Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 19  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Daley, Elan      13 ESWIM             2:03.52    2:02.08          9  
    r:+0.73  27.80        58.72 (30.92)
        1:30.67 (31.95)     2:02.08 (31.41)
  2 Jansen, Ella     13 BAD               2:09.70    2:06.72          7  
    r:+0.80  29.14      1:01.25 (32.11)
        1:34.11 (32.86)     2:06.72 (32.61)
  3 Tomic, Nika      13 ESWIM             2:07.92    2:08.47          6  
    r:+0.79  29.70      1:02.05 (32.35)
        1:35.27 (33.22)     2:08.47 (33.20)
  4 Yalikun, Nafeis  13 ESWIM             2:08.84    2:08.55          5  
    r:+0.72  30.08      1:02.46 (32.38)
        1:36.29 (33.83)     2:08.55 (32.26)
  5 Chen, Sophia     13 MST~              2:14.02    2:10.77          4  
    r:+0.67  31.26      1:04.70 (33.44)
        1:38.25 (33.55)     2:10.77 (32.52)
  6 Clarke, Emma     13 LSC               2:12.13    2:11.01          3  
    r:+0.77  30.05      1:03.52 (33.47)
        1:37.50 (33.98)     2:11.01 (33.51)
  7 Manning, Brooke  13 GGST              2:10.59    2:11.48          2  
    r:+0.72  30.39      1:03.89 (33.50)
        1:38.07 (34.18)     2:11.48 (33.41)
  8 Weiss-Reid, Bea  13 GO                2:12.30    2:12.72          1  
    r:+0.77  31.02      1:04.99 (33.97)
        1:39.52 (34.53)     2:12.72 (33.20)
  9 Campbell, Laure  13 LAC               2:11.92    2:13.44        
             31.17      1:05.18 (34.01)
        1:39.84 (34.66)     2:13.44 (33.60)
 10 Sammut, Abigail  13 ESWIM             2:10.20    2:13.51        
    r:+0.81  30.66      1:03.90 (33.24)
        1:38.92 (35.02)     2:13.51 (34.59)
 11 Chen, Amber J    13 MAC               2:12.81    2:13.59        
    r:+0.80  30.98      1:04.44 (33.46)
        1:38.90 (34.46)     2:13.59 (34.69)
 12 Boyd, Trinity    13 ESWIM             2:13.41    2:14.67        
    r:+0.78  31.94      1:06.16 (34.22)
        1:40.74 (34.58)     2:14.67 (33.93)
 13 Chen, Chloe      13 JDSS              2:15.88    2:14.72        
    r:+0.76  31.57      1:05.83 (34.26)
        1:40.52 (34.69)     2:14.72 (34.20)
 14 Bleakney, Lila   13 GGST              2:16.65    2:14.88        
    r:+0.76  31.12      1:05.58 (34.46)
        1:40.96 (35.38)     2:14.88 (33.92)
 15 Canamo, Samanth  13 NYAC              2:17.48    2:15.40        
    r:+0.66  31.59      1:06.11 (34.52)
        1:41.07 (34.96)     2:15.40 (34.33)
 16 O'Regan, Bailey  13 ESWIM             2:13.31    2:15.68        
    r:+0.79  31.13      1:05.48 (34.35)
        1:40.54 (35.06)     2:15.68 (35.14)
 17 Emon, Megan      13 PERTH             2:14.68    2:15.79        
    r:+0.90  32.11      1:06.66 (34.55)
        1:41.91 (35.25)     2:15.79 (33.88)
 18 Gulyas, Greta    13 RAMAC             2:16.04    2:16.88        
    r:+0.76  31.71      1:06.90 (35.19)
        1:41.99 (35.09)     2:16.88 (34.89)
 19 Jacobson, Sarah  13 VAC               2:19.01    2:16.91        
    r:+0.73  31.71      1:06.48 (34.77)
        1:42.25 (35.77)     2:16.91 (34.66)
 20 Vadeika, Robin   13 USC               2:16.57    2:17.00        
    r:+0.75  32.69      1:07.41 (34.72)
        1:42.56 (35.15)     2:17.00 (34.44)
 21 Burczyk, Emilia  13 MSSAC             2:19.13    2:17.49        
    r:+0.71  31.86      1:07.48 (35.62)
        1:43.42 (35.94)     2:17.49 (34.07)
 22 Kuiper, Kaitlyn  13 ROW               2:19.42    2:18.08        
    r:+0.74  31.37      1:06.12 (34.75)
        1:42.37 (36.25)     2:18.08 (35.71)
 23 Ibarra, Tania    13 OYO               2:17.07    2:18.16        
    r:+0.70  32.48      1:07.96 (35.48)
        1:43.25 (35.29)     2:18.16 (34.91)
 24 Aristanto, Clar  13 APEX              2:19.28    2:18.47        
    r:+0.63  32.34      1:07.70 (35.36)
        1:43.11 (35.41)     2:18.47 (35.36)
 25 Howe, Olivia G   13 GO                2:16.21    2:19.08        
    r:+0.67  31.69      1:07.03 (35.34)
        1:43.41 (36.38)     2:19.08 (35.67)
 26 Ojala, Kaari     13 BAD               2:18.33    2:19.20        
    r:+0.78  32.02      1:07.51 (35.49)
        1:43.71 (36.20)     2:19.20 (35.49)
 27 Campbell, Alex   13 KBM               2:19.68    2:19.23        
    r:+0.71  32.04      1:07.89 (35.85)
        1:44.35 (36.46)     2:19.23 (34.88)
 28 Smuk, Rianna     13 GGST              2:18.55    2:19.29        
    r:+0.66  31.91      1:07.64 (35.73)
        1:44.44 (36.80)     2:19.29 (34.85)
 29 Schwindt, Jessi  13 OAK               2:19.18    2:19.33        
    r:+0.74  31.67      1:07.51 (35.84)
        1:44.33 (36.82)     2:19.33 (35.00)
 29 Moustgaard, Ell  13 NKB               2:18.55    2:19.33        
    r:+0.67  31.83      1:07.42 (35.59)
        1:43.80 (36.38)     2:19.33 (35.53)
 -- Malcolm, Grace   13 MSSAC             2:23.11   x2:19.59        
    r:+0.83  32.12      1:07.63 (35.51)
        1:44.37 (36.74)     2:19.59 (35.22)
 -- Grant-Baird, Sy  13 ESWIM             2:20.71   x2:19.63        
    r:+0.77  31.63      1:07.53 (35.90)
        1:44.40 (36.87)     2:19.63 (35.23)
 -- Farnood, Eila Y  13 TSC               2:15.13   x2:20.13        
    r:+0.72  32.36      1:07.88 (35.52)
        1:44.00 (36.12)     2:20.13 (36.13)
 -- Ryan, Kate       13 GGST              2:17.81   x2:22.05        
             32.58      1:08.51 (35.93)
        1:45.35 (36.84)     2:22.05 (36.70)
 -- Stirling, Avery  13 ELAC              2:23.89   x2:22.93        
    r:+0.74  32.48      1:09.01 (36.53)
        1:46.67 (37.66)     2:22.93 (36.26)
 -- Han, Joyce       13 MST~              2:24.63   x2:23.60        
    r:+0.70  32.34      1:08.57 (36.23)
        1:46.31 (37.74)     2:23.60 (37.29)
 -- Cyr, Emma        13 GO                2:21.55   x2:23.77        
    r:+0.76  32.30      1:09.78 (37.48)
        1:47.75 (37.97)     2:23.77 (36.02)
 -- Xie, Nicole M    13 BORC              2:42.49   x2:24.65        
    r:+0.77  33.51      1:11.26 (37.75)
        1:49.05 (37.79)     2:24.65 (35.60)
 -- Schlotzhauer, E  13 GMAC              2:25.12   x2:24.90        
    r:+0.74  33.49      1:10.63 (37.14)
        1:48.01 (37.38)     2:24.90 (36.89)
 -- Liao, Fiona      13 BRANT             2:36.74   x2:25.30        
    r:+0.70  33.98      1:10.28 (36.30)
        1:47.65 (37.37)     2:25.30 (37.65)
 -- McCollum Siegfr  13 MSSAC             2:26.74   x2:25.41        
    r:+0.76  34.10      1:11.38 (37.28)
        1:49.14 (37.76)     2:25.41 (36.27)
 -- Moss, Danielle   13 SWOTT             2:19.29   x2:26.02        
    r:+0.71  32.94      1:09.10 (36.16)
        1:47.27 (38.17)     2:26.02 (38.75)
 -- Gyarmati, Sofia  13 NYAC              2:20.42   x2:27.61        
    r:+0.72  33.91      1:11.52 (37.61)
        1:50.32 (38.80)     2:27.61 (37.29)
 -- Barbour, Taylor  13 BTSC              2:31.65   x2:28.72        
    r:+0.78  34.18      1:12.20 (38.02)
        1:50.85 (38.65)     2:28.72 (37.87)
 -- Beauchesne, Sop  13 SWOTT             2:26.81   x2:28.73        
    r:+0.80  33.51      1:11.79 (38.28)
        1:50.91 (39.12)     2:28.73 (37.82)
 -- Elinesky, Isabe  13 LSC               2:26.05   x2:29.15        
    r:+0.83  34.44      1:12.58 (38.14)
        1:51.08 (38.50)     2:29.15 (38.07)
 -- Rosenblood, Dai  13 BAD               2:31.98   x2:31.34        
    r:+0.72  33.97      1:12.70 (38.73)
        1:53.17 (40.47)     2:31.34 (38.17)
 -- Vrhovsek, Claud  13 OAK               2:31.64   x2:32.32        
    r:+0.80  33.97      1:13.02 (39.05)
        1:53.56 (40.54)     2:32.32 (38.76)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 19                 
 
  1. Etobicoke Swimming                193   2. Orcas Swimming of Burlington       48
  3. Cobra Swim Club                    38   4. Burlington Aquatic Devilrays       37
  5. Markham Aquatic Club               32   6. Ajax Aquatic Club                  24
  7. North York Aquatic Club          22.5   8. London Aquatic Club                21
  9. Ramac Aquatic Club               20.5  10. Oakville Aquatic Club              19
 11. Lakeshore Swim Club              18.5  12. Swimming Dragons                   18
 13. Sudbury Laurentian Swim Club       15  14. Toronto Swim Club                  14
 15. Garden City Aquatic Club           13  16. Chatham Y Pool Sharks              11
 16. Guelph Marlin Aq Club              11  18. Windsor Essex Swim Team            10
 19. Mallards Swim Team                  9  19. Kingston Blue Marlins               9
 19. Milton Marlin Swim Team             9  19. Torch Swimming                      9
 23. Barrie Trojan Swim Club             8  23. Windsor Aquatic Club                8
 23. Mississauga Aquatic                 8  26. Scarborough Swim Club               7
 27. Granite Gators Swim Team            6  27. Collingwood Clippers Swim Club      6
 29. Club Warriors                     5.5  30. Richmond Hill Aquatic Club          5
 30. Cornwall Sea Lions                  5  30. Pickering Swim Club                 5
 30. Ottawa Y Olympians                  5  34. Kapswim                             4
 34. Brantford Aquatic Club              4  36. Crest Swimming                      3
 36. Wilmot Aquatic Aces                 3  36. Uxbridge Swim Club                  3
 39. Roc Swimming                        2  39. Upper Canada Swim Club              2
 39. Ingersoll Speed Sharks              2  39. The Dorado Stars Swim Club          2
 39. Muskoka Aquatic Club                2  39. Hamilton Aquatic Club               2
 45. Valley East Waves                   1  45. Nepean Kanata Barracudas            1
 45. Greater Ottawa Kingfish SC          1  45. Ernestown Barracuda Swim Club       1