Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:33 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 12  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Stojanovic, Jac  13 COBRA             1:03.58    1:03.00          9  
    r:+0.58  29.95      1:03.00 (33.05)
  2 Lackovic, Alexa  13 WEST              1:05.69    1:05.00          7  
    r:+0.56  31.18      1:05.00 (33.82)
  3 Van Niekerk, Ru  13 OAK               1:05.49    1:05.50          6  
    r:+0.64  31.70      1:05.50 (33.80)
  4 Mesic, Mateja    13 WAC               1:06.70    1:06.96          5  
    r:+0.61  32.41      1:06.96 (34.55)
  5 MacNeil, Haidan  13 BAD               1:07.92    1:07.73          4  
    r:+0.67  32.55      1:07.73 (35.18)
  6 De La Merced, Z  13 GMAC              1:09.36    1:08.18          3  
    r:+0.62  33.44      1:08.18 (34.74)
  7 Bilewicz, Jonat  13 SCAR              1:09.86    1:08.51          2  
    r:+0.57  33.49      1:08.51 (35.02)
  8 Reyes, Javier    13 BAD               1:10.22    1:08.85          1  
    r:+0.61  33.71      1:08.85 (35.14)
  9 McGroarty, Decl  13 SCAR              1:10.59    1:08.93        
    r:+0.56  33.40      1:08.93 (35.53)
 10 Page, Luke       13 OAK               1:09.38    1:08.97        
    r:+0.61  34.04      1:08.97 (34.93)
 11 Davis, Josh W    13 UCRO              1:08.16    1:09.07        
    r:+0.62  33.19      1:09.07 (35.88)
 12 Gort, Jacob      13 NYAC              1:10.23    1:09.29        
    r:+0.64  33.74      1:09.29 (35.55)
 13 Mihajlovski, Al  13 OAK               1:10.37    1:09.50        
    r:+0.55  33.65      1:09.50 (35.85)
 14 Teal, Walker     13 HHAC              1:09.80    1:09.71        
    r:+0.58  33.97      1:09.71 (35.74)
 15 Nascimento, Edd  13 GCAC              1:09.69    1:09.78        
             34.68      1:09.78 (35.10)
 16 Selva, Marcus G  13 COBRA             1:10.85    1:09.96        
    r:+0.66  33.95      1:09.96 (36.01)
 17 Hutton, Cam W    13 SSAT              1:10.34    1:10.27        
             34.26      1:10.27 (36.01)
 18 Bates, Jackson   13 WAC               1:09.84    1:10.36        
    r:+0.61  34.67      1:10.36 (35.69)
 19 Ashouri, Avesta  13 RHAC              1:08.43    1:10.49        
    r:+0.54  34.02      1:10.49 (36.47)
 20 Baraniak, Matth  13 ESWIM             1:09.97    1:10.83        
    r:+0.61  34.64      1:10.83 (36.19)
 -- Mineque, Quezon  13 CREST             1:17.38   x1:11.80        
    r:+0.75  35.80      1:11.80 (36.00)
 -- Culley, Wayde P  13 HHBF              1:11.30   x1:12.49        
    r:+0.66  35.28      1:12.49 (37.21)
 -- Buyse, Ciaran    13 LAC               1:11.03   x1:12.99        
    r:+0.72  35.74      1:12.99 (37.25)
 -- Hoalga, Anthony  13 NEW               1:11.73   x1:13.21        
    r:+0.67  36.32      1:13.21 (36.89)
 -- Gill, Noah       13 LAC               1:12.69   x1:14.69        
    r:+0.62  36.10      1:14.69 (38.59)
 -- Bradwin, Max     13 GMAC              1:15.03   x1:15.12        
    r:+0.78  37.72      1:15.12 (37.40)
 -- Ciorogariu, And  13 CW                1:25.23         DQ        
    r:+0.74  38.13           DQ (40.30)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 12                 
 
  1. Etobicoke Swimming                129   2. Cobra Swim Club                    33
  3. Orcas Swimming of Burlington       27   4. Burlington Aquatic Devilrays       24
  5. Ajax Aquatic Club                  17   6. Lakeshore Swim Club              15.5
  6. North York Aquatic Club          15.5   8. Markham Aquatic Club               14
  8. Oakville Aquatic Club              14  10. Ramac Aquatic Club               11.5
 11. Windsor Essex Swim Team            10  12. Torch Swimming                      9
 12. Swimming Dragons                    9  12. Garden City Aquatic Club            9
 15. Guelph Marlin Aq Club               8  16. London Aquatic Club                 7
 16. Scarborough Swim Club               7  18. Sudbury Laurentian Swim Club        6
 18. Chatham Y Pool Sharks               6  18. Collingwood Clippers Swim Club      6
 21. Cornwall Sea Lions                  5  21. Mallards Swim Team                  5
 21. Milton Marlin Swim Team             5  21. Windsor Aquatic Club                5
 21. Pickering Swim Club                 5  26. Kapswim                             4
 26. Granite Gators Swim Team            4  26. Mississauga Aquatic                 4
 26. Brantford Aquatic Club              4  26. Richmond Hill Aquatic Club          4
 31. Barrie Trojan Swim Club             3  31. Kingston Blue Marlins               3
 31. Uxbridge Swim Club                  3  34. Club Warriors                     2.5
 35. Hamilton Aquatic Club               2  35. Roc Swimming                        2
 35. Crest Swimming                      2  35. Muskoka Aquatic Club                2
 39. Valley East Waves                   1  39. Wilmot Aquatic Aces                 1