHAC              1:09.14    1:08.55        
    r:+0.64  30.89      1:08.55 (37.66)
 12 Cisse, Karim M   13 SCAR              1:08.34    1:08.56        
    r:+0.65  31.66      1:08.56 (36.90)
 13 Hutton, Cam W    13 SSAT              1:09.09    1:08.82        
    r:+0.44  32.51      1:08.82 (36.31)
 14 Nascimento, Edd  13 GCAC              1:10.38    1:09.47        
    r:+0.47  32.21      1:09.47 (37.26)
 15 Khajuria, Brodi  13 AAC               1:08.63    1:09.60        
    r:+0.69  32.64      1:09.60 (36.96)
 16 Chen, James      13 RHAC              1:11.12    1:09.66        
    r:+0.60  32.88      1:09.66 (36.78)
 17 Rabe, Lorenzo J  13 TSC               1:11.12    1:09.70        
    r:+0.54  32.14      1:09.70 (37.56)
 18 Hou, Jeffrey     13 ESWIM             1:08.26    1:09.95        
    r:+0.57  32.61      1:09.95 (37.34)
 19 Narine Singh, T  13 SCAR              1:09.69    1:10.01        
    r:+0.52  33.72      1:10.01 (36.29)
 20 Wu, Patrick Y    13 GHAC              1:11.81    1:10.16        
             32.69      1:10.16 (37.47)
 21 George, Skyy J   13 SCAR              1:11.29    1:10.18        
    r:+0.68  32.72      1:10.18 (37.46)
 22 Lang, Joshua     13 BAD               1:10.14    1:10.50        
    r:+0.72  32.41      1:10.50 (38.09)
 23 McGroarty, Decl  13 SCAR              1:09.64    1:10.64        
    r:+0.70  32.94      1:10.64 (37.70)
 24 Wu, Kevin Y      13 GHAC              1:08.69    1:10.76        
    r:+0.78  32.72      1:10.76 (38.04)
 25 Croswell, Jack   13 CAJ               1:09.90    1:10.95        
    r:+0.78  33.75      1:10.95 (37.20)
 26 Lazure, Gaspar   13 WEST              1:10.58    1:10.98        
    r:+0.67  33.52      1:10.98 (37.46)
 -- Cocking, Jack    13 NKB               1:13.53   x1:11.45        
    r:+0.68  33.08      1:11.45 (38.37)
 -- Hinov, Alexande  13 ESWIM             1:08.53   x1:11.71        
    r:+0.53  33.40      1:11.71 (38.31)
 -- Landry, Luc      13 CW                1:13.54   x1:11.95        
    r:+0.63  33.49      1:11.95 (38.46)
 -- Bevington, Andr  13 NKB               1:13.32   x1:12.09        
    r:+0.65  33.75      1:12.09 (38.34)
 -- Reyes, Javier    13 BAD               1:12.69   x1:12.10        
    r:+0.72  33.71      1:12.10 (38.39)
 -- Vivas-Moncada,   13 NKB               1:10.66   x1:12.39        
    r:+0.47  33.47      1:12.39 (38.92)
 -- Mihajlovski, Al  13 OAK               1:14.50   x1:12.58        
    r:+0.55  34.16      1:12.58 (38.42)
 -- Bradwin, Max     13 GMAC              1:11.44   x1:13.33        
    r:+0.79  35.63      1:13.33 (37.70)
 -- MacNeil, Haidan  13 BAD               1:15.17   x1:15.42        
    r:+0.71  34.32      1:15.42 (41.10)
 -- Gui, Corey       13 AAC               1:09.80   x1:16.25        
    r:+0.69  34.90      1:16.25 (41.35)
 -- Patodia, Aman    13 OAK               1:22.99   x1:16.38        
    r:+0.63  36.28      1:16.38 (40.10)
 -- Gill, Noah       13 LAC               1:19.84   x1:16.65        
    r:+0.81  35.91      1:16.65 (40.74)
 -- Ciorogariu, And  13 CW                1:18.69   x1:18.72        
    r:+0.73  36.56      1:18.72 (42.16)
 -- Kuusk, Matthew   13 MUSAC             1:20.31   x1:19.12        
    r:+0.63  36.38      1:19.12 (42.74)
 -- Vovchenko, Andr  13 RHAC              1:19.31   x1:19.45        
             36.71      1:19.45 (42.74)
 -- Lyon, Noah       13 BAD               1:21.17         DQ        
             35.84           DQ (43.10)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 24                 
 
  1. Etobicoke Swimming                271   2. Cobra Swim Club                    52
  3. Orcas Swimming of Burlington       48   4. Burlington Aquatic Devilrays       38
  4. Ajax Aquatic Club                  38   6. Ramac Aquatic Club               35.5
  7. Markham Aquatic Club               32   8. North York Aquatic Club          25.5
  8. Lakeshore Swim Club              25.5  10. London Aquatic Club                25
 11. Oakville Aquatic Club              24  12. Swimming Dragons                   18
 13. Chatham Y Pool Sharks              15  13. Sudbury Laurentian Swim Club       15
 15. Toronto Swim Club                  14  16. Mississauga Aquatic                13
 16. Garden City Aquatic Club           13  18. Richmond Hill Aquatic Club         12
 18. Torch Swimming                     12  20. Windsor Aquatic Club               11
 20. Guelph Marlin Aq Club              11  22. Pickering Swim Club                10
 22. Windsor Essex Swim Team            10  22. Scarborough Swim Club              10
 22. Granite Gators Swim Team           10  26. Mallards Swim Team                  9
 26. Milton Marlin Swim Team             9  26. Kingston Blue Marlins               9
 29. Barrie Trojan Swim Club             8  30. Upper Canada Swim Club              7
 31. Collingwood Clippers Swim Club      6  31. Crest Swimming                      6
 33. Club Warriors                     5.5  34. Cornwall Sea Lions                  5
 34. Ottawa Y Olympians                  5  36. Kapswim                             4
 36. Brantford Aquatic Club              4  38. Muskoka Aquatic Club                3
 38. Uxbridge Swim Club                  3  38. Wilmot Aquatic Aces                 3
 41. Hamilton Aquatic Club               2  41. The Dorado Stars Swim Club          2
 41. Roc Swimming                        2  41. Ingersoll Speed Sharks              2
 45. Golden Horseshoe Aquatic Club       1  45. Valley East Waves                   1
 45. Ernestown Barracuda Swim Club       1  45. Nepean Kanata Barracudas            1
 45. Greater Ottawa Kingfish SC          1