Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:34 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 18  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Bertrim, James   12 SLSC              2:12.41    2:07.69          9  
    r:+0.65  29.94      1:02.87 (32.93)
        1:35.92 (33.05)     2:07.69 (31.77)
  2 Yang, Paul       12 NYAC              2:11.15    2:07.72          7  
    r:+0.54  29.76      1:02.78 (33.02)
        1:35.87 (33.09)     2:07.72 (31.85)
  3 Daley, Elijah    12 ESWIM             2:11.06    2:08.77          6  
    r:+0.71  30.18      1:03.70 (33.52)
        1:36.96 (33.26)     2:08.77 (31.81)
  4 VandeVooren, Ja  12 COBRA             2:12.77    2:13.07          5  
    r:+0.72  30.60      1:04.68 (34.08)
        1:39.42 (34.74)     2:13.07 (33.65)
  5 Duong, Kale      12 ESWIM             2:14.97    2:13.27          4  
                            1:05.52 ( )
        1:40.40 (34.88)     2:13.27 (32.87)
  6 Kwinter, Russel  12 ESWIM             2:14.55    2:13.52          3  
             31.01      1:04.38 (33.37)
        1:38.98 (34.60)     2:13.52 (34.54)
  7 Shang, Henry     12 OAK               2:16.94    2:14.00          2  
                            1:05.62 ( )
        1:39.66 (34.04)     2:14.00 (34.34)
  8 Huddleston, Jor  12 EBSC              2:17.96    2:14.38          1  
                            1:05.19 ( )
        1:40.42 (35.23)     2:14.38 (33.96)
  9 Totar, Victor    12 RAMAC             2:12.32    2:15.98        
    r:+0.44  30.87      1:05.42 (34.55)
        1:41.03 (35.61)     2:15.98 (34.95)
 10 Glazer, David    12 ESWIM             2:14.56    2:17.56        
    r:+0.66  31.89    2:17.56 (1:45.67)
 11 Hodson, Evan     12 CW                2:20.26    2:19.19        
                            1:06.87 ( )
        1:43.49 (36.62)     2:19.19 (35.70)
 12 Lee, Dominic     12 NYAC              2:11.24    2:19.49        
    r:+0.54  31.47      1:06.78 (35.31)
        1:43.23 (36.45)     2:19.49 (36.26)
 13 Seddon, Jacob    12 LAC               2:19.58    2:19.90        
                            1:08.35 ( )
        1:45.43 (37.08)     2:19.90 (34.47)
 14 Spurrell, Cale   12 COBRA             2:20.23    2:20.20        
 15 Bouwman, Theodo  12 PICK              2:28.50    2:20.33        
    r:+0.78  31.81      1:07.07 (35.26)
        1:43.84 (36.77)     2:20.33 (36.49)
 -- Le, Dan Hoang    12 YORK              2:20.92   x2:21.68        
    r:+0.72  32.57      1:09.33 (36.76)
        1:45.97 (36.64)     2:21.68 (35.71)
 -- Mann, Brayden    12 WAAC              2:20.19   x2:23.42        
                            1:09.12 ( )
        1:47.44 (38.32)     2:23.42 (35.98)
 -- Payne, Hunter G  12 BRANT             2:27.50   x2:24.53        
    r:+0.62  33.21      1:10.06 (36.85)
        1:47.86 (37.80)     2:24.53 (36.67)
 -- Ait Mamar, Ryan  12 ROCS              2:23.51   x2:26.18        
    r:+0.65  34.03      1:10.37 (36.34)
        1:47.93 (37.56)     2:26.18 (38.25)
 -- Gauthier, Quinn  12 ENSFS             2:19.37   x2:26.31        
                            1:09.95 ( )
        1:48.17 (38.22)     2:26.31 (38.14)
 -- Van De Wynckel,  12 WAAC              2:28.54   x2:31.51        
    r:+0.68  34.06      1:13.03 (38.97)
        1:53.33 (40.30)     2:31.51 (38.18)
 -- Davies, Matthew  12 WSSC              2:28.33   x2:31.99        
             33.54      1:11.71 (38.17)
        1:52.29 (40.58)     2:31.99 (39.70)
 -- Abanilla, Aaron  12 COBRA             2:36.86   x2:32.16        
             33.83      1:12.91 (39.08)
        1:52.88 (39.97)     2:32.16 (39.28)
 -- Wang, Alex       12 OAK               2:37.56   x2:40.46        
    r:+0.77  36.45      1:17.45 (41.00)
      2:40.47 (1:23.02)         2:40.46 ( )
 
                 Combined Team Scores - Through Event 18                 
 
  1. Etobicoke Swimming                173   2. Orcas Swimming of Burlington       48
  3. Cobra Swim Club                    38   4. Markham Aquatic Club               32
  5. Burlington Aquatic Devilrays       30   6. Ajax Aquatic Club                  24
  7. North York Aquatic Club          22.5   8. London Aquatic Club                21
  9. Ramac Aquatic Club               20.5  10. Oakville Aquatic Club              19
 11. Swimming Dragons                   18  12. Lakeshore Swim Club              15.5
 13. Sudbury Laurentian Swim Club       15  14. Toronto Swim Club                  14
 15. Garden City Aquatic Club           13  16. Chatham Y Pool Sharks              11
 16. Guelph Marlin Aq Club              11  18. Windsor Essex Swim Team            10
 19. Torch Swimming                      9  19. Kingston Blue Marlins               9
 19. Milton Marlin Swim Team             9  22. Barrie Trojan Swim Club             8
 22. Mississauga Aquatic                 8  22. Windsor Aquatic Club                8
 25. Scarborough Swim Club               7  26. Collingwood Clippers Swim Club      6
 27. Club Warriors                     5.5  28. Richmond Hill Aquatic Club          5
 28. Pickering Swim Club                 5  28. Mallards Swim Team                  5
 28. Cornwall Sea Lions                  5  28. Ottawa Y Olympians                  5
 33. Granite Gators Swim Team            4  33. Kapswim                             4
 33. Brantford Aquatic Club              4  36. Wilmot Aquatic Aces                 3
 36. Uxbridge Swim Club                  3  36. Crest Swimming                      3
 39. Ingersoll Speed Sharks              2  39. Roc Swimming                        2
 39. Muskoka Aquatic Club                2  39. The Dorado Stars Swim Club          2
 39. Hamilton Aquatic Club               2  39. Upper Canada Swim Club              2
 45. Ernestown Barracuda Swim Club       1  45. Valley East Waves                   1
 45. Nepean Kanata Barracudas            1