Etobicoke Swim Club                                   17/02/2019 - 2:33 PM
   2019 Ontario Winter Festival Championships - 16/02/2019 to 17/02/2019   
 
 Event 6  Boys 12 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Vorona, Pavel    12 BORC              5:09.64    5:03.23          9  
    r:+0.52  31.89      1:09.36 (37.47)
        1:47.78 (38.42)     2:25.75 (37.97)
        3:08.84 (43.09)     3:52.31 (43.47)
        4:28.18 (35.87)     5:03.23 (35.05)
  2 Kwinter, Russel  12 ESWIM             5:10.14    5:12.41          7  
    r:+0.58  32.90      1:10.72 (37.82)
        1:50.93 (40.21)     2:30.82 (39.89)
        3:15.97 (45.15)     4:01.88 (45.91)
        4:37.54 (35.66)     5:12.41 (34.87)
  3 Duong, Kaedin    12 ESWIM             5:21.18    5:15.51          6  
             34.01      1:13.68 (39.67)
        1:52.93 (39.25)     2:31.27 (38.34)
        3:16.44 (45.17)     4:02.25 (45.81)
        4:39.25 (37.00)     5:15.51 (36.26)
  4 Duong, Kale      12 ESWIM             5:27.32    5:16.42          5  
    r:+0.71  34.34      1:13.52 (39.18)
        1:53.22 (39.70)     2:32.84 (39.62)
        3:18.39 (45.55)     4:04.88 (46.49)
        4:41.75 (36.87)     5:16.42 (34.67)
  5 Glazer, David    12 ESWIM             5:23.43    5:21.06          4  
    r:+0.45  33.74      1:13.02 (39.28)
        1:54.52 (41.50)     2:35.23 (40.71)
        3:22.01 (46.78)     4:08.99 (46.98)
        4:45.80 (36.81)     5:21.06 (35.26)
  6 Zhang, Aidan     12 OAK               5:23.45    5:25.26          3  
    r:+0.68  34.35      1:14.62 (40.27)
        1:55.80 (41.18)     2:36.81 (41.01)
        3:24.59 (47.78)     4:11.71 (47.12)
        4:49.01 (37.30)     5:25.26 (36.25)
  7 Gilmore, Alessa  12 GMAC              5:38.52    5:36.30          2  
    r:+0.53  36.47      1:20.42 (43.95)
        2:02.89 (42.47)     2:43.01 (40.12)
        3:33.08 (50.07)     4:22.79 (49.71)
        5:01.32 (38.53)     5:36.30 (34.98)
  8 Wang, Derek      12 ESWIM             5:45.73    5:36.68          1  
    r:+0.62  36.80      1:21.05 (44.25)
        2:07.51 (46.46)     2:52.52 (45.01)
        3:35.51 (42.99)     4:21.35 (45.84)
        5:02.05 (40.70)     5:36.68 (34.63)
  9 Huddleston, Jor  12 EBSC              5:37.57    5:38.74        
    r:+0.77  36.44      1:20.12 (43.68)
        2:03.11 (42.99)     2:45.29 (42.18)
        3:34.40 (49.11)     4:24.19 (49.79)
      5:38.74 (1:14.55)                    
 10 Ironside, Conno  12 MSSAC             5:49.65    5:40.11        
             35.91      1:18.53 (42.62)
        2:03.14 (44.61)     2:44.74 (41.60)
        3:33.23 (48.49)     4:22.69 (49.46)
        5:02.04 (39.35)     5:40.11 (38.07)
 11 Norton, Jack W   12 UCRO              5:46.78    5:42.66        
    r:+0.50  35.79      1:17.87 (42.08)
        2:02.31 (44.44)     2:44.55 (42.24)
        3:34.77 (50.22)     4:25.19 (50.42)
        5:05.46 (40.27)     5:42.66 (37.20)
 12 Lo, Anderson     12 NYAC              5:41.82    5:42.67        
    r:+0.69  34.90      1:15.03 (40.13)
        1:59.68 (44.65)     2:43.85 (44.17)
        3:33.79 (49.94)     4:24.42 (50.63)
        5:04.09 (39.67)     5:42.67 (38.58)
 13 Wheeler, Dyllan  12 CPWD              5:36.43    5:42.72        
             33.84      1:14.38 (40.54)
        2:00.47 (46.09)     2:44.33 (43.86)
        3:33.80 (49.47)     4:24.60 (50.80)
        5:04.58 (39.98)     5:42.72 (38.14)
 14 Loewen, Jack P   12 CREST             5:49.85    5:43.35        
    r:+0.37  35.93      1:17.59 (41.66)
        2:01.70 (44.11)     2:44.26 (42.56)
        3:33.92 (49.66)     4:24.11 (50.19)
        5:04.62 (40.51)     5:43.35 (38.73)
 15 Pilieci, Alex    12 NKB               5:49.35    5:49.56        
    r:+0.64  34.67      1:16.41 (41.74)
        2:02.56 (46.15)     2:47.05 (44.49)
        3:39.79 (52.74)     4:32.39 (52.60)
        5:10.99 (38.60)     5:49.56 (38.57)
 -- Kim, Aiden J     12 TSC               5:47.24   x5:53.42        
    r:+0.61  38.42      1:20.58 (42.16)
        2:02.45 (41.87)     2:44.84 (42.39)
        3:39.62 (54.78)     4:33.74 (54.12)
        5:13.45 (39.71)     5:53.42 (39.97)
 -- Xiao, Ryan       12 AAC               5:46.89   x5:54.48        
    r:+0.77  37.67      1:22.88 (45.21)
        2:08.82 (45.94)     2:54.61 (45.79)
        3:43.17 (48.56)     4:32.68 (49.51)
        5:14.50 (41.82)     5:54.48 (39.98)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 6                  
 
  1. Etobicoke Swimming                 53   2. Orcas Swimming of Burlington       20
  3. Cobra Swim Club                    12   4. Lakeshore Swim Club              11.5
  5. Burlington Aquatic Devilrays       10   6. Swimming Dragons                    9
  6. Torch Swimming                      9   8. Ajax Aquatic Club                   8
  9. London Aquatic Club                 7  10. Chatham Y Pool Sharks               6
 10. Sudbury Laurentian Swim Club        6  10. Markham Aquatic Club                6
 10. Garden City Aquatic Club            6  14. Cornwall Sea Lions                  5
 14. Mallards Swim Team                  5  14. Guelph Marlin Aq Club               5
 14. Pickering Swim Club                 5  14. Milton Marlin Swim Team             5
 19. Mississauga Aquatic                 4  19. Richmond Hill Aquatic Club          4
 19. North York Aquatic Club             4  22. Kingston Blue Marlins               3
 22. Windsor Essex Swim Team             3  22. Collingwood Clippers Swim Club      3
 22. Oakville Aquatic Club               3  26. Club Warriors                     2.5
 27. Crest Swimming                      2  27. Barrie Trojan Swim Club             2
 29. Wilmot Aquatic Aces                 1  29. Valley East Waves                   1
 29. Hamilton Aquatic Club               1