Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:33 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 10  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Daley, Elijah    12 ESWIM             1:07.09    1:06.98          9  
    r:+0.65  32.83      1:06.98 (34.15)
  2 VandeVooren, Ja  12 COBRA             1:08.91    1:07.49          7  
    r:+0.71  32.77      1:07.49 (34.72)
  3 Yang, Paul       12 NYAC              1:08.70    1:07.65          6  
    r:+0.62  33.32      1:07.65 (34.33)
  4 Duong, Kale      12 ESWIM             1:09.06    1:07.99          5  
    r:+0.61  33.31      1:07.99 (34.68)
  5 Taylor, Noah     12 LSC               1:12.39    1:08.23          4  
    r:+0.72  32.92      1:08.23 (35.31)
  6 Duong, Kaedin    12 ESWIM             1:09.83    1:08.61          3  
    r:+0.65  33.78      1:08.61 (34.83)
  7 Brock, Holden    12 NYAC              1:12.71    1:09.83          2  
    r:+0.68  34.03      1:09.83 (35.80)
  8 Bailey, Damien   12 NYAC              1:13.96    1:10.05          1  
    r:+0.59  34.56      1:10.05 (35.49)
  9 Mann, Brayden    12 WAAC              1:12.93    1:10.11        
    r:+0.49  34.41      1:10.11 (35.70)
 10 Lee, Dominic     12 NYAC              1:08.67    1:10.91        
    r:+0.67  34.95      1:10.91 (35.96)
 11 Soloviev, Victo  12 RHAC              1:11.81    1:11.90        
    r:+0.66  35.06      1:11.90 (36.84)
 12 Trichilo, Keato  12 BTSC              1:11.84    1:12.13        
    r:+0.76  35.97      1:12.13 (36.16)
 13 Weaver, Thorne   12 GGST              1:13.63    1:12.29        
    r:+0.66  34.72      1:12.29 (37.57)
 14 Keay, Patrick    12 KBM               1:13.54    1:12.76        
    r:+0.63  35.90      1:12.76 (36.86)
 15 Zou, Ethan       12 NYAC              1:14.15    1:12.95        
    r:+0.20  35.29      1:12.95 (37.66)
 16 Gilmore, Alessa  12 GMAC              1:13.83    1:13.89        
    r:+0.61  35.70      1:13.89 (38.19)
 17 Spurrell, Cale   12 COBRA             1:14.26    1:13.94        
         r:+0.68                       
 18 Shou, Archie Y   12 TSC               1:13.33    1:15.22        
    r:+0.68  35.49      1:15.22 (39.73)
 19 Ait Mamar, Ryan  12 ROCS              1:14.43    1:15.27        
    r:+0.63  37.34      1:15.27 (37.93)
 -- Abanilla, Aaron  12 COBRA             1:14.48   x1:15.47        
    r:+0.57  36.74      1:15.47 (38.73)
 -- Brown, Cole      12 NKB               1:13.50   x1:15.77        
    r:+0.76  36.88      1:15.77 (38.89)
 -- Winegar - Tonte  12 OOSC              1:15.17   x1:15.95        
    r:+0.69  36.98      1:15.95 (38.97)
 -- Davies, Matthew  12 WSSC              1:14.07   x1:15.97        
    r:+0.68  36.79      1:15.97 (39.18)
 -- Usher, Gavin M   12 BTSC              1:14.94   x1:16.28        
    r:+0.78  36.72      1:16.28 (39.56)
 -- Pilieci, Alex    12 NKB               1:14.15   x1:16.55        
    r:+0.69  36.99      1:16.55 (39.56)
 -- Payne, Hunter G  12 BRANT             1:20.24   x1:17.72        
    r:+0.77  37.82      1:17.72 (39.90)
 -- Milne, Logan A   12 ROCS              1:16.80   x1:17.77        
    r:+0.62  38.28      1:17.77 (39.49)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 10                 
 
  1. Etobicoke Swimming                116   2. Orcas Swimming of Burlington       27
  3. Cobra Swim Club                    24   4. Burlington Aquatic Devilrays       19
  5. Ajax Aquatic Club                  17   6. Lakeshore Swim Club              15.5
  7. Markham Aquatic Club               13   7. North York Aquatic Club            13
  9. Swimming Dragons                    9   9. Torch Swimming                      9
  9. Garden City Aquatic Club            9  12. Oakville Aquatic Club               8
 13. London Aquatic Club                 7  14. Collingwood Clippers Swim Club      6
 14. Chatham Y Pool Sharks               6  14. Sudbury Laurentian Swim Club        6
 17. Pickering Swim Club                 5  17. Milton Marlin Swim Team             5
 17. Cornwall Sea Lions                  5  17. Guelph Marlin Aq Club               5
 17. Mallards Swim Team                  5  22. Kapswim                             4
 22. Mississauga Aquatic                 4  22. Brantford Aquatic Club              4
 22. Richmond Hill Aquatic Club          4  26. Kingston Blue Marlins               3
 26. Barrie Trojan Swim Club             3  26. Uxbridge Swim Club                  3
 26. Windsor Essex Swim Team             3  30. Club Warriors                     2.5
 31. Hamilton Aquatic Club               2  31. Roc Swimming                        2
 31. Crest Swimming                      2  31. Muskoka Aquatic Club                2
 35. Valley East Waves                   1  35. Wilmot Aquatic Aces                 1